Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Rossz ember vagyok, ha megszak...

Rossz ember vagyok, ha megszakítom a kapcsolatot a legjobb barátnőmmel a mentális problémái miatt?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem tényleg, de annyira fáradt vagyok... Elegem van hogy hívogat a pánikrohamaival, hogy nekem kell győzködnöm hogy menjen el akárhova a többi barátjával, mert ő szorong, hogy bármilyen, de tényleg bármilyen lelki problémája van arról nekem tudnom KELL mert magától képtelen feldolgozni. Tudom hogy a barátok támogatják egymást és lehet bennem van a hiba, mert sose bírtam a panaszkodást, lehet csak nekem sok ez... Meg sajnálom mert egyébként jól kijövünk, tényleg nagyon szeretem, és nem mondom hogy én nem szoktam elmondani ha valami olyan dolog ér, nyilván nálam se rózsaszín mindig minden.

2022. ápr. 16. 20:07
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha sajnálod megszakítani a kapcsolatot, először csak beszélj vele hogy neked ez már sok
2022. ápr. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Szinte megválaszolhatatlan kérdés. Nekem is volt kezelés alatt álló elmebeteg munkatársnőm, akivel tényleg jó kapcsolatban voltam, de nem éreztem magam erkölcsileg felhatalmazva arra, hogy beleszóljak az életébe és ezzel magamra vegyem az ő személyes problémáinak egy részét is.
2022. ápr. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
98%
Ha már nem bírod hallgatni akkor ne tedd.Jobb őszintének lenni mint becsapni a másikat.Van olyan hogy egy barátság elfárad.Ettől nem vagy rossz ember szerintem.Nekem is volt egy nagyon jó barátnőm és kölcsönösen segítettük egymást majd elfáradt a dolog és vége is lett.
2022. ápr. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem igen.A barátok épp azért vannak hogy ilyen időkbe támogassák egymást.Pláne ha LEGJOBB barátnőkről van szó.Azt még megérteném ha mondjuk egy hétig nem beszélnél vele de azt hogy teljesen megszakított vele a kapcsolatod szerintem nagyon aljas dolog.
2022. ápr. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket az embereket nevezik energiavámpírnak.

Nem vagy rossz ember attól még, hogy életbe lépett az önvédelmi mechanizmusod.

...akár még beszélhetsz is vele erről, de változni semmi nem fog.

2022. ápr. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy rossz ember, csak nem mégsem passzoltok össze.


Csaj meg menjen szakemberhez, ha szorong. Ne mást szívjon le. Mindenkinek vannak hullámvölgyei, de jobb a panaszkodást non-stop hallgatni óránként 5000 ft-ért...

2022. ápr. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Thispain ***** válasza:
100%
Mivel nem a pszichológusa vagy, hanem a barátja, ezért nem a te feladatod, hogy 0-24-ben fogadd a hívásait, és pár pillanatig ható tünetkezelő gyógyszert nyújts a problémáira a szavaiddal, tehát nem feladatod életben tartani. Egy barátság akkor tud működni, ha mindkét fél önálló, és ha egyikük elesik, talpra segítik egymást. Ha az egyik fél nem tud önállóan élni, és rajtad múlik, hogy él-e, vagy meghal, és nem egyezteti veled előre, hogy miben kéne rendelkezésére állnod, hanem rád hárítja, hagyni kell, hogy a természetes szelekció érvényesüljön.
2022. ápr. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez valóban fárasztó lehet, akkor is, ha szereted a barátnődet. De nem gondolom, hogy meg kéne szakítanod vele a kapcsolatot. Próbáld inkább meggyőzni, hogy keressen fel egy szakembert.
2022. ápr. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg neki hogy menjen szakemberhez a pánikrohamaival, mert az, hogy téged nyaggat vele nem fog rajta segíteni. Lehet azt hiszi, hogy segít, de nem fog ebből kijönni szakember segítsége nélkül. Ráadásul téged is tönkretesz idegileg.


Nekem is volt egy barátnőm aki csak panaszkodni tudott arról, hogy ő vele mennyire kegyetlen a világ, mennyire rosszul bánnak vele az emberek, de ha mondjuk ott volt a lehetőség hogy tegyen ellene, akkor azt már nem.

Volt idő mikor azt gondoltam majd én szívesen leszek valaki lelki szemetesládája, akinek elsírhatja minden baját, hisz nekem sose volt senkim akivel megbeszélhettem volna a dolgokat, de sajnos ezt nem lehet sokáig bírni.

Miután végighallgatod minden kínját, baját és összerakod a kis lelkét, mosolyogva nyalja magát vissza az illető a toxikus környezetbe... csak azért hogy utána visszajöjjön levezetni rajtad a frusztrációját... na ezt soha többet.


Ez is egy toxikus kapcsolat, amit vagy meg kell változtatnod vagy kilépned belőle, mert te fogsz benne tönkremenni. Mint ahogy írtad is: "de annyira fáradt vagyok..." megvannak már az erre utaló jelek.

2022. ápr. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy rossz ember emiatt, érthető, te sem vagy kőből. Ha tényleg jó barátok vagytok, ne szakítsd meg vele a kapcsolatot, csak mondd el, hogy egyszerűen túl sok. Nem vagy képzett pszichiáter, átlagember nincs felkészülve ennyi probléma kezelésére. Valószínűleg lenyom majd egy bűntudat keltő hisztit, de ez is része, hátha kicsit visszavesz utána.
2022. ápr. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!