Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit csinálnátok ha felnőtt...

Mit csinálnátok ha felnőtt létetekre lenne egy ember, aki mindent leutánozta és lemásolna az életetekből és nem volnának önálló döntései?

Figyelt kérdés
Legyen szó ruháról, stílusról, élettervről.... sajnos már több év barátsát után van amikor a hányinger kerülget szó szerint, amikor megyünk valahová és ugyan olyan ruhában jelenik meg mint amit én legutóbb felvettem vagy amikor 2 hét múlva kitalálja és előadja azt az ötletet nekem amit én mondtam neki anno a saját életemre vonatkoztatva.... mit tennétek egy ilyen ismerőssel-baráttal?... mi ez a jelenség?
2022. máj. 15. 12:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
21%
Semmit nem szólnak.Ki a francot érdekel hogy a másik mit csinál.Gyerekes felfogás az ilyen.
2022. máj. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Ahha... tehát én vagyok a gyerekes mert kezdett zavarni hogy valaki lépten-nyomon utánoz. Bocs, az én k.va anyámat.
2022. máj. 15. 12:56
 3/17 anonim ***** válasza:
52%
Igen, te vagy a gyerekes, mert nem tudod ezt kezelni. Ha ennyire zavar, akkor miért csinálsz vele közös programot, miért tartod vele a kapcsolatot?
2022. máj. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Mert egy ennyi miatt nem akarok eldobni egy barátságot :) És a kérdést pont azért tettem fel, mert nem tudom kezelni... tehát nem kritikát hanem megoldást várok, vagy esetleg olyan emberek véleményét akik tapasztaltak már hasonlót. Úgyhogy ha nem tudsz érdemben hozzászólni a témához, tisztelj meg azzal hogy elhagyod a topikot. Na szevasz.
2022. máj. 15. 13:14
 5/17 anonim ***** válasza:
54%

Mivel a saját döntéseimet jónak tartom, így nem zavarna. Ha neki más az élete és mást látnék jó döntésnek az ő helyében, és megkérdezné a véleményem, akkor elmondanám neki. Ha nem kérdezi, akkor nem.


A barátaimmal azonos korosztályú, élethelyzetű, gondolkodásmódú, ízlésű ember vagyok, ezért csomó ugyanolyan döntésem van mint nekik. Mindenki egyedi, de annyira azért mégsem...

2022. máj. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
0%
#4 érdemben hozzászóltam, csak te nem fogadod el a kritikát. Na szevasz.
2022. máj. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Ahhoz egy kicsit több szürkeállomány kellene hogy te érdemben hozzá tudj valamihez is szólni vagy egyáltalán egy normális kirikát össze tudj vergődni sok szerencsét, még kis gyakorlás és... talán :)
2022. máj. 15. 14:10
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Én nem barátkoznék olyannal, aki idegesít bármilyen formában is.

1) ez nem igazi barátság

DE!!!

ha okos vagy, akkor alakíthatod úgy a helyzetet, hogy jóban legyetek, és bizonyos témákban meg tudjál vele beszélgetni, és jól érezd magad vele.

Ergo ne tartsd lelki barátodnak, mert akkor ideges leszel. Ha elfogadod, hogy ő ilyen, és tudod mi az, amit jó vele együtt csinálni, akkor csak azt csináld vele. És közben tartsd nyitva a szemed, hátha akad egy jobb ember, akivel közös hangon tudtok lenni, és nemcsak félig értitek meg egymást.

2022. máj. 16. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszi a kommented. Kicsit én érzem már magam önzőnek, de egész egyszerűen 10 év alatt már kezdek besokkalni... amikor el akar menni az ember lánya valahová egyetemre (másik országba) és majd benyögi 2 hét múlva hogy az apja arra biztatta hogy menjen abba az országba és abba a vársosba meg egyeterme ahová én szerettem volna... és ezt mind úgy állította be mint az apja ötlete lett volna (az nélkül persze hogy az apja tudott volna az én tervemről).... akkor persze hogy jönne hogy falnak menjek..
2022. máj. 16. 15:26
 10/17 anonim ***** válasza:
45%

8-as vagyok .


Nekem volt egy olyan ovis társam, aki minden játékot, amit bevittem, másnap leutánzott és szó szerint ugyanazt hozta be. Kipróbáltam, hogy ha a hét minden napján mást viszek be, akkor leutánoz-e... És igen.. Minden nap elráncigálta az anyját a játékboltba.. Nem értettem, megkérdeztem, hogy miért csinálja, csak annyit mondott, hogy én is leutánozhatom őt. Nem mintha le tudtam volna, mert nem voltak saját ötletei.


Az egyik távoli rokonunk pedig mindig felhívja anyukámat, és mindig azt süti karácsonyra, amit anya tervez. Persze ezt utólag mondja el az ünnepek után a telefonban, hogy milyen csodás ötlete akadt. Anyukám valamelyik karácsonykor egy nagyon kedves DIY ajándékot készített a testvéreinek. Következő karácsonykor ugyanazt csinálta meg ez a rokon az ő rokonainak..


Szóval.. Sok ilyen elmebeteg van. Ami a közös jellemzőjük: nincs egyéniségük. Mindig máson csámcsognak, és ha van valamid (akármi) ami nekik nincs, akkor elönti őket az irigység, és leutánoznak. Hogy miért pont téged? Nem tudom.


Másrészt. Miért akarsz ezzel a senkiházival barátkozni? Ki kényszerít? Ne haragudj, hogy megkérdezem, de ... Ha csak a ruhád és stílusod utánozza. Gáz. Az egész életed?? Menekülnék előle.

2022. máj. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!