Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy szerezzek barátokat, ha...

Hogy szerezzek barátokat, ha teljesen magamba fordultam?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

19 éves koromig én voltam mindenhol a társaság közepe, sok barátom/barátnőm/haverom volt.

Aztán úgy hozta az élet, hogy 19 évesen külföldre költöztem.

Ott az első munkahelyemen, ahol megtapadtam jó pár évre, szintén ilyen voltam. Leginkább a munkatársaimmal barátkoztam, haverkodtam.

Bulizni jártam, kocsmázni, házibulik, közös programok. Aztán szép sorban, aki otthagyta azt a munkahelyet már nem igazán keresgette a társaságot. A megmaradt társaságból összevesztem egy lánnyal, aki átvert és ellenem uszított mindenkit.

Onnantó kezdve nem igazán akartam/mertem kezdeményezni senki felé, csendes lettem. Így senki sem nyitott felém az új munkahelyeimen.

Most hazaköltöztem Magyarországra, az itteni volt barátaim sajnos az évek alatt vagy lemorzsolódtak vagy szintén más országba költöztek.

Nemsokára kezdek az új munkahelyemen, mit tegyek, hogy ne nézzenek egy magába fordult kis nyominak?

Önbizalmam nulla lett az évek alatt, súlyfelesleg és a nulla baráti kapcsolatok miatt.

Tudom, hogy rajtam múlik minden, de mivel tegyek jó benyomást az emberek többségére?

Sajnos nem vagyok egy tenyérbemászó típus, nem érzem magaménak, hogy bárkit is megdícsérjek vagy közeledjek felé. Hogy szerezzek is barátokat, akár a munkában, akár munkán kívül?



2022. júl. 28. 23:38
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Először szedd össze magadban milyen életet akarsz, milyen barátokat, milyen környezetben lenni. Csak azért hogy legyen valaki, nem ajánlom hogy szenvedj. Rengeteg suttyót ismerek, aki rászáll egy gyengébb mentális állapotban lévő emberre és lelkileg kisemmizi. Nagyon kell figyelni, hogy kire fordítasz időt, kivel alakítasz ki kapcsolatot.


Tisztázd le magadban a határaidat is, mi fér bele, mi nem. Például az ilyen férgek ellen, akik kóstolgatással csekkolják mennyire lehet beléd taposni. Amint megérzik a vér szagát, már indul is a vadászatuk. A másik része, hogy nem futsz majd bele olyanokba, mint a kolléganőd, aki kihasználta a helyzetet és szétbarmolta az életed egy jelentős részét.


Ha ezek megvannak, már egy elég jó állapotba hoztad magad. Munkahelyen nem annyira ajánlom a barátkozást, persze meglehet próbálni, de általában azért beszéltek mert egy helyen vagytok és muszáj. Nem mondom hogy nem lehet belőle több, de elsősorban dolgozni jár be az ember, aztán húzni akar onnan minél hamarabb. Ettől még beszélgethetsz másokkal, sőt, jóban lehettek bőven. Bemutatkozol, odamész másokhoz, váltasz 1-2 szót. Meglátod ki az aki vevő rá, ki az aki nem szívesen beszél. Igazából az ő dolguk lenne segíteni a beilleszkedést, de sok helyen ez nem nagyon érdekli a vezetőket.


Ráadásul lesznek akik ok nélkül feszültséget keltenek, beléd állnak, a hátad mögött pofáznak. Sajnos nem tudsz ellene mit tenni, 1-2 kivétellel minden helyemen volt ilyen. Fogadd el és szrd le őket. Könnyebb mondani, de ha gyakorlod, gyúrod rá az agyadat, akkor menni fog. Akikkel jól elvagy, normálisak veled, azokkal beszélgess 1-1x egy nap és majd alakul valami.


Kifejezetten barátkozáshoz inkább munkán kívüli, érdeklődési körök alapján való ismerkedést ajánlanék. Facebook-on millió esemény van például, biztos találsz olyanokat amik érdekelnek. Esetleg csoportok, amik vonzanak. Belépsz, elmész rájuk, nyitsz mások felé, bemutatkozol, próbálsz beszélgetni. Már előre kereshetsz az adott eseménynél társakat és akár nem is kell egyedül menned.


Sok kérdőjellel és nehézséggel jár ez is, de akik kimozdulnak ilyesmi helyekre, nagyobb eséllyel lesznek nyitottak. Rengetegszer nem lesz folytatása a dolognak, teljesen normális, el kell fogadni. Állj úgy hozzá, hogy idővel biztosan lesz majd valaki.


Az önbizalmadat közben találd ki hogyan tudnád növelni, mikkel tudnád jobban érezni magad. Például beszéltél a túlsúlyodról, úgy jön le hogy zavar. Írj össze magadnak egy kis mozgást, új étrendet, az életed is kicsit felfrissül. Célokat kapsz vele, motivációt. Kedved lesz felkelni, csinálni, jobban érzed magad a bőrödben.


Barátkozáshoz 1-2 rövid tanács: ismerd magad, tudd mivel szeretnél kapcsolódni másokhoz - milyen programok érdekelnek, milyen érdeklődéseid vannak, mikről szeretsz beszélgetni. Mi számít nálad az emberi kapcsolatokban és azok mennyire? Nem mindegy mennyire megbízható valaki, mennyire számíthatsz rá. Milyen típusú emberrel vagy szívesen, érzed jól magad, egészítitek ki egymást? Gyakorold az ismerkedést, a társalgást, a megfelelő érdeklődést. Légy türelmes és ne félj nemet mondani. Ne adj hazug képet magadról, ne próbálj játszani, szerepeket előadni. A türelem nagyon fontos, mert sok időbe fog telni.


Hirtelen ezek jutottak eszembe, sok sikert hozzá. Ha gondolod, írhatsz nyugodtan ha valakivel megbeszélnéd a tapasztalatokat vagy jövőbeli történéseket, esetleg 1-1 tanácsra lenne szükséged.

2022. júl. 29. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Betty26 ***** válasza:
Szia ha gondolod irj nyugodtan hasonló cipőben vagyok
2022. aug. 8. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!