Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért olyan nagy gond sok...

Miért olyan nagy gond sok embernek a magány?

Figyelt kérdés

Általában nekem nagyobb kihívást okoz az, hogy végre egyedül legyek, mint hogy ne.


Nem értem, hogy keveredik annyi ember felnőtt korára olyan helyzetbe, hogy a legnagyobb gond az életében a magány? Miért van az, hogy minél tapasztaltabb az ember, annál maganyosabb? Hogyhogy pont az ismerkedés, a társasági lét képességét veszítik el az élet során? Óvodás korban még alig van magányos ember..



2022. okt. 27. 02:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A óvodások naivak és gátlástalanok, míg a legtöbb tapasztalt felnőtt cinikus, szkeptikus és ítélkező. Az sem segít, hogy egyre inkább elfelejtjük, hogy hogyan is kell fenntartani egy emberi kapcsolatot, a mai, én-központú világban.
2022. okt. 27. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
Nekem nem gond.
2022. okt. 27. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%
Szinte mindig egyedül vagyok, már megszoktam. Abszolút nem gond.
2022. okt. 27. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert ha vágysz a társaságra alapvetően és szeretnél menni ide oda, élni, ismerkedni barátokkal lenni, szórakozni és stb akkor élvezhetetlen az ún "magányos életmód".
2022. okt. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert a magány = társaság hiánya.Nyilván aki vágyik a társaságra, de nem kapja meg, az nem annak fog örülni, hogy nem kapja meg.
2022. okt. 27. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ráadásul óvodás korodban, meg még fiatalon is egy kicsivel nehezebb magányosnak lenni. Egyrészt gyerekként még nem is igazán ismered ezt a fogalmat, másrészt az egész közeged épít a társaságra. Többi óvodás, csoportos foglalkozások, hazamész akkor szülők, testvérek. Ha akarod, ha nem akkor is benne vagy egy közegben.


Később már fiatal iskolásként, tiniként egyre több ember magányos, hiába van ott a család, ha az általa vágyott közeg, társaság nem fogadja be.


Felnőttkén meg egész nap dolgozol, túlélsz, alapból csökken a lehetősége az ismerkedéseknek, nagyobb az esélye annak, hogy a másiknak már van társasága, párja, gyereke, családja akikkel elvan. Plusz a szocializálódást is meg kell tanulni, kell egy szintje legyen, nyilván társaság nélkül elkezd az ember kiesni ebből.

2022. okt. 27. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem óriási gond.

Azért, mert közoktatásban és felsőoktatásban nem sikerült ismerkedni, erre még rájött a covid. Minden ismeretségem elsorvadt, hiába próbáltam ez ellen tenni.

Így nem maradt más, mint a net, de az emberek nagyon érdektelenek, legalábbis velem.

Ez egy negatív spirál. Mivel nincsenek nagyon barátaim (akik vannak, azok hozzám hasonlóan magányosak), ezért a barátaim nem tudnak bemutatni az ő ismerőseiknek, akiken keresztül ismét új emberek, lehetőségek tárulnának elém. Így marad a magány és az apátia.

És igen, próbáltam ellene tenni. De idegenekkel egyszerűen senki sem szeretne beszélgetni már manapság.


22F

2022. okt. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
71%
Mondjuk nekem mindig fura amikor valaki azt mondja, milyen jól vagy egyedül, de mégis itt lóg ezen az oldalon, keresve a társaságot, társalgás lehetőségét. Akkor még sem olyan jó egyedül.
2022. okt. 28. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!