Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Van itt olyan, akinek egyáltal...

Van itt olyan, akinek egyáltalán nincsenek barátai és soha nem is voltak?

Figyelt kérdés

Nálatok miért alakult így? Próbáltok tenni valamit az ügy érdekében, vagy elfogadtátok, hogy barátok nélkül fogtok megöregedni?


Én 24 vagyok, de szerintem sosem voltak úgy igazán barátaim, sulis koromban volt pár osztálytársam, akikkel mondhatni jóban voltam, de sulin kívül soha nem kerestek, meg sokszor úgy éreztem a suliban is, mintha idegesíteném őket. Némelyikükről ki is derült, hogy rendszeresen kibeszélt a hátam mögött, pletykákat terjesztett rólam.

Azóta már dolgozok, de munkahelyen se jobb a helyzet, sőt. A munkatársaim nagy része utál, 1-2 ember van, akikkel elbeszélgetek a semmiről, ha nagyon muszáj, de ennyi.

Nem vagyok amúgy bunkó, sőt, amikor másokkal beszélek, sokszor úgy érzem, mintha úgymond tojáshéjakon lépkednék, mindig egy csomót mérlegelek, mielőtt egyáltalán megszólalok, hogy vajon ez nem sértő-e, ha megkérdezem, vagy nem értheti-e a másik félre a mondandóm, stb. De lehet, pont ez a baj, mert sokan mondták már rám, hogy karót nyelt vagyok, meg ilyesmi. Meg sokszor magamtól nem is nagyon kezdeményezek beszélgetést, mert attól félek, a másiknak pl. nem tetszene, amit mondok és hülyének fog nézni, vagy csak szimplán nem érdekli úgyse a véleményem egy adott dologról és emiatt mindig pár mondat után beáll egy kínos csend.

Viszont néha úgy vagyok vele, lehet, jobb is így, hogy nincsenek barátaim, mert ha lennének is, mindig attól félnék, hogy ez csak ilyen átmeneti dolog és előbb-utóbb úgyis valamivel megbántom vagy elüldözöm magamtól őket. Meg egyébként se nagyon tudok megnyílni másoknak, legalábbis személyesen és nem tudom elképzelni, hogy valakinek az érzéseimről, magánéleti gondjaimról beszéljek, vagy ők beszéljenek nekem ezekről és erre bármi hasznos tanácsot tudjak mondani. Szóval már kezdek kicsit beletörődni, hogy a páromon kívül sose lesz senkim, de ez néha kicsit elszomorít.


2022. júl. 5. 20:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindig voltak/ vannak olyanok, akikkel tudok beszélgetni, szórakozni, de nem tartom őket a barátaimnak, mert nekik nem önmagamat adom, mert teljesen más vagyok, mint ők
2022. júl. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
barátnőmön kívül nincs... max ismerős. Sose érdekeltek, nem tettem érte hogy legyenek, igazából jól elvagyok egyedül, mindig is magamnak való voltam.
2022. júl. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sincsenek barátaim. Általános iskolában voltak, azóta senkivel nem törekedtem barátság kialakítására. Viszont nekem nincs barátnőm, így baromi magányos vagyok. Szóval örülj annak is, hogy van párod, így legalább van egy személy, akivel megoszthatod az életed.
2022. júl. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Akkor elmesélem az én sztorimat :) Nekem gyerekkoromban rengeteg lehetőség kínálkozott, sokan szerettek volna velem barátkozni és én is másokkal, viszont a szüleim kisajátítottak magamnak és mindig elbújtam mögéjük. Ez még okés is lett volna óvodásként. Jött az általános, ami arról szólt nyolc éven keresztül hogy reggel szomorúan elindultam suliba, majd amikor vége lett a tanításnak boldogan szaladtam haza a szüleimhez, mert hiányoztak közben egész nap egyedül kuksoltam az első padban. Felkerültem középiskolába, és ugye már közeledtem a nagykorúsághoz. 16 éves koromban jöttem rá, hogy ez minden csak nem oké de kicsit késő volt. Aztán lett kettő barátnő féleség, fiúra esély sem volt mivel majdnem lányok voltak az osztályban. Jól alakultak volna a dolgok, de jött az online oktatás én én megint begubóztam. Az utolsó évemben a középiskolában meg el voltam foglalva a tanulással, és az a marék kis barátaim is odalettek. Tehát, frissen elballagva 18 éves fejjel, egyetlen egy barátom sincs akivel tudnék dumálni, hülyülni. Csak a szüleim vannak.

Úgyhogy, ha valakinek lenne kedve barátkozni egy 18 éves sráccal, aki már nagyon unja magát, írjon privátot és mindent megteszek hogy jó haverok legyünk :)

2022. júl. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Engem nem utáltak, legalábbis nem vettem észre. De én is hasonlóan vagyok, mint te, kérdező.

Iskolában voltak akikkel jóban voltam. Később egyetemen is. Munkahelyen is voltak kollégák, akikkel kényszerből elbeszélgettünk, mert napi 8 órában össze voltunk zárva. De ennyi. Nem volt igazán jó barátom, akivel szabadidőmben is összejártunk volna, vagy annyira megbíznék hogy a legbelsőbb titkaimat is kiteregessem előtte.

Beszélgetésben is hasonlítok rád. Én sem kezdek könnyen magamról beszélni, mert úgy vagyok vele, hogy ez másnak annyira talán nem érdekes, ha kíváncsi valamira, úgyis megkérdezi.

2022. dec. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!