Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hiba volt a baráti pókertársas...

Hiba volt a baráti pókertársaságba meghívni egy profit?

Figyelt kérdés

Havonta 1-2 alkalommal a barátokkal összeülünk pókerezni. Ez rendszerint jó kikapcsolódás szokott lenni, és alkalom adtán 15-20 ezer forint cserél gazdát, egy-egy este alatt. Általában egy 7 fős társaság a csapat magja, de ritka, hogy mindannyian egyszerre részt vegyünk benne. Az utóbbi 3 alkalommal meghívtam egy régi ismerősömet is játszani, amivel eddig semmi probléma sem volt, jól kijött mindenkivel, annak ellenére, hogy a legtöbbet az újfiú nyerte. Jól elbeszélgettünk, iszogattunk közben, tehát egy kellemes társaság volt. Mígnem a legutolsó alkalomkor szóba került a barátom foglalkozása, és elárulta, hogy 6 éve megélhetésszerüen pókerezik, tehát neki ez a munkája, hogy napi 4-8 órát online pókerezik. Ekkor az összes barátom felháborodott, mert szerintük csak azért hívtam meg, hogy őket "megkopasszuk", és már senki sem volt hajlandó tovább játszani, és azóta már engem sem hívnak.


Őszintén nem értem, hogy mi ezzel a probléma. Ezek az esték egyébként is a kikapcsolódásról szóltak, nem arról, hogy valaki nyer vagy veszit 10-20ezer forintot.

Emelett én néha amatőrként focizom is, ugyanúgy egy baráti társasággal. Ha lehetőségem lenne megmérkőzni egy profival én csak örülnék neki. Ki ne szeretne például Ronaldoval passzolgatni?



2022. szept. 24. 20:09
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
5%
Nincs olyan, hogy profi pókeres. A profi szó azt jelenti, hogy abból él. Mint tudjuk a póker szerencsejáték, lehet vele nyerni kisebb-nagyobb összeget rövid távon, de hosszú távon egyértelműen nem lehet megélni belőle. Mint ha például rulettben 3x egymás után eltalálod, hogy fekete lesz, vagy páratlan. Ha eltaláltad és nyersz, azt csak azt jelentik hogy szerencsés volt, nem pedig azt, hogy magas szinten ismered a játékot.
2022. szept. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nem fair.

Amugy ha penzben jatszotok az nem csak kikapcsolodas hanem pénzre is megy.

2022. szept. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mert korábban azért nagyjából kiegyenlített volt a játszma és bár nem a pénzről szólt elsősorban, azért senki nem szeret úgy játszani (főleg nem téttel), hogy valószínűleg úgyis veszíteni fog. Ez olyan, hogy egyszer lehet kipróbálná, de állandó résztvevőnek azért nem akarja, mert az elrontja számára.
2022. szept. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%

"Ki ne szeretne például Ronaldoval passzolgatni?"

. Én fizetnék 15-20 ezre egy alkalomért, de nem úgy, hogy Ronaldo parókában, elmaszkírozva játszik, hogy nem is tudok róla, és csak azt látom, hogy nem tudom szerelni, 30 gólt kapok egy este tőlem, és nekem semmi örömet nem jelent a játék...

2022. szept. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom amikor fociztok a barátaiddal, nem pénzben fogadtok, ki nyer.

Eddig az volt a lényege a póker-esteknek, hogy mindenkinek kb. egyenlő esélyei voltak nyerni, az új srácnak viszont hatalmas előnye van. Ezzel az erővel már nem is kéne játszanotok, csak a kezébe adhatna mindenki egy tizest, amikor találkoztok...Nekem se lenne ehhez kedvem. Másrészt nekem az is elég fura, hogy eszébe nem jutott volna akár csak megemlíteni, hogy amúgy ő ezzel foglalkozik évek óta, csak több alkalom után nyögte ki, hogy ja amúgy azért is nyer ő mindig, mert ez a munkája konkrétan.

2022. szept. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
Hiba volt nem szólni róla, hogy ő ebből él.
2022. szept. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

Dehát nem is volt ez titok, csak senki sem kérdezte. Életszerünek tartotok egy olyan bemutatkozást, hogy "Béla vagyok, 35éves kamionsofőr" vagy "Árpi vagyok, 24 éves pókerjátékos"?

Hangsúlyzotom, ez csak a harmadik alkalommal derült ki, és ekkor már legalább 6-7 órát játszottak ellene, és addig nem volt baj, hogy veszítettek ellene, mindenki jól szórakozott.

2022. szept. 24. 20:37
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

"Életszerünek tartotok egy olyan bemutatkozást, hogy "Béla vagyok, 35éves kamionsofőr" vagy "Árpi vagyok, 24 éves pókerjátékos"?"2

. Teljesen, ha a pókerjátszma után a "kit tud többet a kamionokról" vetélkedőt játszátok.

2022. szept. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%

"Dehát nem is volt ez titok, csak senki sem kérdezte. "


Persze, mert rohangálnak közöttünk a prfi pókeresek. És igen, amikor odamegy pókerezni, akkor bemutatkozik, és alap, hogy elmondja az eddigi pókeres múltját. Mindenki joggal gondolta azt, hogy max. hobbi játékos. És igen, nagyon nem volt fair.

2022. szept. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

Egy baráti pókerjátszmán egyáltalán nem irreleváns infó, hogy ő ebből él és illett volna elmondani nekik még ha nem is kérdeztek rá hamarabb. Valószínűleg pont ezért jött le nekik úgy, hogy direkt akartátok lehúzni őket (mivel gondolom te tudtad végig), ami után nem is csoda, hogy nem akarnak veletek többet játszani.

Kérj tőlük bocsánatot, mondd meg, hogy csak azért hívtad meg, mert egy régi barát és nem gondoltad át, hogy ez így nem jó ötlet, hogy ő profi játékos, de nem volt hátsó szándékod, most már belátod te is, hogy hiba volt és sajnálod. Akkor lehet legközelebb téged újra meghívnának és el lenne felejtve.

2022. szept. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!