Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A több éves frontin függőség...

A több éves frontin függőség milyen hatással van az emberi kapcsolatokra és az agyi funkciókra?

Figyelt kérdés

Fontos megjegyeznem,hogy már 1 éve tiszta vagyok de erős szociális szorongásom van.

Ismertek olyan személyt aki a függőség miatt teljesen máshogy viselkedik negatívan és ha igen,milyen következmény lett a szedéstől?



2023. márc. 27. 12:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%
Rendkívüli módon leépíti az agyat, így minden kognitív, szociális, és egyéb készséget is. Több mint 3 éve tiszta vagyok, és erős szociális szorongásom van + egyéb fizikai és mentális tüneteim. Ez a szakaszt hívják post elvonási szindrómának. Azt érzed, érezzük, AMIT okoztak a nyugtatók az agyban. A sérült receptorok nem működnek megfelelően, sok terület sérült, mások átmenetileg ki is kapcsoltak. A készségeket újra meg tudjuk tanulni, de eltarthat egy ideig. Évek is akár.
2023. márc. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm,én mindig azt gondolom magamról,hogy "életgyenge"vagyok és csak össze kéne szednem magam,hogy újra elmenjek dolgozni,elmenni társaságba,jókedvűen és felszabadultan,energikusan,pozitívan élni.

De olyan mintha,korlátozna,akadályozna valami.Agyilag csökkent üzemmódban érzem magam.Mindig fáradt és energiátlan vagyok.

Nem "kívánom az emberek társaságát,szorongok és feszélyezve érzem magam közöttük!

Egyedül vagyok jól,itthon.

Jelenleg antidepit,antipszichotikumot,hangulatstabilizálót szedek de elnyomva érzem magam,de letargiás,érzelemszegény vagyok.Szerinted ezek mi miatt vannak?

Neked milyen tüneteid vannak ha szabad kérdeznem?

2023. márc. 27. 13:35
 3/11 anonim ***** válasza:

Egyik családtagom is függője. Senki se tudja miért és mire fel van még mindig neki felírva… A nap minden szakában szedi mert már nem tud meglenni nélküle. Ha nem veszi be akkor ingerült és látszik rajta az erős elvonási tünet. Mióta szedi azóta hülyül elfelé még jobban. Néha még iszik is rá akkor pedig agresszívabb. Ő is belátta már, hogy függő és segítség kellene neki de inkább tovább szedi mert neki ez kell és nem tud meglenni nélküle. Titkolja ezt a függőségét mások előtt de látják rajta, hogy tompítja valami. Ő kifejezetten az az ember, hogy nem tudsz vele mit csinálni, ha azt mondja nem szedi az sem igaz mert szedi csak titokban és vigyáz, hogy biztosan ne kerüljön más szeme elé a doboza.

Én személy szerint már letettem róla, ő dolga, ha ez kell neki hát ez kell, meguntam segítsen magán, ha akar. (Nem akar).

2023. márc. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
illetve mit jelent az,hogy a központi idegrendszerben fennmaradnak a fiziológiai adaptációk?
2023. márc. 27. 13:50
 5/11 anonim ***** válasza:
Elvileg rendkívül megemeli a demencia esélyét. Fejből ennyit tudok róla...
2023. márc. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
66%
Az antidepitol meg egyebektol vsgy depis. Az a mellekhatasuk.h depressziossa tesznek. Fokozatosan hagyj fel a szedesukkel,ha elni akarsz
2023. márc. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom hogy amit írok neked az segíteni fog. Régen sokáig frontin függő voltam, mert ettől voltam boldog tőle. Ahogy idősödtem elkezdtem azon gondolni életemen értelmén. Mert az nem megoldás életem végéig gyógyszerektől várni boldogságot. Nem lehet tovább így élni. Így aztán elkezdtem magamat fejleszteni. Sok önismeret könyvet internetes írást olvastam vagy videót néztem. Sportolni kezdtem. Egészségesen táplálkozok vitaminokat szedek. Ennek meg lett az eredménye. Leszoktam gyógyszerről és nincsen elvonási tűneteim.
2023. márc. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

sokat jelent a véleményed,köszönöm.

Én is képzem magam,és ami érdekel azt is könnyen elfelejtem.Jártam sok csoportterápiára,pszichológushoz,nagyon szeretnék változni azonban nem tudom,hogy a háromféle pszichátriai gyógyszer nélkül jobban lennék vagy rosszabodna az állapotom.

Olyan mintha a saját börtönömben lennék.

2023. ápr. 2. 10:00
 9/11 Madam.m válasza:
Nem szabad egyből megszakítani ha már régóta szeded a benzodiazepineket, alprazolam mert súlyos elvonási tüneteid lehetnek izzadás, remegés, hányás, rosszabb esetben epilepsziás roham inkább lassan csökkentsd felezd vagy nem tudom hogyan szeded és inkább a drogériából javaslom vegyél : Orbáncfű teát, vagy citromfű teát, vitaminokat.
2023. máj. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsot!

A frontint már 1 éve nem szedem,kórházban sikerült nagy kínok árán letenni!

Antidepresszánst,antipszichotikumot,hangulatstabilizátort szedek.

Legutóbb a doki javasolta,hogy az antidepit csökkentsem mert ő szerinte a dupláját szedtem mint ami ideális lenne.A megemelt dózist egy korábbi másik orvos állította be. Így meglátom,aktívabb leszek-e és a hangulatom hogyan alakul.

3 hét múlva pedig pszichoterapeutához megyek...

2023. máj. 30. 12:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!