Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan szerezzek barátokat az...

Hogyan szerezzek barátokat az egyetemen?

Figyelt kérdés
Jövőre egyetemista leszek, sajnos nem sajnos elveszítettem a gimnazista barátaimat, eléggé leépült a szociális életem. Nagyon rosszul érzem magam egyedül nagyon magányos vagyok, szeretnék új közösségbe bekerülni és új barátokat szerezni. Mit kellene tennem? Vagy ez magától kialakul majd?

2022. ápr. 19. 20:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

melyik egyetem

F/L?

2022. ápr. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%
Kialakul majd.
2022. ápr. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%
egyetemen könnyű lesz szerintem, azonos érdeklődési kör alapján mentek oda, sokmindenkivel lesznek közös tulajdonságok. pl kedvesnek kinéző embert megkérdezed, leülhetsz-e mellé, vagy majd melléd ülnek le, ha te vagy ott korábban, vagy be is csatlakozhatsz már meglévő beszélgetésekbe, ha vevők rá a többiek.
2022. ápr. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
92%

Kialakul szerintem is, legyél nyitott és érdeklődő. Beszélgess a tantárgyakról, szakirányokról, vizsgákról (ne csak erről, de kezdetnek jó lehet).

Lesznek bulik, gólyatábor/bál stb

2022. ápr. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
92%

Tényleg kialakul majd. Nálunk például volt egy megbeszélés, az évnyitó utáni napon, leült mellém egy lány és végig beszéltük a holtidőt. Vagy épp egyik legközelebbi barátnőmet úgy ismertem meg, hogy óra után megvártam és spontán beszélgetni kezdtünk.

Csak legyél nyitott, barátságos, kezdetnek megteszik az egyetemmel kapcsolatos témákkal, amik idővel átmehetnek személyesebbekre is, ha mindkettőtöknek van rá igénye. Sok program is lesz egyetemen, ott is bőven lehet barátokat szerezni.

2022. ápr. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarlak elkeseríteni de nem feltétlen alakul az ki. Én is egyedül vagyok az egyetemen, meg másokat is látok tök egyedül. Nekem így jó, egyáltalán nem vágyom emberek társaságára, persze az más ha te meg nagyon is, akkor viszont lehet hogy neked kell majd nem egyszer kezdeményezni.
2022. máj. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
75%
Hát, igazából asszem, legyél kedves. De amúgy néha lehet, hogy a tanárok adnak olyan feladatot, ahol a témaköröket se adják meg, csak hogy osszátok föl egymás között a tananyagot, hogy ki miről tart kiselőadást; elmond egy könyvet; hogy mit kell tudni, ja és lehet, hogy már azt a könyvet nem is lehet kapni xd. Najó, nekünk akkor annál a feladatnál valakinek megvolt a telóján pdf-ben a tartalomjegyzék xd. És annak a címeihez irogattuk be magunkat; aki ott volt akkor, az látott egy diákok által körbeindított papírt is, akik nem voltak ott, ők meg facebookon iratkoztak föl (fészre már az addigi feliratkozásokat kirakták, nem volt gond; volt elég téma is.) Ja és viszont amikor meg nincsen elég téma; akkor meg lehet, hogy együtt is kell dolgozni a többiekkel. Szal legyél kedves, ha kérdeznek akkor próbálj segíteni a legjobb tudásod szerint; legyél segítőkész. Ha valamiben nem vagy biztos, akkor ne mondd biztosra, csak hogy szerinted. Ha valahol elakadtatok, valamit nem tudtok, kérdezzétek meg a tanárt e-mailben , vagy személyesen, vagy ahogy épp el tudjátok érni. A tanárok 98%-a segítőkész szokott lenni. Vagy pedig pl lehet még ismerőst is megkérdezni, aki tudod, hogy jártas a témában; vagy esetleg magántanártól online különórát venni.
2022. máj. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!