Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit csináljak ha nem akarok...

Mit csináljak ha nem akarok az egyik barátnőmmel találkozni?

Figyelt kérdés

Évfolyamtársak vagyunk, így régebb óta ismerjük egymást. Igazából így a nyár folyamán rájöttem hogy valamiért egyszerűen suliban nem érzem vele jól magam. Sokszor nincs is közös témánk, vagy ha én elkezdek valamit akkor valahogy ő mindig a barátjára tér ki vagy más fiúkra. Eléggé bulizós én nem. Egyszerűen leszívja az energiámat.

Van amikor tök jól elvagyunk, de őszintén most így elgondolkoztam hogy mi hogy is lettünk jóba..

A lényeg az hogy "megbeszéltünk" egy találkozót, de nekem rohadtul nincs kedvem elmenni, most mit mondjak neki?

Volt már valaki így?


2022. aug. 10. 19:16
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

Sajnos én is mindig ebben a helyzetben vagyok, csak én egy konkrét baráti társasággal :(. Egyszerűen csak annyira gyerekesek, plusz, ahogyan írod, semmi közöstémánk.

Most mondanám, hogy akkor, minek beszéltétek meg, de tudom, hogy milyen a te cipődben járni, mint, mondtam.

Nem tudom, én el szoktam menni a találkozásokra, amúgy eddig egyik sem sikerült olyan rosszul, voltak kínos pillanatok, de végül egész jól jött ki mindegyik, Pont tegnap is egy ilyen alkalom volt. Jól szórakoztunk.

Na most, ezzel csak arra akartam kilyukadni, hogy talán adnod kéne neki még egy esélyt. Vagy hozd fel neki (ha még egyszer elkezd a pasijáról, vagy más fiúkról beszélni), hogy ez a téma téged kevésbé érdekel, mint pl:.,őt.

Talán ez segít.

Sok sikert ! <3 .

2022. aug. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
Mondd azt hogy más dolgod van
2022. aug. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
38%
Vigyázz, nehogy a tapadós nyelvével az agyadat is kiszívja.
2022. aug. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
72%
Mondj neki nemet úgy őszinte vele szemben.
2022. aug. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarok senkit se megsérteni, de ez a kérdés picit elgondolkodtatott. Le lehet pontozni, de pontosan ez a probléma az emberi kapcsolatokkal! Az emberek mindenkivel megbeszélik a problémákat, csak azzal nem akivel bajuk van. Értem én, hogy kellemetlen lenne neki mindezt elmondani, de az őszinte kommunikáció az emberi kapcsolatok "kulcsa". Csak úgy lehet közösen fejlődni. Benne van a pakliban, hogy megharagszik, de már most sem tűnik úgy, mintha igaz barátok lennétek. Ha megharagszik miután NORMÁLISAN elmondod, az az ő baja. Így sosem fog változni a helyzet, ha nem beszéled meg vele. Ha pedig nem akarsz elmenni, mi a kérdés? Miért nem lehet őszintén elmondani neki? Magadat és őt is megkímélnéd csomó mindentől. Neked nem lenne kellemetlen, mert nem kéne lemondanod stb. Ő pedig nem probálna meg fenttartani egy olyan barátságot, ami a másik fél szerint már nem is létezik. Annak sincs értelme, hogy megtartsd a látszatot, hogy birod őt miközben nem, hogy a suliban ne legyen kellemetlen látni. Ez ahogy most kezeled téged minősít. Vagy elmondod neki és megoldjátok, vagy nem, de akkor ne is csodálkozz, hogy nem változik a helyzet.
2022. aug. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

#1 válaszban az "adnod kéne neki még egy esélyt" elgondolkodtató.

Amennyiben ez nem jön be, akkor viszont egyetértek #4 #5 válasszal.


Ehhez annyit tennék hozzá, hogy ezt is lehet jól és rosszul csinálni.

Az őszinteség is lehet sértő, nyers, durva, de lehet szelíd/szép is.


Kb. azt a szöveget mondhatod, amit itt a kérdésben írtál, csak kicsit munkáld ki jobban (tehát ne ilyen leszív stb. szavakkal).


Plusz ami szerintem hasznos lenne az valamilyen fizikai gesztus.

Amennyiben vagytok olyan viszonyban akkor egy baráti ölelés például (persze csak, ha őszinte).


Az süljön le a dologból, hogy az életfolfogásotok, érdeklődési körötök, stílusotok stb. más, de ettől még egyikőtök sem rossz/silány ember.


Egy őszinte fizikai gesztus kihangsúlyozhatja azt, hogy nem csak lepattintani/lekoptatni akarod, hanem valóban komolyabb, mélyebb ok van.

Nem lenézed, hanem szimplán csak mások vagytok.

2022. aug. 12. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Update:

Jó, igazából úgy ahogy van leírtam neki a gondolataimat az egész barátságról, kifejtettem neki mindent (nem bántóan).

A hazudás nem ment volna, mert őszinte embernek tartom magam, úgy hogy maradtam ennél az opciónál.

Nem sértődött meg, de szerintem mostmár ő is másképp áll a dolgokhoz.

Köszi a válaszokat/tanácsokat egyébként!:)

2022. aug. 13. 18:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!