Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Elmondjam neki, hogy mennyire...

Elmondjam neki, hogy mennyire megbántott?

Figyelt kérdés

Egy kis bevezetés:

A legjobb barátnőmnek mielőtt jóba lettünk volt egy barátnője, aki otthagyta és sok rosszat csinált vele.

Majd 1,5 hete újra jóba lett ezzel a lánnyal és én tényleg örülök neki, mert nagyon fájt neki, hogy otthagyták. Azóta 0-24-ben beszélgetnek, meg minden.


4 napja hazajöttünk hozzánk, ő ivott én nem. Beszélgettünk egy kicsit aztán azt mondta, hogy ő megtalálta a lelki társát ebben a lányban, meg, hogy mindig ő fog az első helyen állni neki.

És persze én ezt tudtam is, viszont mindig tagadta.

De amikor ezt kimondta én összetörtem lelkileg. Akárhányszor vele vagyok azóta nevethetünk, bármit csinálhatunk, ahogy nem lát én elkezdek sírni, tudva, hogy mindig mindenkinél örök második vagyok.

Ez egy kicsit azért zavar mert amíg a másik lány egy lelki roncsot csinált belőle én voltam az aki kihúzta ebből a gödörből és ott volt neki mindig.

A feljebb említett a két mondatával annyit elért, hogy olyan szinten összetört engem mint még soha senki. És nem is realizálta.


Viszont, ha meg ezt elmondom neki, tudom, hogy nagyon rosszul fogja magát érezni emiatt, mert szerintem ez egy felesleges tény, hogy tudja mivel és mennyire bántott meg, mert ezellen nem tud semmit sem csinálni és nem is várom el tőle.

Ez az egész is egy ilyen felesleges információ miatt indult el, amiről tudtam, csak nem kellett volna elmondania, mert elmondhatatlanul rosszul esett.

Meg ha elmondom max annyira mennék vele, hogy ő is rosszul érzi majd magát miatta. Attól nekem meg nem lenne jobb, nem változna a helyzet.

Viszont pár barátom azt mondta, hogy beszéljem meg vele.


Kíváncsi lennék mások véleményére is, hogy tartsam meg magamnak vagy tényleg mondjam el neki, hogy ez rosszul esett.


(Próbáltam minél rövidebben, tömören leírni az eseményeket remélem nagyjából azért érthető mi a szitu)



2023. jan. 24. 13:07
A kérdező szavazást indított:
Igen, mondd el neki beszéld meg vele
Ne mondd el neki, mert felesleges
14 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
89%

Nem lehet, hogy az alkohol hatása volt, hogy ennyire áradozott róla?

Nekem azért fura, hogy ilyeneket mond, mintha szerelmes lenne belé. Ha az, akkor nyilván azért van oda ennyire. Te pedig jó barát vagy, de nem szerelem.

2023. jan. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezt azért teljesen felesleges elmondani, mert nem érsz el vele semmit. Ha neki ez a lány a "lelki társa", akkor ez úgy marad akkor is, ha ezzel téged megbánt. Neked kell eldöntened, hogy ezzel a tudattal szeretnéd-e folytatni a barátságot. Teljesen jogos, ha nem.

Sajnálom, hogy ezt kell írnom, de ez a lány téged csak pótléknak tart arra az esetre, hogy legyen kivel elfoglalnia magát, meg legyen kinek sírnia, ha az öribarinőjével épp haragban van. Szerintem tartsd magadat ennél többre, és ne menj bele ilyen méltatlan helyzetbe. Lesz majd olyan barátnőd, aki tényleg megbecsül.

2023. jan. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
1-es igen, ez bennem is felmerült, hogy lehet szerelmes belé, de tagadja
2023. jan. 24. 13:26
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nem hiszem, hogy konkrétan szerelmes lenne belé, bár a fiatal lányok hajlamosak a legjobb barátnőjükhoz úgy viszonyulni, ami hasonlít a szerelemhez. Sőt, még idősebb korban is előfordul az ilyesmi.
2023. jan. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
2-es szerintem is csak pótléknak tart, de akárhányszor megmondtam neki ezt, azt mondta, hogy dehogy is hülye vagyok. Viszont szerintem még magának sem vallja be, hogy igen én csak helyettesítő vagyok/voltam
2023. jan. 24. 13:27
 6/8 A kérdező kommentje:

Még annyit ehhez a sztorihoz, hogy ő is mindig itt volt/van nekem. És ő is nagyon sokszor segített nekem.

Meg mindig mindent meg is beszéltünk és ha problémánk volt a másikkal elmondtuk egymásnak. Viszont azokat meg lehetett oldani/lehetett változtatni rajtuk.


Ezt elfelejtettem leírni, de fontosnak tartom

2023. jan. 24. 13:33
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen mind1, hogy mit csinálsz. Te csak egy töltelék voltál neki. Betöltötted azt az űrt amit a másik csaj hagyott benne. A részeg ember és a kis gyerek mond csak igazat..

Ez rosszul fog esni de inkább készülj fel rá: Lassacskán hanyagolva leszel, a végén pedig már a feledés szélére kerülsz.. Ha tényleg ennyire jó barátnők és a szemedbe is megmondta, hogy csak a 2. vagy akkor ne várj sokat tőle.

Majd jönnek a közös programok ahol kiközösítve fogod magad érezni (persze szerintük majd csak te érzed íg), vagy majd lemondja a kettőtökét mert a #1 bari is kitalált akkorra valamit..

2023. jan. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha osszetort a bizalmad sajat erdekedben jobb ha nem folytatod...hacsak nem tudsz hatarokat huzni vele szemben hogy ne serulj.De ameddig erzelmileg erintett vagy az nem lesz konnyu,ha meg mar nem leszel az akkor teljesen mindegy lesz es mar lehet ugy fogod erezni jobb hogy nincs az eletedben.
2023. jan. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!