Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek írjak neki?

Szerintetek írjak neki?

Figyelt kérdés

Van egy régi lány barátnőm akivel egy suliba jártunk, viszont úgymond egyik napról a másikra megromlott a viszonyunk. Ennek már három éve. Az ok amiért eltávolodtunk egymástól az volt, hogy neki előjött egy számomra nagyon nem szimpatikus oldala én pedig amikor már nagyon nem bírtam ezt elmondtam neki. Azóta is többször visszaolvastam amit akkor írtam neki, szerintem nem bunkó stílusban tettem azt. Csupán elmondtam mi a problémám vele és megkértem változtasson ha szeretné megtartani a barátságunkat. Ennek az lett a vége, hogy egyik napról a másikra elmentünk egymás mellett az iskolában. Nem beszéltünk többet. Utána meg jött a covid pont és én elballagtam a kapcsolatunk pedig végleg megszakadt. Azóta rengeteg minden megváltozott körülöttem egyébként körülötte is. Tudni csak azt tudom róla amit látok az instáján. Nem követjük egymást, de szoktam nézegetni az oldalát. Az elején úgy voltam vele, hogy jobb ez így nekem nélküle. Akkoriban tényleg sok volt; nekem is csomó problémám volt. Mostanában viszont többször eszembe jut. Nagyon jó barátok voltunk, legjobb barátnők. Tudom, hogy akivel egyszer így ennyi időre megszakad valami olyan úgy sem lehet semmi mint előtte viszont érdekel mi van vele. Érdekel, hogy hogyan alakult az élete.

Viszont elképesztően félek ráírni. Félek, hogy majd elküld a francba vagy azért mert még mindig haragszik amit akkor írtam vagy mert már annyira megváltozott az élete, hogy számomra nincs hely benne. Nem is tudom. Néha úgy érzem meg kellene próbálnom, veszíteni nem veszíthetek vele.

Azért írtam ki ezt most ide mivel tanácsra van szükségem, hogy ki mit tenne a helyemben!



2022. júl. 25. 15:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló helyzetben voltam nem rég én is. Vettem a bátorságot (ugyanúgy és ugyanattól féltem, mint most te) és ráírtam. Örült nekem nagyon és sokat beszélgetünk azóta is. Nyilván a barátságunk korántsem a régi, de jóban vagyunk újra, és jól esik vele beszélgetni néha-néha. Ez persze nem garancia arra, hogy nálad is ugyanígy alakul, de egy próbát mindenképp megér. Ne félj, írj rá. Ha válaszra se méltat vagy esetleg elküld a búsba, akkor ennyi, legalább tudod :) Viszont így legalább megadod az esélyt rá, hogy újra jóba legyetek. Sok sikert!
2022. júl. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Írj rá. Találgatni nincs értelme, hogy mit írna. Azért remélem olyan választ kapszt majd, mint amit az első írt. 😊
2022. júl. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Volt hasonló esetem, szintén nekem lett kicsit elegem a barátom hülyeségéből. Mondtam neki, hogy kész, én tele vagyok, ne haragudj, de szedd össze magad, nekem elég volt ebből, ne beszéljünk többet. Egy év múlva írt, hogy mi a helyzet velem, bocsánatot kért, mert felismerte, hogy tényleg gyászul viselkedett, és mivel teljesen új ember lett, szeretné, ha újra beszélnénk.


Azóta jobb a kapcsolatunk, mint előtte volt. :D Mert így tisztáztunk mindent és kellett is talán ez a reset ahhoz, hogy igazán jó barátok legyünk.


Nyilván nálad alakulhat ez máshogy, valamint esetemben az én barátom írt, mert konstatálta, hogy igazam volt. Te esetedben meg ez úgy néz ki, mintha én írtam volna neki, érted. A lényeg, hogy ettől függetlenül megpróbálhatod, de készülj lelkileg arra, hogy lehet nem kíváncsi már rád vagy akár nem is reagál.

2022. júl. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a bíztató válaszokat! Ment a zöld!

