Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Megbántott a legjobb barátnőm,...

Megbántott a legjobb barátnőm, nekem kellene keresnem, hogy beszéljünk vagy neki? Kifejtem.

Figyelt kérdés

Mindketten fiatal felnőttek vagyunk, 15-16 éves korunk óta legjobb barátok. Sose veszekedtünk, maximális volt a bizalom, mindent meg tudtunk beszélni és sok dolgon mentük keresztül együtt. Tényleg büszke voltam erre a kapcsolatra, kivételesnek éreztem.


Nem olyan régen azonban iszonyatosan megbántott valamivel amit csinált. Nem szándékosan, bár előre tudhatta, hogy ennek nem lesz jó vége. Nem haragszom, viszont csalódott vagyok és a bizalmam is megcsappant. Nem szeretném leírni, hogy mit csinált, max privátba, de úgy gondolom nem is ez számít. Lehet , hogy másnak hülyeség és nem lenne fontos, de nekem az és ezt ő tudhatta.


Szóval azóta képtelen vagyok beszélni vele. Írt nekem, de 1-2 szón kívül nem írtam vissza, gyomorgörcsöm lett tőle.


Sokat gondolkodtam azóta, azon amit csinált, a barátságunkon, nagyon sok dolog felmerült bennem.


Így viszont már a közös társasággal sincs kedvem találkozni, akik nem tettek semmi rosszat, de megalázva is érzem magam.


Visszacsinálni nem tudja és van pár dolog amit meg kéne beszélnünk kettőnknek, de őszintén úgy érzem jelenleg nem én vagyok az akinek menni kéne a másik után.


Korábban mindig én voltam az aki hívta, ha volt valami, hogy na gyere beszéljük meg (igaz ő jóval konfliktuskerülőbb nálam).


Nem dacból nem akarom én keresni, hanem mert tényleg úgy érzem, nem nekem kéne. Sok minden megfogalmazódott bennem, amit el kéne neki mondanom, de képtelen vagyok ezek után azt mondani, hogy na akkor dumáljunk.


Kinek kellene a másikat keresni, kinél a labda?



2022. jún. 14. 11:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Megírhatnád nekem privátban, hogy mit tett.


Egyébként bocsánatot kért? Tisztában van velem, hogy mit tett, mennyire nagyon megbántott? Vagy fel sem fogta?

2022. jún. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
14%

Nők között soha nincs toszta barátság plane ha ferfirol van szo. Ezt felejtsd el.

3 lépést tartani kell a bnokkel mondig is.

2022. jún. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Andizsuzsi ***** válasza:
69%
Egyrészt azt írod, nem volt szándékos a részéről. Másrészt, hogy ő keresett azóta, de te kerülöd. Mit kellene szerinted csinálnia?
2022. jún. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Amikor elmondta, többen voltunk ott. Látszott rajta, hogy tiszta ideg, a testbeszédén a hangján stb. Miután elmondta, kérdezte hogy haragszom-e. Azt mondtam, hogy nem.

Őszintén olyan sokkba kerültem, hogy nem is tudtam mit reagáljak. A reakcióm alapján mások gondolhatnák, hogy nem nagy dolog, de ő pontosan tudja, hogyan viselkedek (akaratlanul, reflexből) ha kellemetlenül érzem magam. A hely és az idő sem volt megfelelő, hogy ott ezt elkezdjük megbeszélni, voltak ott olyanok akik előtt ezt nem fogom megvitatni. Szóval az akkori reakcióm kicsit ellentmondásos lehet, de ő ismer. Utána viszont hamar leléptem és azóta sem beszéltünk, szóval szerintem érezheti, hogy gáz van.

2022. jún. 14. 11:15
 5/15 anonim ***** válasza:
Mondd neki, hogy nem haragszol, de rettenetesen csalódott vagy és a szemedben sokkal alacsonyabb szintre került, nem tudod, hogy valaha fel fog-e jutni arra a magas szintre, ahol volt.
2022. jún. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

#3 A megbántás nem szándékos, de amit csinált, azt szabad akaratából tette, nagyon jól tudhatta (mert ismer és mert nem volt titok kettőnk közt), hogy érzékeny pont.


Mit kéne csinálnia? Felhívni pl és azt mondani, hogy beszéljünk. Ennyi.

2022. jún. 14. 11:34
 7/15 Andizsuzsi ***** válasza:
48%

"Mit kéne csinálnia? Felhívni pl és azt mondani, hogy beszéljünk. Ennyi."


Na akkor most egy kívülálló szemszögéből.

Csinált valamti a barátnőd, amivel nem szándékosan, de megbántott. Elmondta, próbált róla beszélni, megkérdezte, hogy haragszol-e. Te írod, hogy őt is felzaklatta a dolog, de te nem mondtál igazat, mert bár megbántódtál, nemet mondtál, és leráztad. Azóta kerülöd.

Ha, mondom HA valóban jó barátok lennétek, akkor nem arra várnál duzzogva, hogy felhívjon és a bocsánatodért esdekeljen, hanem felhívnád te, és azt mondanád, hogy figyelj: de, nagyon megbántottál, beszéljük meg. Persze ha fontos számodra a barátsága. Abból, amit írtál, én úgy látom, hogy nem fontos neked. Akkor meg ereszd el.

2022. jún. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
#7 nem nem mondtam igazat. Kérdezte haragszom-e. Mondtam, hogy nem. Nem hazudtam, mert nem haragszom. Csalódott vagyok, szomorú és elárulva érzem magam. Mint mondtam letaglózott a dolog, a hely sem olyan volt, meg se tudtam szólalni. Nem olyan helyen voltunk ahol erről rendesen lehetett volna beszelni. Ráadásul ott voltak mások is, akik előtt nem akartam. Nem is tudtam volna.
2022. jún. 14. 12:06
 9/15 anonim ***** válasza:

Azt mondtad keresed, de te kerülöd őt kB

Akkor mit csináljon?

Már keresett 🤷‍♀️

2022. jún. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Annyit kérdezett: hogy vagy
2022. jún. 14. 12:57
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!