Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Eltávolodunk volna a legjobb...

Eltávolodunk volna a legjobb barátommal?

Figyelt kérdés

A legjobb barátomat csak az interneten ismerem. Egész régóta vagyunk "bff"-ek. Az utóbbi napokban azonban, mintha eltávolodott volna tőlem. Korábban minden egyes nap órákat beszélgettünk, együtt játszottunk. (pc-n vagy telefnon)


Most viszont... néha néha megjelenik fél órákra, de aztán már rohan is máshova.

Próbáltam megkeresni, rákérdezni hogy hol van, mizus vele, de mire válaszol, legalább 3-5 órát kell várni. Lehet hogy ez nem tűnik annyira vészesnek, de régen nem ilyen volt. Közel sem ilyen.


Nem tudom, hogy én vagyok-e túl "tapadós" vagy ő próbál meg lerázni, de nagyon nagyon hiányzik.


Mit tehetnék, hogy esetleg visszakapjam a régi barátomat?



2022. márc. 26. 13:46
 1/8 anonim ***** válasza:

Egyrészt nem tudom mennyi idősek vagytok. De ahogy az élet megy előre egy csomó helyzet van, ahol az ember távolabb kerül a barátjától, mert szólítják valamelyikük dolgok amire reagálni kell épp. Lehet szerelem, vagy munka vagy bármi. De aztán megint közelebb jöhet ha változik az élet és sokáig megmaradhatnak ezek.


Másrészt az nem könnyíti, hogy csak online toljátok. Valamikor át kéne lépni ezen és személyessé tenni. Mert az tud ani mé kötődést másképp. Nem tudom erre van e lehetőségetek, vagy épp most már nincs és korábban lehetett volna.


De ha szomorú vagy ne sértődj meg és ne zárd be. Valahogy próbáld ezt nyitva hagyni.

2022. márc. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%

Lehet, hogy nagyon konzervatív vagyok,de nem tudnék elképzelni személyes kontaktus,személyes ismeretség nélkül bármilyen emberi kapcsolatot.

Soha nem volt ilyen, őszintén ez nekem már sci-fi..:(

Minden személyes emberi kommunikáció csodálatos dolog. Kivéve pl, ah messze vagytok távba.

De személyesen akkor is lehet találkozni.Mást nem az elején.

2022. márc. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A hetkoznapi ertelemben vett barati fogalom nem letezik.


Ideiglenes kapcsolatok vannak - most hogy 2 het vagy 15 ev mindegy - de azok idovel enyhulnek, elhidegulnek. Hogy kinek mi szamit teljes elhidegulesnek azt embere valogatja. Valakinek eleg ha havonta 1x beszelnek valakinek nem.


Az emberek kozotti kapcsolat sosem empatian, masik felol erdeklodesrol szol, hanem kihasznalason.


Mielott elitelnetek azzal hogy megint egy idiota aki szerint csak kihasznaljak az emberek egymast penzert, statuszert - nem.


Vannak olyanok is, de a legtobben a masikat azert hasznaljak ki hogy ne unatkozzunk, ne legyunk maganyosak, valakire szamitsunk ha baj van, valakit szeressunk (az ember akar szeretni es szeretve is lenni), aztan johetnek a penz miatt, szex miatt, statusz miatt stb.


De sosem a masikrol van szo - hanem arrol hogy mit nyujt vagy mit erzunk iranta.


Az a mesebe illo "bff" meg orok baratsag nem letezik, sosem letezett es sosem fog letezni mert az ember nem altruista hanem onzo mint minden eloleny. Altruizmusrol is van vita hogy letezik-e tiszta altruizmus - azaz amikor valaki egy masikert tesz valamit ugy hogy neki nulla, zero haszna van belole.


Most az egyszeru ember erre azt mondja hogy persze hogy van, amikor kedves valaki - de tovabb kellene gondolkodni, hogy az ember altalaban nem a masikert kedves, hanem hogy az o sajnalatat kielegitse azzal hogy segit a masikon vagy valami erzelmi, materialis haszna van belole.


Gondolj bele. Aki irant nem erzel sajnalatot, segitenel rajta? Nem. Neked kell valamit erezni azert hogy segits valakin mert csak ugy nem fogsz segiteni.


A valosagba kilepve ra kellene jonni, hogy csak magunkra szamithatunk. Profit nelkul nem fog senki hozzank ragaszkodni - es most nem feltetlen a penzre gondolok.

2022. márc. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
3-as nagyon jól leírta az emberi kapcsolatok lényegét.Minden benne van,miért jók és miért rosszak a kapcsolatok...
2022. márc. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
89%
#3 fogalmad sincs. te valami érdekek és előnyök nyújtásában gondolkodsz azt hiszed erről szól a barátság ki segít kinek, ki kire számít. és nem közös érzületről és örömről, érdekességről. te vagy az aki hasznot vár egy kapcsolattól és neked az a kérdés létezik e valakitől örökös haszon. de ez nem barátságról szól. szabadul ki ebből a kereskedelmi logikából amire a társadlaom épül.
2022. márc. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

5


Olvasd el a kommentem (ha nem tetted meg) 4. bekezdeset majd tovabb, pont az olyan emberekre utalok mint te ott.

2022. márc. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#6 nekem vannak húsz éves élő barátságaim, így tudom, hogy ez nem kell, hogy ilyen legyen amiket írsz. (és amúgy segítjük is egymást ha olyanunk van, de ez nem lényegi része az egésznek)
2022. márc. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Először is, köszönöm az eddigi válaszokat.


A barátommal találkozni sajnos nem tudunk, egy másik országban lakik.


Arra is gondoltam már, hogy valami miatt szomorú lett és magányra vágyik. Én tényleg nem akarom őt zaklatni, de nem tudom hogyan tudtám jelezni, hogy velem barmit megoszthat...

2022. márc. 26. 14:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!