Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Újdonsült szülőkkel meddig...

Újdonsült szülőkkel meddig lehet csak a babáról beszélgetni? Mikortól lehet más téma is?

Figyelt kérdés

Van egy jó barátom. 10 éve ismerem. Mindig mindent megbeszéltünk.Neki tavaly volt az esküvője. Most egy hónapos a baba.

Én is lelkes voltam természetesen, vártam, hogy megszülessen.

Tudom, most neki is meg a feleségének is hatalmas változás az életükben, úgyhogy nem is nagyon zavartam azóta.

Ő írt nekem néhányszor ha ráért, de akkor is csak a babáról küldte a rengeteg képet. Én már nem tudok azon kívül mit írni, hogy milyen aranyos, milyen nagyot nőtt. Nekem nincs gyerekem, nem vagyok benne ebben.

Meddig tart az az időszak, míg csak a gyerek a téma?

Nem akarok se tolakodó, se bántó lenni. Tudom ez a legfontosabb egy szülő életében.

N



2023. márc. 9. 10:22
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
65%

Te most tényleg egyetlen ismerősödből vontad le ezt a következtetést? Illetve miért gondolod, hogy mi tudjuk előre, ők miről akarnak beszélni.


"Én már nem tudok azon kívül mit írni, hogy milyen aranyos, milyen nagyot nőtt."

. Akkor min vagy meglepődve? Ha nem hozol fel magadtól témát, nekik meg most ez teszi ki az életüket, akkor mit vársz?

2023. márc. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Ők ilyenek. Nekünk 3 hónapos a baba, sosem küldünk ismerősöknek képet, nem erről beszélgetünk, max azzal, akinek szintén van gyereke és érdekli
2023. márc. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
79%
Attól hogy meghallgatod, miket csinál aktuálisan a baba, utána te is elmondhatnád neki, hogy képzeld, velem meg mi történt, hová mentem, stb. Eddig sem csak közös élményeket beszéltetek meg gondolom.
2023. márc. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
19%

Amíg csak ez tölti ki az életüket.

Lássuk be, egy kismama első 6 hónapja jóformán 0-24 csak arról szól, hogy a gyereket életben tartsa és megtanuljon együtt lenni vele. Konkrétan MINDEN ekörés zerveződik. A második fél évben már van esélye olyasmire, hogy mondjuk megigyon egy pohár vizet vagy egyedül menjen el kakálni.


És mivel konkrétan semmi más nincs az életében ilyenkor csak a gyerek, így nemigen tud másról beszélni.

2023. márc. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

De ő nem a kismama, hanem a férj. Aki régi barátom.


Hú azért letámadni nem kéne. :( Ő az első gyerekes ismerősöm, ezért kérdezem.

Volt, hogy szerettem volna az én dolgaimról írni, de visszakanyarodott a baba témához. Úgy voltam vele, akkor addig nem terhelem őket az én gondjaimmal mondjuk...

2023. márc. 9. 11:23
 6/22 anonim ***** válasza:
29%
Ki támadott le?
2023. márc. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
37%

5, öhm, hát ha jó apa, akkor éppúgy kiveszi a részét a gyereknevelésből, mint a kismama. Van még a munka vszeg mellette, de az vszeg sokkal kevésbé tud újdonságot és kihívást tartalmazni, mint a gyerek.

Más meg nincs.


Szóval a helyzet ugyanaz.

2023. márc. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Làtom ez a gyerek téma nagyon érzékenyen érint mindenkit. Pedig nem rossz szándék vezérelt. Csak jó lett volna beszélgetni vele, úgy mint korábban.


Rendben van, akkor nem keresem őket. Köszi a válaszokat.

2023. márc. 9. 11:57
 9/22 anonim ***** válasza:
63%

Min látod, hogy érzékeny érint? Az ittlévő válaszok elég korrektek.


És neee. Attól még, hogy most neki nagyon ott vna a fókusz, attól még ne szakítsd már meg vele a kapcsolatot banyek:D Hát milyen barát vagy te?:D

2023. márc. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Nem szakítom meg a kapcsolatot, csak megvárom,míg belerázódnak a dologba.

Annak nem látom értelmét, mint múltkor is volt, hogy elkezdtem magamról írni, nem reagált, hanem válaszként küldött a gyerekről képeket, hogy nézzem milyen aranyos. Írtam neki, tényleg sokat nőtt. Aztán megszakadt a beszélgetés.

Névnapomon felköszöntött, küldött mellé a gyerekről képet. Megköszöntem, írtam, hogy épp most fogunk ünnepelni stb. Nem reagált, kezdte hogy rosszul aludtak, nyűgös a gyerek.

Tegnap írt nőnapra. Szintén küldött mellé képet.


Persze mindenkinek a saját élete a fontos. Ez jogos.

2023. márc. 9. 12:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!