Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan tudnék kialakult...

Hogyan tudnék kialakult baráti kör nélkül ilyen jellegű közösséget teremteni magamnak?

Figyelt kérdés

Egyetemista gólya vagyok, és mivel gimiben nem volt sok barátom (és az a kevés aki volt sem volt nagyon közeli) ezért az egyetemtől vártam egy "új kezdetet". Viszont úgy érzem hogy ez nem igazán jött össze és az igazat megvallva elég fáradt vagyok.

Egészen kis korom óta vágyom egy ilyen közösségre, de mivel kis faluban nőttem fel, nem volt sok ember és ott nagyon kitűntem mint fekete bárány. Az évek során persze mindig próbálkoztam, ha kellett online (és ott vannak is közelebbi barátaim akiket évek óta ismerek) viszont nagyon sok kudarcba fulladt.

Most egyetemistaként felkerültem Budapestre ahol rengeteg ember van, rengeteg lehetőség és mégse tudtam még egy közeli baráti közösséget kialakítani.

Nem vagyok senkivel se rosszban, órákra mindig vannak haverok akik mellé odaülhetek, elmehetek kajálni stb viszont nagyon ritkán van az hogy egyetemen kívül lógunk ami nekem vagyon hiányzik. Mikor beszélgetünk sokszor fel is jön hogy éppen ki mit csinál az aheti dnd-ben, vagy hogy hova mentek a hétvégén, én persze ilyenkor sárgulok az irigységtől, viszont természetesen örülök a boldogságuknak.

Az egyetlen ember aki aktívan keresi a társaságomat és kezdeményezi közös programokat az a párom, viszont neki sokkal jobban kiépült baráti köre van mint nekem.

Tudom, járjak közösségbe, kezdeményezzek, kezdjek új hobbikat.

Ezeket mind meg is teszem (az új hobbikon kívül) viszont nem igazán érzem hogy haladnék valahova.

Vannak jobb utak a barátkozásra? Hagyjam egy kicsit az egészet, vagy akár feladtam teljesen? Velem van tényleg valami hatalmas meg-nem-bocsájtható gond? Valaki volt már hasonló helyzetben, és ha igen nektek mi segített a sokszor közel elviselhetetlen magány leküzdésében?



2023. márc. 22. 01:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mivel itt a tavasz, több gólya lesz, lehet ismerkedni.
2023. márc. 22. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha van párod akkor hh nem jársz el vele hétvégente valamerre? Amúgy meg írod, hogy haverok mellé ülsz előadásokon, miért nem fűzöl be egyet-kettőt, hogy “figyi már, nem ugrunk ma el a xy-ba?” Aztán majd te kialakítod ezt a társaságot, kell egy ember aki összeszedi a bandát és, ha a többi is hajlandó megismerni a másikat akkor máris kislakul egy baráti közösség. Kezdeményezd te ezt az egészet.
2023. márc. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen, van párom és vele sokszor van hétvégente közös program, viszont ő sokkal többet jár haza mint én, és amúgy is szeretném hogy rajta kívül is legyen szociális életem. A haverok megfűzésével is próbálkoztam, és próbálkozok is folyamatosan, viszont mint írtam ez nagyon kimerítő. Egyrészt azért mert már kialakultak a klikkek és annyira nagyon nem tartozom egyikbe se, és nem akarom senkire ráerőltetni magamat, másrészt a sok füstbe ment terv el tudja venni az ember kedvét, főleg ha évek óta próbálkozik ilyesmivel. Ezért is vagyok eléggé elveszve mert a haladás nagyon lassú és nem tudom hogy van-e egyáltalán értelme
2023. márc. 22. 18:19
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz barátkozni, fel kell fogni hogy ez egy ilyen világ. Bár azt írtad kezdeményezel te is, de a leírásod alapján én nem igazán vettem ki hogy eleget.


Mikor pl. mesélik hol voltak, ahelyett hogy sárgulnál az irigységtől, felhozhatnál egy programot hogy van-e kedvük legközelebb közösen menni oda (egyszerű, konkrét dolgot érdemes mondani). Ha nem akarsz mindenkivel, akkor külön hívsz valakit aki szimpatikus és megkérdezed.

2023. márc. 24. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Lehet hogy tényleg nem elég erősen tolom a dolgot, a külön lógással nem igazán szoktak gondok lenni, one-on-one sokkal ügyesebben barátkozok, meg most ilyen egyetemi napos programra is jelentkeztem ahol egy nagyobb csapat tagja vagyok, és bár jófejek az emberek nem igazán klikkelek velük.

Lehet hogy most egyenlőre inkább hagyom a dolgot egy kicsit, viszont azzal meg, mint már említettem, a magány a gond. Ahhoz meg már végülis hozzászoktam, sosem voltam semmi ilyesminek a tagja, szóval nem idegen az érzés csak na, néha nehéz

2023. márc. 26. 21:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!