Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Úgy erzem, a legjobb barátom,...

Úgy erzem, a legjobb barátom, csak visszahúz. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy sz*r barát vagyok, nem kell mondani, bűntudatom is van. De az érzem, hogy a legjobb barátommal teljesen ellentétes irányt vett az eletünk. Én dolgozom, igyekszem a legtöbbet kihozni magamból, van egy szuper kapcsolatom is. Ő viszont semmit nem kezd magával. Egész nyáron otthon ül, próbálom programokra hívni, de sokszor gázul viselkedik tarsaságban, abszolút nem tud szocializálódni, nagyon hangos, udvariatlan és tapintatlan. Se munkája, se kapcsolata, mindog otthon ül és engem nyaggatt, viszont én sokszor nem erek rá, mivel sok munkám és programom van. Naponta kb 5x ír, hogy panaszkldjon, de tanácsot nem fogad el, mindenre van kifogásai mindenre vannak. Azt erzem, h9gy gáz ahogy viselkedik és csak visszafog. Próbálok neki kevesebbez írni, de nem veszi a lapot. Nagyon bunkó lenne leépíteni a kapcsolatot?

2022. jún. 24. 22:17
1 2
 1/12 anonim válasza:
20%
Szerintem valahol megrekedt az életében. Nem gondolom, hogy bunkó lenne a részedről, ha leépítenéd a kapcsolatotokat, de én nem javasolnám. Azok alapján, amit elmondtál, én nem érzem úgy, hogy visszahúzna téged, legfeljebb idegesít (,ami érthető). Ha jól értelmeztem, nincs sok barátja, lehet te vagy neki az egyetlen, szerintem tarts ki mellette. Amit tehetsz: megkérdezheted tőle, hogy van-e valami probléma, vannak a tervei, és hogyan segíthetsz neki.
2022. jún. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Milliószor kérdezem mi a probléma, de csak panaszkodni tud, hogy neki semmi nem jön össze. Igénytelen, udvariatlan néha már nekem ciki vele mutatkozni. Nem az én hibám, hogy nincsenek más barátai, nem akarom, hogy mindig a nyakamon lógjon. csak sajnálatból meg nem túl őszinte vele barátkozni
2022. jún. 24. 22:36
 3/12 A kérdező kommentje:
Segíteni nem lehet neki, akármilyen tanácsom, vagy öteletem van, mindig csak jön a kifogás, hogy miért nem akarja. Magától meg semmit nem csinálna
2022. jún. 24. 22:38
 4/12 anonim ***** válasza:
77%
Amilyen szeretetlenül beszélsz róla, nem értem, milyen barátság ez. Rég meg kellett volna már szakítani a kapcsolatot.
2022. jún. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A legjobb barátod??? Hogy mi van? Akkor milyen a legrosszabb?
2022. jún. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
#5 régen ő volt a legjobb, de már nagyon megváltozott és csak tehernek érzem, de nincs szívem leépíteni
2022. jún. 24. 23:16
 7/12 anonim ***** válasza:
Hát legyen! A múlt elmúlt. Ne mérgezd magad, ahhoz rövid az élet.
2022. jún. 24. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én ilyenkor úgy csinálnám, hogy adnék egy esélyt neki, hátha belátja és változtat, ha azonban nem, akkor nem erőltetném. Volt egy ilyen volt barátom nekem is, akit valóban kiközösítettek érettségiig nagyon durván, bántalmazták is fizikailag, azonban olyan szinten meggonoszodott mindenki iránt végül, hogy elengedtük a kezét. Gyűlölködött, örült, ha mást tragédia ért, gyilkosokat tekintett példaképének, mikor bejött a covid akkor annak tapsikolt, hogy hurrá, hulljanak az öregek meg ilyenek. Szó szerint fuldokoltál már csak attól is, ha olvastad az írásait. Mondd meg neki őszintén, hogy vegyen magából vissza, így elmondhatod, hogy te adtál neki esélyt, te figyelmeztetted. Sajnos készülj rá, hogy az ilyen egocentrikus, úgyhogy maradni fog a szar mindenki, szegény ő felfogásban, csak majd téged is utálni fog.
2022. jún. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
40%
8.-as vagyok: mielőtt bárki azzal jönne, hogy én nem éltem át a kiközösítést, hát volt benne részem nekem is, sőt, a családi életem sem volt happy, sőt. Voltak nekem is kegyetlen időszakaim, de az, hogy gyűlöljek mindenkit, és nekem sosem ártó embereknek halált kívánjak szerintem elfogadhatatlan. Megértem a kérdezőt maximálisan.
2022. jún. 24. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
53%

Értem az oldaladat, de neked azt is értened kell, hogy egy ember összeomolhat és kerülhet olyan állapotba amikor saját magát helyezi a centrumban, amikor nem érti meg, hogy mások nem mindig érnek rá, amikor minden lehetőség taszító, de rosszul érzik magukat az állapotukban, változtatnának, de mégsem akarnak.

Ha a család nem tud vagy nem akar közbeavatkozni, hogy visszaránthassa őt erről a lejtőről, amin ilyenkor az ember elindítja magát, egy barátnak a dolga, hogy ráébressze arra, hogy ráébressze az illetőt, hogy segítség kell neki és a nehéz időszakban mellette áll és ez nem összekeverendő azzal, hogy pátyolgassa és hagyja, hogy elsüllyedjen ebben az állapotban.

Ám ehhez kell a kémia is, hogy akarj neki segíteni, akarj mellette állni, akard őt ezen átsegíteni és amennyire érzem a leírásod alapján, te ezt a barátságot lezártad és elengednéd, de tőlünk vársz ehhez megerősítést.

Ezért felesleges muszájból mellette maradnod, hiszen neked ez a kapcsolat teher és neked sem tesz jót hosszútávon, ha csak sajnálatból támogatsz valakit, akihez régen kötődtél, most nem.

Szerintem nyugodtan zárd le. Neked barátként a feladatod lenne mellette állni, viszont nem szeretnél a barátja lenni, már nem a barátodként gondolsz rá és ezért nem a feladatod fenntartani ezt a kapcsolatot.

Lehet, most fájni fog neki, hogy megszünteted vele a kapcsoslatot, lehet támadni fog üzenetekben, lehet éreztetni fogja veled, hogy rossz ember vagy, de amikor jobban lesz, ő is megért majd téged. Már, ha egyszer valami rávezeti arra, hogy szaksegítséget kérjen vagy, ha egy olyan változás ön az életébe, ami kirángatja ebből az állapotból.

2022. jún. 24. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!