Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Költöztetek mar össze legjobb...

Költöztetek mar össze legjobb baráttal?

Figyelt kérdés

Hasonló kérdést nem találtam, bocsánat, ha már kérdezték.


Hogy hatott a barátságotokra az együtt élés?

Meddig éltetek együtt?

Ki volt az, aki előbb lelépett/ költözött el?

Viták voltak vagy bármi ellentét,ami előjött a folyamatos együtt élés során?



2023. febr. 17. 22:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, csak a takarításnál voltak kisebb viták. .
2023. febr. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen

Nálunk gond volt az anyagiakkal is, takarítással is. Jó volt, jó buli volt, de 1 évig bírtam utána költöztem. Barátok maradtunk ugyanúgy. De csak mert elköltöztem mielőtt teljesen ki kiborultam volna

2023. febr. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%

Igen, még egyetemistaként. Egy évig laktunk együtt, egy 2 szobás lakást béreltünk. Nem volt negatív hatással a barátságunkra, igazából még szorosabb is lett azáltal, hogy nagyon sokat találkoztunk és nem kellett külön erőfeszítést tenni ezért, programot megbeszélni. Többet beszélgettünk, sokkal mélyebben tudtunk egymás dolgait, még jobban megismertük egymást. Azért volt 1-1 vita is, de meg tudtuk beszélni, illetve összecsiszolódtunk. Eleinte a takarításból voltak kisebb konfliktusok, de ebben összeszoktunk, kialakult egy rutin és onnantól nem volt gond. Nagy veszekedés sosem volt. A legnagyobb vita talán az volt, hogy a párja egy idő után szinte nálunk lakott, de nem tetszett neki, mikro felhoztam hónapok után, hogy legalább akkor a rezsibe belefizethetne, ha már 4-5 napokat itt tölt és többet van nálunk, mint otthon (a srác a szüleivel lakott és hozzánk az egyetem is jóval közelebb volt, így neki minden szempontból kényelmesebb volt ez). Sikerült végül megbeszélni, csak volt előtte egy kis sértődés.

Végül azért költöztünk el mindketten, mert ő úgy döntött, hogy másik városban, másik egyetemre akar inkább járni és akkor már én is kerestem egy új helyet, ami jobban megérte számomra.

Aztán mikor már nem laktunk együtt és a találkozást sem volt már könnyű megoldani, fokozatosan elkezdett elkopni a barátság.

2023. febr. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Nálunk azért speciális kicsit a sztori, mert a barátomnak vannak pszichés problémái, amiről tudtam, mikor összeköltöztem vele, és igazából se a takarításon, se a barátnője ottalvásain nem veszekedtünk soha, viszont a problémája miatt néha (tényleg csak néha, ilyen évi négyszer max) volt egy olyan kiborulása, amit én nem tudtam kezelni, ő is azt akarta, hogy inkább hagyjam egyedül, megvártam, amíg átjön a barátnője, vagy az anyja, vagy bárki, akivel elég közeli a kapcsolata ahhoz, hogy ne zavarják egymást ilyenkor, és én meg elmentem a mukahelyemre (egy kávézóban dolgoztam akkor, egy utcányira az albitól, szóval még haza is tudtam ugrani dolgokért, ha kellett valami), vagy bulizni valamelyik haverral, vagy ottaludtam valakinél. Másnapra nyugi volt.

Én költöztem, de nem emiatt, hanem jött a covid, és mi egy ilyen nagypolgári egybenyíló szobás lakásban laktunk, a falszomszédom meg egy négy gyerekes család volt, ahol állandóan ment a visítás, és rájöttem, hogy itt megszűnik az, hogy csak aludni járok haza, és ilyen körülmények közt, hogy nem tudok munka után még lelépni valahova, ha zavar a zaj, meg nincs privát szférám, nem fogom kibírni a következő időszakot, mikor otthonra leszek parancsolva. A volt lakótársammal azóta is jó barátok vagyunk, ő nem sokkal az én költözésem után külföldre ment, de tartjuk a kapcsolatot, és szerintem jót tett neki az országváltás, jó látni, hogy boldog. Nyáron volt nálam látogatóban, ezen a nyáron én megyek hozzá :)

2023. febr. 18. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Én kb fél év múlva tervezek össze költözni legjobb baráttal, kíváncsi vagyok hogy fog alakulni. Mi mindketten szeretünk takarítani, megbeszéltük, hogy kizárólag szingliként költözünk össze és hogy akkor már nem is engedünk be pasit sem. Mentális állapota nincs rendben, de ő neki pont az kell, hogy valaki legyen vele és tartsa ott fejben, ahol van, én pedig szeretek meggyőződni arról, hogy ő rendben legyen. Remélem nem kell csalódnom az egész jövő tervemben, hogy valami mégis félre siklik, nagyon várom, hogy együtt lakjunk. :)

2023. febr. 18. 14:47
 6/8 A kérdező kommentje:
És mindenkinek adtam zöld pipát is!
2023. febr. 18. 14:47
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez szerintem ember függő.A legjobb barátnőmmel anno gondolkoztunk összeköltözésen,de miután jól átbeszéltük a dolgot rájöttünk,hogy megölnénk egymást :D
2023. febr. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mi már így élünk 3 éve albiban. Kis konfliktusok vannak, de remekül kijövünk mindig. A legfontosabb, hogy a legnagyobb szarban is számíthatunk egymásra :D.
2023. febr. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!