Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek Kb mennyi az...

Szerintetek Kb mennyi az atlag idejuk a baratsagoknak?

Figyelt kérdés

Az utobbi idoben elvesztettem sajnos par szamomra fontos szemelyt, es mostansag egyre tobbet gondolkozom ezen..

Szerintetek ra lehet unni a baratokra? Ha igen, mennyi ido utan kb? Vannak olyan baratsagok, amiknel ez nem kovetkezik be? Leteznek vajon egy eletre szolo baratok? Vagy legalabb nagyon hosszu ideig tarto baratsagok?

Tudom, hogy minden ember mas es mas, es ezek tobb dologtol is fuggenek, de megis, kivancsi vagyok a ti velemenyetekre.

Koszi ha valaszoltok:))



2023. febr. 27. 20:34
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Az ápolás, szellemi igények minőségétől függ.
2023. febr. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon változó.

Nálam a hirtelen, fellángolásszerűen létrejött barátságok időtartama max.1-2 év. Ezek gyorsan jönnek, gyorsan mennek. Ami lassabban alakult ki, az tovább szokott tartani. Volt most egy barátságom, 2 év alatt alakult ki, 10 évig tartott. Sajnos végül rám unt, de ez azért elég tartós volt.

Van olyan barátságom is, ami 25 éve megvan, gimiben lettünk jóban. Ennek a minősége persze változott, már nem olyan, mint kamaszkorunkban, de ennyi idő után talán kimondhatom, hogy mindig ott leszünk egymásnak.

2023. febr. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Igeen, tisztaban vagyok vele, hogy ez tobb dokogtol fugg.

Koszonom a valadzaitokat, johetnek meg<3

2023. febr. 27. 21:44
 4/9 anonim ***** válasza:
65%
manapság? az első véleménykülönbségig
2023. febr. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a jelenlegi barátaim 19, 14, 6, 5 éve barátaim.


21 éves vagyok.

2023. febr. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 October15 ***** válasza:
86%
5.: Ha 21 vagy akkor szerintem 19 éve maximum a szüleitek voltak barátok. :D
2023. febr. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted. 2-3 éves korunk óta vagyunk barátok. A szüleink nem ismerték egymást előtte. Mindenesetre amióta csak emlékszem nagyon jó barátok vagyunk. Azért kevés embert ismerek, akiknek megmaradt ilyen barátsága. Nem tudom, akkor honnan számoljam? Mert 2-3 évesen tanítottuk egymást énekelni, fára mászni, együtt akartunk időt tölteni, egymással osztottuk meg a "titkainkat" stb. Nyilván ha a szüleink tiltottak volna egymástól, ez nem jött volna össze, de szerintem ettől nem lesz kevésbé barátság.
2023. febr. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
46%

Mostanában én is azt érzem, hogy a barátságoknak közel sincs akkora értéke, mint régebben, sokan sokkal könnyebben is tesznek pontot a végükre. Vagy csak lépnek tovább, különösebb megbeszélés nélkül. Tisztelet a kivételnek.

Viszont a barátságok dinamikája, "élettartama" nagyon sok dologtól függ; a felek igényeiről, személyiségétől, hogyan is értelmezik ezt a fogalmat, mennyire számít nekik fontosnak, mennyi időt fektetnek bele.


Nekem a hetekben ért véget egy 5+ éves gimis barátságom, ahol már szinte családtagként tekintettünk (szüleimmel együtt) arra a lányra, és most mégis megunt, vagy valami ilyesmi. Már egy ideje 3-4 hónaponként írt vissza, és az utolsó 3 találkát rendre le is mondta, mindig az utolsó pillanatban :c

2023. márc. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Oh, hat ezt nagyon sajnalom..

Koszonom a valaszokat<3

2023. márc. 6. 11:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!