Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szeretném egy barátommal...

Szeretném egy barátommal továbbra is fenntartani a kapcsolatot, de érzem, hogy a beszélgetésünk ellaposodott, újabban csak én kezdeményezek, mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Van egy budapesti haverom, akivel régebben jóban voltam, de mióta kiköltöztem Prágába, valahogy nem igazán keresi a társaságom. Viszont ha írok neki, arra válaszol. De újabban mindig én írok szinte. Kb havonta tudnánk összehozhi egy talit amúgy.


Normális, hogy a barátságok így ellaposodnak? Ha szeretném fenntartani, nekem kellene keresnem őt? Egyébként ez igaz szinte az összes barátságomra.



2023. márc. 13. 16:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha barát akkor ő is keres. Ha nem, akkor csak haver. Ha az életetekben van közös, akkor fent lehet tartani a kapcsolatot, de ha teljesen más akkor nehéz. Viszont ha tényleg érdekel, hogy mi van a pesti barátoddal akkor meséltetheted a napjáról, a terveiről és ha őt is érdekled, akkor ő is megkérdi ezeket. Egyébként személyes kapcsolat hiányában a legtöbb ismerettség ellaposodik.
2023. márc. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Két barátnőm is külföldre költözött évekkel ezelőtt, sajnos a havi találkozó nem oldható meg, inkább negyedévente. De szinte minden nap érdeklődünk, írunk egymásnak, képben vagyunk egymás életével.

Egy barátságnál, akár csak más kapcsolatoknál fontos a kölcsönösség, ha egyoldalúvá válik a dolog,az hosszú távon nem lesz fenntartható. Egyszerüen elfogysz, nem tudsz már feltöltődni. Nemcsak az egyik félnek kell pedálozni. Én is úgy látom kérdező, hogy ő inkább haver. Egy barát magától is érdeklődik és keresi a lehetőséget, hogy találkozzatok, minőségi időt töltsetek együtt.

Volt egy kolléganőm, akivel szuperül kijöttünk, még azután is, hogy már nem egy helyen dolgozunk. Úgy tekintettem rá is, mint barátra. De azt tapasztalom pár hónapja, hogy magától sosem keres. Nagyon sajnálom, hogy elveszítem őt,de már belefáradtam, hogy mindig csak én keresem. Mintha valami pincsikutya lennék, hülye egy helyzet. Úgyhogy most hátrébb léptem,majd ír,ha akar valamit. Szerencsére vannak mások:)

2023. márc. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon gyorsan meg tudom unni ezeket a táv/netes barátságokat. Ellaposodik személyes tali nélkül.

”Szia, mi a helyzet?” “Oh, hát xyz.. vagy nem sok, veled?”

Nagyon sokan így vannak még ezzel, kell a személyes kontakt. E nélkül nagyon mit ér a barátság? Van kivel beszélni néha, ha unatkozol max ennyit.

2023. márc. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Én megértem, na de ha tényleg csak 1-2 havonta van tali? Akkor hogy legyen így komoly beszélgetés?
2023. márc. 13. 18:39
 5/10 anonim ***** válasza:
54%
Pl ha mindketten szerettek gyúrni, akkor beszélhettek arról, hogy volt e, mikor meg, milyen volt...
2023. márc. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Megkérdezheted tőle, hogy ő hogy látja ezt a kapcsolatot, mit szeretne vele kezdeni, milyen jövőt lát? Ha elmondja, vázolja a terveket, akkor onnan jobban lehet következtetned. Nyugodtan kérdezz tőle, hisz még a barátod.
2023. márc. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
5) szeret a srác futni. Erről szoktam kérdezni néha. Na meg ha más nincs, akkor küldök neki valami memet, videót. Szerintem túlzás napi szinten megkérdezni, hogy milyen napja volt, mert arra gyakran én is csak annyit tudnék rávágni: jó/rossz.
2023. márc. 13. 19:14
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Az nem baj ha nincs napi kapcsolat. De ha kell tudod, hogy ott van. A távolság olyan, hogy csak akkor tudtok beszélni ha történik olyan amit meg akarsz osztani a másikkal, mert olyan jelentőségű.
2023. márc. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem abszolút személyiség, emberfüggő hogy ki képes erre és ki nem.

Egyet tudok érteni mindkét oldallal, de én jómagam azon az oldalon vagyok, ha az emberek eltávolodnak egymástól megváltoznak és már nem biztos, hogy lesz azonos érdeklődés. Elsősorban ezért laposodik el az egész, nincsen már közös élmény csak a múltban volt valamikor.

Hosszútávon nagyon kivételes, hogy ilyen fennmarad, inkább nem mint igen.

Szóval fájó lehet, de ha másik oldalról nincs meg az a kitartás és hajlandóság akkor érdemes leépíteni. Az ember előbb-utóbb belefárad, a jelent kell építeni, azokkal az emberekkel akik most vannak ott veled. A múlt pedig múlandó.(hozzátéve tudom miről szól ez az egész, elengedni legalább annyira fájó dolog mint egyoldalúan, erőltetett módon fenntartani)


Havonta talis dologra meg nem lehet építeni, fölig ha esetleg a másik fél valamiért nem ér rá éppen, akkor elhúzódhat. Az meg nyilván feszült helyzethez vezet és nem kedvez egy barátság fenntartásához.

Amúgy igen, a mai világ hátránya ez, azt hisszük a távolság ma már nem létezik a modern távközlés miatt, pedig igen de a munka/pénz(jövő) miatt fel kell áldoznunk mindent.

2023. márc. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Örülj, hogy van, és ha akarjátok , tudtok írni és találkozni. De ott helyben is kell új kapcsolatokat kialakítanod, akikkel gyakrabban tudsz beszélgetni és találkozni.
dec. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!