Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Megbántottam a barátnőm...

Megbántottam a barátnőm párját, vagyis inkább a párjára mondtam valamit, amit a barátnőm meghallott és leginkább Ő sértődött meg rajta. Mit lehet ilyenkor csinálni ?

Figyelt kérdés

A barátnőm pár éve kiment Belgiumba dolgozni, először valami idénymunka, majd konyhai kisegítőnek ment stb stb, aztán összehozta az élet egy pasival, akivel végül ide haza költöztek.

A fickó már megtanult pár magyar szót, tanulgatja a nyelvet, de mi valahogy sosem jöttünk ki.

De mivel a bnőmmel van, már csak miatta sem konfrontálódtam vele (úgy direktbe).

Velem olyan idegesen, türelmetlenül meg kicsit lekezelően viselkedik, pedig ő nem tud rendesen magyarul, és ha akar tőlem valamit, akkor magyarul akar beszélni, hiába tudunk mind a ketten angolul.

Vagy a saját anyanyelvén (hollandul/"belgául") beszél nekem, vagy magyarul, amit én is értenék azt nem.


Viszont mással simán elfecseg angolul :D (más magyarral)

Tehát már azt sem gondolnám, hogy mindenképpen azért, mert gyakorolni akarja a nyelvet...azt együtt is tudják.

De mindegy is.


Az van, hogy megint elkezdett valamit hadoválni nekem, erre beszóltam neki, hogy "jól van már Van de lóg, kössed fel magad".

Egy ilyen mondat szaladt ki a számon, mert nem értettem, hogy mit akar, erre meg pont bejött az ajtón a barátnőm.

Aki ezt meghallotta, és mivel egyszer már mondtam rá olyat, hogy k_cs_g sajtzabáló (mert akkor épp angolul társalogtunk és valamiért belém kötött) és akkor azután szépen megkért a bnőm, hogy ne piszkáljam már a származása miatt.

Viszont mivel már "poénkodtam" vele a fapapuccsal, sajttal és most a van de lóggal, ezért most kicsit berágott.


Ezt nem mind egy év alatt nyilván, de mind a kettőt megjegyezte, meg most ezt a van de lógot is meg fogja.


És most egy kicsit mérges, csalódott, meg nem tudom én, hogy mi rám.


Mivel megkért, hogy ne cikizzem a származása miatt, ezért többször nem is fordult elő, csak 3x.

Igaz, hogy ez is több, mint az 1, de azért ez nem mindennapos.

Nem láttam, hogy jön befele a szobába, akkor inkább megtartottam volna magamnak, de mivel nem láttam, kiszaladt a számból ő meg pont meghallotta.


Már rengetegszer voltam náluk, mindig visszafogom magam, ha ő is ott van, de most ez nem jött össze...plusz még nem is volt olyan nagy dolog az egész amivel felhúzott, de rosszul jött ki.


Inkább hagyjak neki egy kis időt, pár napot, akár egy hetet aztán keressem ?



2023. jan. 16. 20:14
 1/10 anonim ***** válasza:
56%
Ha lepippantanád a barátját azzal kiengesztelhetnéd.
2023. jan. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
Ezek a beszólások nagyon bunkók. Főleg, hogy már többször is kértek, hogy ne tedd. Inkább értékelni kell, hogy magyarul tanul, beszél.
2023. jan. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 japierdole98 ***** válasza:
87%

Többször megkért hogy ne 'cikizd' a származása miatt, te csak azért is 'kicikizted' 3x.

Én lehet nem erőltetném ezt a barátságot ha téged ennyire zavar a palija, és nem bírsz egy olyan egyszerű kérésnek megfelelni hogy "ne cikizd a származása miatt."


Mit lehet ilyenkor csinálni?

