Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Előfordult már veled, hogy...

Előfordult már veled, hogy egy barátod olyan, erkölcsileg elítélhető dolgot tett, ami után inkább megszakítottad vele a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Nem elsősorban arra gondolok, hogy téged megbántott, hanem olyanra, ami általánosságban elfogadhatatlan.

Nekem egy barátnőm a politikai kapcsolatait kihasználva juttatta előnybe a gyerekét. Engem ez közvetlenül nem érint, nem az én gyerekem került hátrányba miatta (más gyerekek igen), de azóta is ráz a hideg a gondolatra, hogy egy ilyen embert tartottam a barátomnak.:(

Bármi hasonló története van valakinek? Csak hogy érezzem, nem vagyok egyedül.



2022. márc. 28. 10:17
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
91%

Volt ilyen. Egyszer csak bejelentette, hogy férjhez ment egy külföldihez, mert fizettek neki nemtudomhányezer eurót, hogy a pasinak ne kelljen vízumot kiváltania amikor elmegy Németországba. A pasit akkor ismerte meg, amikor találkoztak az anyakönyvvezetőnél. Hátöö.... Nem azt mondom, hogy számomra a házasság az egy szent dolog, nekünk sem volt templomi esküvőnk, de azért ezt több ponton sem tudtam támogatni.


Azóta kibékültünk és jóban vagyunk megint, elváltak az idegennel, és már normális kapcsolata, gyereke is van. De ezt a dolgot még mindig nem tudom felfogni, hogy mégis miért volt jó.

2022. márc. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
90%

Mondjuk ez pont egy xar példa, mert nincs ember, aki nem próbálná meg a gyerekét előbbre juttatni, ha van rá lehetősége. Ebből a szempontból tökéletesen mindegy, hogy egy bolcsis ferohelyrol van szó, vagy egy munkahelyrol, mindenki a saját gyerekét helyezi előtérbe.


Nem én szüntettem meg a kapcsolatot, hanem velem veszett össze a barátnőm, mert kiderult, hogy nős ember volt az akkori párom. Nem tudtam róla, amikor kiderult véget is vetettem a kapcsolatnak, de ez őt nem érdekelte, nála minden nő, akinek foglalt partnere volt ribizli.

2022. márc. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
91%

Igen volt ilyen. Kiderültek olyan dolgok, amik számomra nem tolerálhatók. Nem is maga a cselekedet. Az végül is mindenkinek a saját dolga, hogy hogyan él. De az az életstílus, ami ezzel jár, nekem gáz. Sajnos be is igazolódott, azóta rendesen le is csúsztak, nagyon gáz életet élnek.

Az egyikük drogozik. A másikuk erotikus munkát vállalt.

2022. márc. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Röviden a történet: 6 osztályos gimnáziumi felvételi (tehát nem életbevágó), a gyerek kifejezetten rossz felvételit írt, de mivel a szülőknek jó kapcsolataik vannak, csak egy telefonjukba került, és a gyereket betették. Nyilván nem csak az ő hibájuk, hogy ez megtörténhetett, ahogy meg is történik mindenhol, de elég nehéz ezt azoknak a gyerekeknek/családoknak a torkán lenyomni, akik jobbat írtak, mint az illető kisfiú, mégsem vették fel őket.
2022. márc. 28. 10:42
 5/27 anonim ***** válasza:
85%
4: Nálunk középiskolában volt, aki így került az osztályunkba. Betették. Szerintem ez nem a szülő hibája. Az osztálytársunkhoz se álltunk ezért máshogy. Ez annak a hibája, aki megteszi. Az iskoláé, az igazgatóé.
2022. márc. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Én azért szakítottam meg az egyik nagyon jó barátnőmmel a kapcsolatot mert elkezdett valami gyógynővényes gyógyszerekkel kereskedni. Naponta írt, amikor elkezdődött a korona, hogy küldjem el az ismerőseimnek, ez jó a korona ellen, csak 12000 Ft egy doboz. Na nekem itt elszakadt a cérna és mondtam, hogy ez nekem kicsit sok.
2022. márc. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
41%
Ugyanmar, kérdező, szerinted melyik szülő nem tette volna meg ugyanezt? Simán lehet amugy meg hogy épp ennek q gyereknek akkor xar napja volt, de egyébként mindig kiválóan teljesít, a jó felvételit írónak meg épp az ap volt szerencséje, amúgy teljesen átlagos tanulo
2022. márc. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
27%
Akik lepontoztak, azok eszerint vagy a "tanuljon a maga kárán a büdös kölök" elvét követik, vagy egy szent szintjén vannak. Az átlag ember viszont bizony tolja a gyerekét, ha tudja
2022. márc. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Oké, akkor fordítsuk meg: akkor is így gondolkoznál, ha a te gyerekedet nem vennék fel, mert a polgármester haverja fiának kell a hely? Vagy ez elő se fordulhat, mert te is mindig tudod, melyik segget kell nyalni, és ez szerinted így van rendjén?

Én őszintén szomorú vagyok, hogy ebben az országban így müködnek a dolgok, és a többség ebben semmi kivetnivalót nem talál.:(

2022. márc. 28. 11:09
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Én akkor szakítottam meg a kapcsolatot az egyik barátommal, amikor megtudtam, hogy benne van ezekben a hitgyülis földön fetrengésekben.

Máig kiráz a hideg a gondolattól, hogy közel engedtem magamhoz egy ilyen embert.

2022. márc. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!