Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hatalmasat csalódtam benne,...

Hatalmasat csalódtam benne, mit kéne tennem?

Figyelt kérdés

Új csaj jött az osztályba év elején, akivel elsőként barátkoztam össze, mert elég magányosnak tűnt, + tudom milyen egy összeszokott társaságba jönni teljesen újként, senkit sem ismerve. Szóval jóba lettünk és mindig mondta, hogy szeretne beilleszkedni egy 5ös lánytársaságba, ahová amúgy én is szívesen tartoznék. Nagyjából úgy éreztem, sikerült mindkettőnknek beilleszkedni, de azt vettem észre, hogy őt jobban befogadják, mint engem.:( Őt hívják közös programokra délutánonként, mindig hívják, hogy üljön órákon mellettük (ő ilyenkor szó nélkül elül mellőlem, ami nagyon rosszul esik), és vele leveleznek, beszélgetnek "bizalmasabb" témákról, nemcsak az iskolás dolgokról. De mindig mondják, hogy mi így 7en vagyunk, meg bla bla bla, de én nem így érzem. A barátnőm már nem beszélget velem, csak messengeren, élőben pedig nagyon bunkó, lekezelő. Pl. ha valamit csinál az egyik lány az 5ös társaságból, az vicces meg jópofa, ha én csinálok hasonlót, akkor kiröhög, hogy hülye vagyok meg ilyenek. Amikor mondtam, hogy ez szarul esik, mondta hogy "sajnálom, tudod hogy nagyon sokat köszönhetek neked, megváltozok" meg ilyenek de semmi. Amikor az 5ösből hívják el valahova, mindig megy, amikor én hívom valahova suli után, mindig mondja hogy "jajj, most nem" Eléggé kétségbe vagyok esve, mit kéne csinálnom. Régen egy vicces, szórakoztató ember voltam, akit mindenki imádott a társaságokból, mostanság viszont kicsit visszahúzódóbb vagyok.

Köszi ha tudtok jó tippeket adni, mit tegyek, hogy beszéljek a barátnőmmel.

17/L



2022. máj. 25. 19:09
 1/6 anonim ***** válasza:
85%

Ez ilyen, csak rosszabb lesz, készülj fel. Én 26 éves vagyok és kb. az egész életem ebből állt, általános, gimi, egyetem, mindenhol ez volt. Amikor segítség kellett vagy épp nem volt más, akkor nagyon kedves volt csomó mindenki, aztán meg "véletlenül" mindig mindenki levegőnek nézett ha már nem volt rám szükség.

Az élet kegyetlen. Legyél te is az. Első körben indíts azzal hogy ne segíts senkinek aki sz*rban van, ha kéri.

2022. máj. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A toxikus barátok sosem egészségesek. Ha nem keres ő téged, nem akar veled lógni, akokr ne tegyél neki szívességet azzal, hogy próbálsz a barátja lenni, és a kedvére tenni. Tudom, nehéz dolog, de keress olyan barátokat, akik elfogadnak, és nem pártolnak el tőled, amint másokkal is összebarátkoznak.

A másik, ami fontos, hogy ne figyelj másokra, nem mások véleménye határoz meg téged. Nekem az osztályomban nem voltak barátaim, eléggé kilógtam, de voltak mások, akikkel még ma is rendszeresen találkozunk. Csak jó helyen kell keresni a barátokat, olyan körökben, ahol hasonló érdeklődésű, értékrendű emberek vannak.

Ugyan nem hiszek a karmában, de el tudom képzelni, hogy egy bizonyos időn belül a barátnőd kicsúszik a társaságból, és csak te leszel, akihez visszamehet. Biztos vagyok benne, hogy tanulni fog belőle.

2022. máj. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

17 évesen nem általánosak a mély barátságok, főleg nem életre szólóan. Vele jobban kijönnek, szimpatikusabb nekik, vagy csak lehet ugráltatgatni, fene se tudja. Nem is a te dolgod.


Nem azt kell elhívni aki lekezelő vagy mindig leráz, hanem aki szívesen tölt veled időt. 7-en vagytok elvileg, valamelyikük csak bír, ha már régóta a társaságban voltál. Próbálj meg mással barátkozni, mást hívni programokra közülük, akik nyitottak rád.


Ha egyik sem, akkor el kell fogadni hogy ez ennyi volt, vagy hogy a sulis együtt lógásnál nincs benne több. Ebben az esetben tölts időt másokkal, beszélgess új emberekkel és idővel majd lesznek olyanok, akikkel jóban leszel.

2022. máj. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
#2 köszi, sokat segítettél❤
2022. máj. 26. 07:08
 5/6 A kérdező kommentje:
#1 ó, nagyon sajnálom:( Velem általánosban nem volt ilyen, igaz, nem voltak mély barátságaim, de mindenki imádta, ha ott voltam a társaságban. Nem értem mi történt azóta.
2022. máj. 26. 07:09
 6/6 A kérdező kommentje:
#3 A többieknél úgy látom, hogy mély a barátság:( Mindenhova együtt mennek, közös programok meg ilyenek. A barátnőm meg olyan, mintha direkt ki akarna hagyni mindenből. Pl. amikor kérdeztem (messengeren), milyen volt a közös program, azt mondja, hogy holnap elmeséli részletesen, másnap amikor megkérdezem újra, csak annyit mond, hogy "jó volt"
2022. máj. 26. 07:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!