Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan, milyen üzenetekkel...

Hogyan, milyen üzenetekkel szokás reagálni egy vicces történetre, Messenger üzenetre?

Figyelt kérdés

Az emberi kommunikáció nem éppen az erősségem, de próbálok fejlődni. Az ilyen kérdések korábban is sokat segítettek már, úgyhogy most megírom ezt is.


Ha az egyik barátotok ír nektek egy nagyon vicces történetet, amit nemrég átélt, vagy küld egy vicces üzenet, ti hogyan szoktatok reagálni rá?


Örülnék neki, ha minél részletesebben és minél több példát bemutatva leírnátok a saját tapasztalataitokat, szokásaitokat. Az sem számít, ha előtted már 10-en megválaszolták a kérdést, nyugodtan írd le a véleményed, mert tényleg nagyon sokat segítesz ezzel.


A legegyszerűbb válasz, ami mindenkinek eszébe jutna valószínűleg egy nagy rakás nevetős emoji lenne, de itt most az a lényeg, hogy minél részletesebb és hosszabb reakciót írjunk, ami valóban továbbviszi a beszélgetés fonalát és nem csak megakasztja azt.


Akár olyan kifejezések is jöhetnek mint pl. "Ezen most kiröhögtem a vakbelem" vagy "Annyit nevettem, majdnem a mentő vitt el".



2022. máj. 8. 23:18
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy a történet jellege sem. Ha csak simán vicces, akkor bizony én letudom egy rakat nevetős emojival, vagy beírok valami olyasmit, amivel jelzem; hogy olvastam, pl "na jóóó xD xD".

Ha olyan, amiről lehet beszélgetni, akkor visszakérdezek. Erre nehéz konkrét példát írni, mert teljesen szitufüggő. Rákérdezek vagy reagálok, hogy továbbvigyem a beszélgetést. "Na és otthon mit szóltak hozzá?"

Ha tudok hozzá kapcsolódni, akkor pedig saját sztorival fűzöm tovább a beszélgetést. "Fúú, tényleg ciki lehetett, nekem is volt hasonló, amikor..."


De a lényeg, hogy nem reagálok kényszerből, ha nem érzem fontosnak. Pl. vicces üzenet kategória, egyik ismerőssel millió mémet vagy vicces videót küldünk egymásnak, naponta többször. Amelyikről érdemes beszélni, arra reagálok, a többin max nevetünk, vagy olyasmit reagálok, hogy "fúúú ez totál én vagyok".

2022. máj. 9. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ahogy az előző is írta, akkor pár emoji után kérdeznék kérdéseket. Vagy elmondanám a reakciómat a dologra. Kérdés pl lehet olyan, hogyha 2 személyes sztorit mondott rá, akkor "mit reagált a XY erre?" Vagy "és mit csináltál? XD". Rögtön eltérni más sztorira szerintem kicsit szemetség, ha van hozzá fűződő történeted, akkor először kérdez vissza majd azután mond el amit szeretél volna. Semmiképpen ne írj csak emojikat, főleg olyan esetben ha a másik fél vagy 3 paragrafusban írta le a történetet, szerintem neked sem tetszene, hogy fél óra írás után egy "XD" kapsz válasz ként. Ha nem tudsz valamire reagálni, akkor fordíts a helyzeten és képzeld el, hogy te vagy a másik személy, és ha te írtad ezt a dolgot, akkor mien reakciót szeretnél kapni erre.
2022. máj. 9. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!