Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ilyen anyagi különbséggel...

Ilyen anyagi különbséggel meddig tartható fent egy barátság?

Figyelt kérdés

Egy régi barátomról van szó.

Igazából nem ő nagyon gazdag, hanem a férje keres havi 10-20 millió között.

Én nem panaszkodom, de a párommal a kettőnk fizetése kb max 700e Ft. Azért igyekszünk beosztani, hitel is van, gyerekünk is.

Egyre jobban azt érzem, hogy a a barátommal nincsenek meg a közös témák. Nem vág fel a dolgokkal direktbe egyáltalán. De egyszerűen van egy 3 lépés távolság kettőnk között mióta nekik ilyen jól megy.

Nem biztos, hogy jó hallgatni, hogy éppen nem tudja eldönteni hova menjen nyaralni én meg éppen azon gondolkozom, hogy megint drágult a sajt már nem is veszek.

Nem vagyok rá irigy. De meddig lehet fenntartani egy barátságot ilyen anyagi különbséggel? Itt már konkrétan másik társadalmi rétegbe tartozunk. Itt lakunk egymástól nem messze. De nem is járunk össze az ő férje és az én párom teljesen más világ.


2023. febr. 6. 12:48
 1/8 anonim ***** válasza:
17%

"Nem biztos, hogy jó hallgatni, hogy éppen nem tudja eldönteni hova menjen nyaralni"


Aki ilyeneket mond, az pont azért mondja, hogy felvágjon a másik előtt, hogy neki ilyen "problémái" vannak.

Márpedig, aki megjátssza magát a másik előtt, felvág a pénzére, az már nem is igazi barát. Szerintem.

2023. febr. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%
És ha valóban problémát jelent neki,hogy eldöntse hol nyaraljon az miért felvágás.ha van közös témátok tudtok beszélgetni.akkor mi a baj.az hogy drága óra van a kezén csak nézőpont kérdése mihez képest drága casiohoz vagy rolexhez képest...
2023. febr. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A similis simili gaudet egy latin közmondás, aminek magyar jelentése: hasonló a hasonlónak örül. Nem mondom, hogy lehetetlen így a baráti viszony, de a fenti római okosság tapasztalati tényeken alapul, és évezredek óta igaz.
2023. febr. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Attól függ, hogyan adja elő, amit mi innen sajnos, nem tudhatunk. Nem feltétlen felvágás az, ha gondolkodik valaki hova menjen nyaralni... két ember nem fantáziálhat arról merre utazna, ha lehetne? Az miben más? És, ha meg mégis, akkor ahogy már te is írtad kérdező, miről fogtok tudni beszélni? Mi marad témának?

Ha valaki jól él, akkor is lehet normális, de lehet persze felvágós... de sok olyat is látok, aki nem él jól és mégis szeretne felvágni, megvesz inkább részletre pl. egy olyan telefont, amit még akkor is törleszteni fog, mikor már rég nem tudja használni, de lehet mutogatni másoknak.

Ezek mind-mind emberfüggő dolgok, kettőtökön múlik csak, hogy hogyan kezelitek a kapcsolatotokat. Ha nem érzed jól magad beszélj vele, ha barát meg fogja érteni. Az is lehet, tényleg csak beszélgetni próbál, és észre se veszi, hogy neked esetleg rosszul esik, mert ami neki természetes, az neked nem az és fordítva. Ha barát, és valóban így van, még hálás is lehet, ha megbeszélitek, mert nem szándékosan akar ő bántani, de legalább már tud róla, és tud rajta változtani. Ha nem beszéltek, csak gyűlik benned a méreg, egyszer kirobban és akkor tényleg megszűnhet a barátság... vagy csak elkoptok egymás mellől, de nem lenne jobb megelőzni ezt?

2023. febr. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem is probléma szokott lenni, hova mehetnék nyaralni, egyedül utazóként a kutyámmal, autó nélkül, ahol csend van, elfogadnak SZÉP kártyát, és nem kerül egy vagyonba. :-)

Nem igazán látunk bele, milyenek a beszélgetéseitek. Éreztem én is mástól felvágásnak, de voltam azon az oldalon is, amikor nekem kezdett jobban menni a szekér (nem párkapcsolat által, hanem magam erejéből), és aki megrekedt, le akart húzni. Nem kell, hogy a pénz a barátság útjába álljon, én nem is nagyon tudom, mennyi pénzből gazdálkodnak az ismerőseim, barátaim.

2023. febr. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
53%
De, irigy vagy.
2023. febr. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
42%
nem vagy irigy, csak amikor a barátnődnek hirtelen több pénze lett (amit persze külön kiemelsz, hogy nem is az övé, csak egy lelketlen pénzéhes aranyásó mert gazdag pasija van), akkor gyorsan közétek is állt egy szakadék, meg osztályharc, meg fszomtudjami. akkor mondd meg neki, hogy olyan szinten elégedtelen vagy a saját életeddel és irigy a másokéra, hogy nem tudsz többé a barátja lenni. (ajánlanám hogy a hajléktalanszálón keress barátokat, azok mellett mindig úgy fogod érezni hogy ők irigyelnek téged)
2023. febr. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én nem hiszem, hogy hosszabb távon fennmarad.


Nekem is volt ilyen barátnőm, nyugodtan nevezzetek irigynek, de amikor a két munkahelyen dolgoztunk, hogy jussunk elöre a férjemmel és teljen hitellel egy lakásra valamikor, ahova tudunk gyereket vállalni, igen, sz*r volt folyton azt hallgatni, hogy hova építkeznek a szülőktől kapott pénzből, hogy ajándékba megkapták a nagyi lakását, hogy kiadják, de hú de rossz, hogy foglalkozni kell a bérlőkkel, stb.


Egyszerűen más világ, nem mondom, hogy direkt volt felvágós, de ő nyilván nem tudta megérteni az én mindennapi problémáimat, mert sosem találkozott velük, én nem tudtam megérteni, ő miért problémázik folyton olyan dolgokon, amikért más a két kezét összetette volna.

2023. febr. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!