Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Egy ismerősömnek az édesapja...

Egy ismerősömnek az édesapja napokban elhunyt. Esetleg egy telefonhívással kifejezhetem a részvétemet és beszélhetek vele? Ez engem is jó érzéssel töltene el

Figyelt kérdés
Nem illetlenség ez?
2023. márc. 31. 10:19
 1/9 anonim ***** válasza:
34%

Engem viszont nem töltene el jó érzéssel. És nem csak azért, mert utálok telefonálni.

De Te ismered az ismerősödet.

2023. márc. 31. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
40%
Ha engem hasonló helyzetben felhívna egy random ismerős, akkor elkönyvelném egy tapintatlan bunkónak és többet nem állnék vele szóba. De te ismered elvileg ezt az ismerősödet, tudnod kéne, ő hogyan reagálna.
2023. márc. 31. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
48%

Miért illetlenség részvétet nyilvánítani?

Gondolom a kérdező nem értelmetlen baromságokról akar vele órákig csevegni. Azt én sem tűrném, de akivel jóban vagyok és gondol ránk két mondat erejéig, véleményem szerint azzal semmi probléma nincsen.


Tapintatlan bunkónak kell elkönyvelni aki részvétet nyilvánít a másiknak. Egyre komolyabb ez a gyakori...

2023. márc. 31. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
58%
Felteszem, nem leszel ott a temetésen. Talán elég lenne utána is, addig van épp elég intézni valója az embernek. De alapvetően rendben van.
2023. márc. 31. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
55%
Azért, mert gyászhelyzetben rohadtul nem hiányzik az, hogy mindenféle huszadrangú ismerős, akinek semmi köze hozzám, vagy az elhunythoz, "részvétet" nyilvánítson. Az ilyen részvét soha nem a gyászolóról szól, hanem arról, aki telefonál. Nettó képmutatás. Barátoknál teljesen más helyzet, de a kérdező ismerőst mondott, nem barátot.
2023. márc. 31. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem azt illik felhívni, akivel egyébként is szoktál beszélni. Ha csak írtok egymásnak néha, vagy ha az utcán összefuttok, beszéltek, szerintem nem illik ilyenkor felhívni.

Olyan csatornán fejezz ki részvétet, ahogyan a mindennapokban kommunikáltok.

2023. márc. 31. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
39%

#3:

Engem senki nem hívott fel telefonon, mikor apám meghalt, de mondjuk nem is akartam. Erről ennyit.


"Ez engem is jó érzéssel töltene el" --> ilyenkor mondjuk rohadtul nem magadra kéne gondolni.

2023. márc. 31. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
23%
értjük, tehát te szeretnél vele egy kicsit csevegni, és te szeretnéd magadat földre szállt angyalként érezni, ezért zaklatni egy gyászoló embert tapintatlanság.
2023. márc. 31. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
64%

#7: Voltam ilyen helyzetben. Nem értem miért sértegetsz...

És senkinek nem szedtem le a fejét, mert részvétet nyilvánított. Leírtam, hogy én sem órás csevegésekre vágytam, de túlzásba se kell esni, olyan szövegekkel hogy valaki egy tapló lenne mert gondol a másikra.

2023. márc. 31. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!