Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Bánt, lenéz a legjobb barátnőm...

Bánt, lenéz a legjobb barátnőm. Mit kéne tennem?

Figyelt kérdés
Régóta vagyunk "legjobb barátok" de egyszerűen elegem volt. Az elején még nem volt rossz, de egyre inkább megutánltam őt. Folyton elhallgattat, nem beszélhettem mással mert mindenkire ráüvöltött akivel beszélgettem.Rengetegszer szégyenített meg, öntött le vízzel, kiabált velem, tepte a hajam, rendszeresen zavarba hozott mások előtt (természetesen viccből). Sokszor szóltam neki hogy hagyja abba, de egyszerűen csak a képembe röhög, kinevet. Folyton lezbikusan viselkedik velem (viccbol o sem az)fogdossa a fenekem, simogat azert, hogy megjobban megszégyenítsen. Egyszer már tényleg elem volt belőle, és visszautottem amikor megutott, es amiatt majdnem szaktanarit kaptam. Azota mar nem vagyunk baratok, de megjobban kifordult magabol. (Olyan mintha eddig csak en tudtam volna kordaban tartani. Egyszeruen nem tudok tole megszabadulni, soha nem hallgat meg( de fel van haborodva ha en nem figyelek ra). Most van egy masik baratnom akit szeretek, de igy se szal le rolam. Nyilvan vannak olyan pillanatok amikor orulok hogy van mert tudunk beszelgetni de nekem ez igy nem megy. Raadasul olyan szavakat hasznal masok elott ram hogy el sem mondom (ezt a tanarok is rossz szemmel nezik mivel belekeveredek a rosszba). Mit kene tennem hogy bekenhagyjon? Allandoan kinevet, es ha kerem hogy ne csinalja akkor rohog rajtam. Tapos a szekemen ami szinten szornyem megalazo. Beleeszik a kajamba mintha barmit megtehetne velem. Nem kerdezhetek semmit tole mert felhaborodik hogy az eletebe turkalok. Valamint azt hozza kell tennem hogy utalja az embereket, neha nagyon onimado,neha azt mondja magara hogy csunya. Random uvoltozik az oran, sokszor megut ami faj. Van amikor jo baratno de egyszeruen nem birok vele. Ugy erzem magam mint egy babu.Mondanatok valamit hogy ne kelljen igy elnem?

2022. márc. 30. 11:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
98%
Ez nem egy barátnő, ellenségből sem kell nála jobb.
2022. márc. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%

Valami lelki problémája van, valamiért irigykedik rád, lelkileg azért bántalmaz, hogy önmagát jobbnak érezhesse.

Lehet hogy más miatt csinálja.

Egy párszor hangosan rászólni: "ne beszélj így velem/Ne szólj hozzám/hagyj békén" lehet hatásos lenne.

2022. márc. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
97%
Jaa és sose volt a barátnőd. Egyébként gyakori jelenség, hogy aki a másikat le akarja nyomni, így viselkedik. Ez nem barátság, hanem egyfajta "a másikkal azért vagyok jóban, hogy elnyomhassam, ezáltal hamis önbecsülést adjak magamnak" típusú hazug kapcsolat.
2022. márc. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
2. Válaszólónak: Próbálkoztam ezzel, neha beválik, de sokszor kiröhög es folytatja mikozben en szenvedek.
2022. márc. 30. 12:22
 5/13 anonim ***** válasza:
28%
Ha ilyen a legjobb, akkor jobban jársz, ha nem barátkozol senkivel.
2022. márc. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
91%

Ez a csaj irigy rád. 100% hogy önbizalomhiányos, max. Megjátsza hogy van neki. Egy nagy nulla. Egyszerűen csak elakar nyomni hogy ő jobban érezze magát és ahogy ìrták, az önbecsülése miatt.

Ráadásul látja rajtad hogy ezt megteheti veled, mert gyengébbnek lát.

És ő nem barátnő, legjobb barát meg sose volt. Ő kérlek szépen inkább ellenség..

2022. márc. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Az 5.nek irnam hogy amikor a baratsagunk kezdodott meg kicsik voltunk, akkor nem ilyen volt a magatartasa, valamint mar probaltam nem baratkozni vele. Ezen kivul az osztalyunk kozossege botranyos, nem mintha olyan sok emberrel tudnek baratkozni. De mivel miota nem nagyon beszelunk, ezert lett egy masik baratnom akivel sokkal jobban erzem magam. Megdicser, en is ot, orulunk egymas sikereinek es olyan a baratsagunk amit meg sosem ereztem. Csak ez a helyzet rontja el.
2022. márc. 30. 13:11
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem tudsz átmenni másik iskolába? Ez a lány pszichiátriai eset, azt is el tudom képzelni, hogy "viccből" kárt tenne benned. Ha csak azt írnád miket csinál, anélkül, hogy tudnám, hogy "barátnők" vagytok azt hinném, hogy ez egy bántalmazó kapcsolat. "Van amikor jó baràtnő" Nem nem az, csak így tart téged sakkban.
2022. márc. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Megértő tanár is sokat tudna segíteni, akinek el tudnád mondani, hogy az illető nem hagy békén, megalázóan viselkedik, hiába kéred, nem hagy békén. Legjobb lenne ha osztályfőnöknek tudnád mondani, aki partner ebben.
2022. márc. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Utolsónak: Eloszor is tenyleg jar ilyen nevelesi tanacsadohoz.(mivel az anyja nem neveli meg, tulsagosan szereti, mindent megad neki) És igen az osztályfőnök egyszer már rászólt (amikor majdnem szaktanarit kaptam), hogy fegyelmi eljárás lesz a vége. Akkor beállitotta hogy az en hibam. Azóta elültünk egymás mellől, viszont mar regota gondolkodok hogy szolok ujra mert nagyon kinosan erzem magam az ilyen helyzetekben, es mar en is erzem hogy ez igy nem jo. Valamint ev vegen elvileg elmegy az iskolabol, aminek orulok is, de azert sajnalom.
2022. márc. 30. 13:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!