Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan tudnék kilépni a...

Hogyan tudnék kilépni a vicces barát státuszból?

Figyelt kérdés

Hármas barátságban vagyunk lányok. Én lettem a vicces barát. Aki mindig oldja a hangulatot, probálja poénosra venni a helyzeteket.

De semmi komoly dolgot nem mondanak el nekem, csak ha specifikusan rákérdezek. Hiába ad az egyik barátnőm borzalmas tanácsokat, mégis mindig ő az első akinek elmondja, tanácsot kér. Igazaból én nem is tudom meg a dolgokat.

Velem csak sorozatokról,játékokról, és az állatokról van téma de ennyi.

Pedig minden olyat amit ilyen helyzetben mondtak, komolyan vettem, és mindent megtettem,hogy segítsek. Sokszor maradtam fent hajnalig, hiába dolgoztam másnap, mert erre volt szükségük. De ez is csak akkor van amikor a másik fél nem ér rá.

Most munka miatt elég sokat vannak együtt (ők egy helyen dolgoznak) és mostmár alig-alig írnak vissza. Naponta egyszer. Vagy csak megnézik aztán nem valaszolnak, és másnap írnak, hogy elfelejtették.

Nem tudom mit csináljak, minden szar helyzetben ott voltam mellettük. Olyan nehezen találok barátokat, és mindig így kezdődik a vége. Nem akarom ezt is elengedni, mert úgyse találok újakat.

Meddig érdemes 'futni' utánuk szerintetek?



2022. okt. 13. 23:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Első lépésben ne fuss utánuk, ne írogass, főleg ne naponta többször, mert ezt az emberek nehezen viselik, tehernek érzik.

Ha visszafogod magad és ezáltal elhal ez az ismeretség - mert ez nem barátság! - akkor legalább kiléptél egy megalázó szerepkörből.

És akkor mi van, ha egy ideig nem lesznek ezek?

Most úgyis jön a tél, az emberek nem járnak bulizni, mert mindenki spórol ahogy lehet, a bulihelyek sorra zárnak be a rezsi miatt, tehát nem maradsz le sok mindenről.

Nekem egyébként is felfoghatatlan, hogy a mai világban miért akkora gond ismeretségeket szerezni - ezekből fejlődik aztán a barátság - amikor nincsenek korlátok, nincsen semmilyen határ (sem erkölcsi, sem távolságbeli) és amikor a többség ki van éhezve az emberi kapcsolatokra.

Esküszöm nem nagyképűségből mondom, de naponta tudnék emberekkel ismerkedni, csak én inkább leépítem már őket, mert okom van rá, de ebbe nem szeretnék most belemenni.

2022. okt. 14. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

“alig-alig írnak vissza. Naponta egyszer. ”


Gondolom, nem érnek rá. Dolgoznak.

2022. okt. 14. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
82%
Bocs, nem bántani akarlak, de szerintem nagyon ragadsz és ezt rühelleni szokta mindenki.
2022. okt. 14. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Kezdj el beszélgetni vele és máris jobban fogjátok érezni magatokat mindketten!:

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__magany-egyedullet__1..

2022. okt. 14. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Voltam hasonló helyzetben. Igazából ez a hárman lenni barátnők dolog nem könnyű, mert valaki óhatatlanul háttérbe fog szorulni, valakiből mindig a "kedvenc barátnő" válik. Általában a háttérbe szorult barátnő szerepe akkor értékelődik fel, ha a másik kettő valamin összekap. Rossz azt tapasztalni, hogy csak te töröd magad a barátságukért, ezért is tanácsolnám azt, hogy ne vidd ezt túlzásba, csak módjával. Közben pedig szerintem légy nyitott egy új barátságra, biztosan sikerül találni új barátokat.
2022. okt. 14. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Mivel egy helyen dolgoznak, sokkal több már a közös témájuk is, meg az alkalom, hogy egymással beszélgessenek. Sokan nem szeretnek annyit irogatni, inkább beszélgetnek. Szóval csodát már ne várj.
2022. okt. 14. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!