Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Rossz ötlet lenne a rendes,...

Rossz ötlet lenne a rendes, helyes orvosnővel barátkozni?

Figyelt kérdés

Én 29F, ő 31N. Elvileg párja van (talán férjezett is), nem is ezért (bár nem mondom hogy nem fordult meg a fejemben).


Új helyre költöztem és ő lett a kezelőorvosom akihez bizonyos időszakonként, átlagosan havi rendszerességgel vissza kell járnom ellenőrzésre.

Ő is a közelben lakik és ő ide született, az apja a főorvos, úgyhogy bár fiatal de érti már a dolgát.


Mivel az új helyen alapvetően nincs még sok barátom a környéken, gondoltam megpróbálnék barátkozni vele, szeretem ezt az intellektust - én is természettudományból diplomáztam, igaz egy másik ág, mert mérnök vagyok. Szóval én ilyen körben szívesen ismerkednék emberekkel, biztos van neki egy baráti köre akik hasonlóak, és szerintem jó társaságot jelentene számomra. Abszolút bejön a személyisége, mosolyog, nevet (még kínos témán is). Más orvosok fapofával mondják a szöveget.


Viszont az orvos-páciens kapcsolat kárára mehet, még akkor is, ha csak baráti a megközelítés. Amúgy is lehet, hogy csak alapból kedves, nem biztos hogy ettől ő még engem kedvel vagy kíváncsi rám.


Rossz ötlet?



2022. máj. 19. 12:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen. Már csak abból a megközelítésből is, hogy ha rosszul sül el, tönkrevágja az összes további vizsgálatod kellemes hangvételét.
2022. máj. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Csak azért, mert a kezelőorvosod normálisan, emberi hangon szól hozzád, mint a betegéhez, nem gondolnám, hogy barátkoznod kellene vele, különösen, ha férjezett.


Könnyen félreérthető az ilyesmi, nem szokott jól elsülni, hogyha egy alapvetően más jellegű kapcsolatot (pl. itt orvos-beteg kapcsolat) más irányba kezdünk el erőltetni (pl. itt barátság vagy több).

2022. máj. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Rossz ötlet.

Ha van párja, akkor eleve az.

Másrészt orvos leginkább orvosokkal szeret barátkozni, nekem ez a tapasztalatom.

Harmadrészt valószínűleg ő tényleg csak mint pácienssel kedves, de valószínűleg minden udvarias, ápolt páciensével ugyanígy viselkedik.


Egyébként milyen kínos témán szokott mosolyogni, nevetni, ami orvos-beteg viszonyban előjön?

2022. máj. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Van-e hasmenés. Széklet állapota, jellemzése. Végbéltükrözés altatással legyen. Hashajtót szedjek előtte.
2022. máj. 19. 12:32
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja, értem. Azon mosolyog, vagy nevet, hogy te keresed a szavakat, meg zavarban vagy. Oldani próbálja a zavarodat. Neki ez olyan természetes téma, mintha az álladon levő pattanásról beszélgetnétek.
2022. máj. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem akkor szokott nevetni amikor én beszélek, hanem amikor ő mondja-mondja aztán felnevet, aztán mondja tovább. Legutóbb már amikor találkoztunk nevetett. Behívtak aztán meg néztem hogy nincs ott senki - kiment egy eszközért.
2022. máj. 19. 13:26
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a baratkozas nem igy mukodik...

Amugy is hogy gondoltad? Vegbeltukrozes utan meghivod egy sörre?


Ferjes is, a kezeloorvosod, el fog paterolni.


Amugy miert van olyan erzesem, h vonzonak tartod? Hogy mint no erdekel inkabb?🤔

2022. máj. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem is ez az érzésem.
2022. máj. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!