Olyan helyzetben én is voltam mint az utolsó válaszoló csak egy másik barátnőmmel. Vele is egyik percről a másikra szakadt meg a kapcsolatom, viszont ott úgymond miatta. Lett egy párkapcsolata és teljesen el lettem hanyagolva. Nem lett rám ideje. Ő másfél év után keresett fel engem, hogy szívesen beszélne velem újra. Én pl rettentően örültem neki. Azóta is beszélünk, de nyilván már nem olyan mélységesen mint előtte.

Pont ezért is gondolom azt, hogy most nekem kellene írjak neki, mert úgymond miattam lett vége. Mivel én írtam meg neki azt az üzenetet. Amit talán lehetett volna máshogy is tálalni; de akkor tényleg így gondolkoztam. Vártam már egyébként, hogy egyszer majd ír nekem ő( nyilván az jobban esne), de tényleg azt sem tudom gondolkozik e ő ezen. Neki is van párkapcsolata jelenleg, lehet alapból nincs sok ideje barátnőkre. Illetve mostanában többször álmodtam már vele. Mondhatni én ezt jelnek veszem magam felé; hogy itt az ideje írni valamit. De előtte ahogyan az utolsó is írta össze kell szedni magam lelkileg, mert jelenleg úgy érzem eléggé csalódott lennék ha azt mondaná; hogy hagyjam békén.

2022. júl. 25. 17:29
 5/10 anonim ***** válasza:
56%
Hát, én elengedném. Ebből már nem lesz barátság. Nem véletlenül szakadt az meg. A nem szimpatikus oldala ugyanúgy megvan most is, sőt, lehet, hogy felerősödve. Ha annyira szeretett volna, nem sértődött volna meg. Ahhoz, hogy tudd, hogy mi van vele, pont elég az insta.
2022. júl. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Ettől amit az utolsó írt én is tartok egy kicsit. Amikor elváltak útjaink akkor az már tényleg az a pont volt amikor már nagyon nem bírtam mellette. Viszont akkor még “gyerekek” voltunk. Most sem azt mondom; hogy érett felnőttek vagyunk ( ne értse félre senki). Viszont egy intelligens lánynak tartom aki valószínűleg azóta sokat komolyodott, úgymond felnőtt. Bár igaz ezt csak gondolom, biztosra nem tudhatom. De pl saját magamon tudom, hogy rengeteget változtam az idő alatt.

Egyébként végül úgy döntöttem, hogy megpróbálom. Lesz ami lesz alapon. Megvan nekem is azóta az új baráti köröm, nekem is van párkapcsolatom. Neki is megvan a saját társasága nem azt akarom, hogy újra legjobb barátnők legyünk vagy hogy minden időnket együtt töltsük csupán csak beszélgetni vele. Aztán meglátjuk, hogyan alakul.

2022. júl. 25. 17:50
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Majd írd meg lécci, hogy alakult.
2022. júl. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, engem is érdekelne, hogy végül mi lett! :) Köszi
2022. júl. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Egy kis helyzetjelentés!

Még aznap este írtam neki ahogyan kiírtam ezt a kérdést.

Legnagyobb szerencsémre nagyon rendesen válaszolt és úgy vettem észre tényleg őszintén gondolja azt, hogy szeretne beszélgetni. Jelenleg még nagyon furcsa az egész. Kicsit olyan mintha egy új, eddig ismeretlen emberrel beszélgetnék. Durva, hogy régen mennyire jóban voltunk, most pedig alap dolgokat kérdezgetünk egymástól. Viszont bízok benne, hogy beindul majd az egész beszélgetés és ha olyan nem is lesz mint régen jól elleszünk majd. Majd kicsit később fel akarom neki dobni a témát, hogy ha van kedve találkozzunk valamikor. Remélem összejön. Már két nap alatt sokat változott azért a beszélgetésünk, egyre többet ír és avat be jobban az életbe.

2022. júl. 27. 10:10
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon örülök, hogy egyelőre jól alakul a dolog! :)
2022. júl. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!