Keress valakit magadnak ahelyett hogy rajtuk lógnál, és hagyd őket élni :D

2023. jan. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

1. a fapapucsosat még kb az elején mondtam, nem feltétlenül sértő szándékkal, ekkor kért meg, hogy ne

2. jóval később egy 5-6fős csajbuli keretein belül iszogatás közben jött a sajtos téma, mindenki röhögött, még ő is, de aztán gondolt egyet, de utána bocsánatot is kértem rögtön

3. ezt a van de lóg dolgot meg ma, igazából csak a fickónak szántam


Ez mind több év alatt.

Ha ti több év alatt, csak 3x vesztetek össze/szóltatok be egymásnak mondjuk a barátnőtökkel, szüleitekkel, testvéreitekkel, akkor szerintem nagyon frankók vagytok.

Ők is járnak át hozzánk és mi is hozzájuk.

Viszont szerintem ez a 3 több év alatt semmi.

Ha itt mindenki Mr és Mrs tökéleteske, hát gratulálok nektek.


Amúgy meg a pali tényleg bunkó szokott lenni, de nem is hozzá szoktam átjárkálni.


Mindezek fényében, ha nem akar valaki első nekifutásra mondani valamit ?

2023. jan. 16. 21:16
 5/10 anonim ***** válasza:
83%
Nem vagyok tökéletes, de ilyen bunkó sem. Ezek nem viccesek és nem is csak sima megbántás. Meg úgy tűnik, nem is bánod.
2023. jan. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
25%

Fuhha. Ha vmelyik bnőmnek „konfliktusa” volt az aktuális párommal, akkor rájuk hagytam, és fordítva is így volt ez.


Egyébként egyik exemnek volt a legjobb barátja egy belga srác (akinek szintúgy magyar bnője volt). A lényeg, a srác egy arrogáns pöts volt, aki vmiért csak velem akart magyarul kommunikálni (többnyire eltanult beszólásokkal), vagy franciául hablatyolt vmit. Állandóan cseszegetett mindenért, meg húzta az agyam gyerekes dolgokkal. Hát, egyszer-kétszer nagyon kioltottam, hol az akcentusa miatt, hol maga a belgasága miatt, de jóval durvábbak voltak, mint amiket leírtál. Aztán, volt egy húzása amivel kicsit kiakasztott, úgy hogy „visszaadtam” neki ezt a kedves gesztust, és akkor vhogy megtört. Nem nézte vna ki belőlem, h én is tudok kcsög lenni, és vhogy ezek után normális lett velem szemben, nagyon ritkán szóltunk be egymásnak utána, de az is inkább már sztereotípiás poénnak ment. Hozzáteszem, hogy az exem kimaradt ebből, ránkhagyta ezt a dolgot (igaz, megkérdezett, hogy leállítsa-e a haverját, de nem akartam ezt). A srác bnője csak akkor avatkozott közbe (nem szemtől szemben), miután megtettem azt a „csínyt”. De a csaj, nem mert elém állni a problémájával. Utólag kiderült, hogy félt, hogy „vidéki” csajként megtépem, és h a srácot tele tömte ilyen hlyeségekkel (plusz a lakótársaikat is), hogy Magyarországon a vidékiek milyen tahók meg tudatlanok stb...


Ebből azt akartam kihozni tán, hogy keress egy alkalmat amikor a barátjával tudsz maradni kettesben, és vond kérdőre, hogy miért ilyen szemét veled. Nincs veszteni valód. De a bnőd is igazán elmondhatná, hogy mi a baja veled a barátjának, mert biztos h tudja az indokát.

2023. jan. 17. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
63%
cool story bro
2023. jan. 17. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
94%
Azt lehet csinálni, hogy bocsánatot kérsz, amiért egy bunkó fax vagy és megtanulsz viselkedni.
2023. jan. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha bunkó a srác, az lenne a megoldás, hogy szólsz érte. Amúgy sem kötelező az általa választott nyelven beszélned vele. Ha szól, kérd meg angolul, hogy úgy folytassa, és te se válaszolj magyarul.
2023. jan. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
90%
Baromi bunkó vagy.
2023. jan. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!