Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hány embert tudnál meghívni a...

Hány embert tudnál meghívni a születésnapodra?

Figyelt kérdés

Egyik csaj haveromnak most lesz hamarosan a szülinapja, és azt kell róla tudni, hogy nagy bulis/társasági ember. Csinált egy zártkörű Fb eseményt, ahova csak a barátait/haverjait hívta meg, így lett első körben 32 ember meghívva az ünneplésre, köztük én is.😨 Szerintem ez rengeteg, mármint nem rosszból írom, épp ellenkezőleg, jó neki hogy ennyi barátja/haverja van, szerintem én jó ha meg tudnék 8 embert hívni.

Te hányat tudnál?



2023. ápr. 2. 02:04
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Megdöbbentő volt olvasni, hogy ki hogy vélekedik, egy ilyen szinten népszerű emberről, ráadásul ez a feltételezés, hogy valójában egy barátja sincs, annyira nem helytálló, hogy oldalakon keresztül tudnám cáfolni. Én 10 éve ismerem a lányt, azért “csak” haver, mert szórakozni szoktunk eljárni együtt, eddig még nem volt rá szükség a bajban, ergó nem tudom, hogy barátként számíthatnék-e rá, vagy csak haverként, ezért inkább az utóbbi kategóriába sorolom be. Továbbá azok az emberek, akiket hívott, szinte mindet ismerem én is (sokakat csak névről), mivel rendszeresen velük szokott bulizni, úgyhogy itt nem arról van szó, hogy minden jött-ment ismerősét betette az eseménybe, akivel váltott életében 2 szót. Ezekkel az emberekkel akiket meghívott havi szinten találkozik, akkor miért ne hívhatná meg őket bulizni? Főleg, hogy nagyobb barátai társaságai vannak, ahonnan nyilván mindenkit el fog hívni, gondolom márcsak a sértődés elkerülése végett is. Egyáltalán nem a “kedves ismerős” kategória egyik meghívott sem. Kíváncsiságból megnéztem, és mára 21 ember igazolta vissza, hogy ott lesz.

2023. ápr. 2. 10:17
 22/31 anonim ***** válasza:
100%

Van ilyen. Nekem is van extrovertált ismerősöm, aki akkor érzi jól magát, ha minden nap társaságban van, sok haver veszi körbe.

Más meg elvan egyedül, egy-két legjobb baráttal. Nem vagyunk egyformák.

2023. ápr. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ezzel semmi baj, ha ennyi emberrel érzi jól magát, akkor tegye. Csak azt kell tudnod, hogy ezek ivócimborák. Nem rossz emberek, biztos nekik is vannak igazi barátaid, de 32 emberrel lehetetlen minőségi kapcsolatot fenntartani. Nem is kell.

Nekem is rengeteg "barátnőm" volt egyetemista koromban, állandóan buliztunk. Fiatalon mentem férjhez, a lánybúcsúm az egyik legszebb élményem, 15-20-an voltunk. Aztán amikor megszületett az első gyerekem, egyetlen pillanat alatt elkoptak. Bulizni már nem tudtam eljárni, ők meg annyira sem voltak rám kíváncsiak, hogy kijöjjenek hozzánk meglátogatni, hiába hívtam őket többször is. Ennyi volt.

Akkor bántott, de ennek már 13 éve, lettek más jellegű barátaim, szóval az élet nem állt meg. Tanulságnak viszont jó volt.

2023. ápr. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 Aloha8 válasza:
76%
Kerdezö a 21.hozzaszolasoddal egy kisse megcafoltad a feltett kerdesedet. Meg nagyon fiatal vagy, nincs sok elettapasztalatod, nem baj, igy tanul az ember. Nos a barat, ivocimbora, haver között oriasi külömbseg van. A 23.as egy nagyon jo peldat hozott. Lehetne meg sok peldat felsorolni a "barat" fogalmara, erte, es ellene. Mindenesetre a facebook az valoban egy felszines barat gyüjtögetes, nagyon felszines, es azok nagy resze nem barat, hanem jobb esetben ismerös, vagy eppen ismerösnek az ismeröse.
2023. ápr. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:
#24 akkor valamit félreértettél, ugyanis a kérdést pont azért tettem fel, mert hozzáhasonlítottam magamat és elkezdtem kevésnek érezni a meghívható barátaim/haverjaim számát úgyhogy kiváncsi lettem ki, hogy áll ilyen téren. Nem tudom milyen Facebook ismerős gyűjtögetésről beszélsz, szerintem kevered a szezont a fazonnal, mert itt nem arról van szó, hogy xy-nak 5000 ismerőse van, hanem hogy 32 olyan embert meg tudott hívni a születésnapjára, akikkel rendszeresen együtt bulizik. Ebben az esetben szerintem tök mindegy, hogy Facebookon, vagy telefonon keresztül hívja meg az embereket, a lényeg ugyanaz.
2023. ápr. 2. 14:29
 26/31 anonim ***** válasza:
Max 5 embert tudnék meghívni.
2023. ápr. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

Se barátja, se ismerőse nem vagyok senkinek.

Minden barátom meghalt.

Én sem vagyok valami jól. Van Istenem és Hazám.

De ezért még nem utazom el Balatonszárszóra, hogy találkozzak egy vonattal.

2023. ápr. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
100%
Meghívni tudnék 10-et is, de abból 2 lenne az igaz barát, a többi csak "haver".
2023. ápr. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
52%

Meghívni meg tudnék kb 50-et - de ebből nekem is csak 1 a legjobb barát, egy másik a nagyon-jóban-vagyunk-barát, az összes többi haver, vagy az unokatestvérem feleségének a barátnőjének a férje, akivel ismerjük egymást.

Nagy különbség, hogy kivagyiságból csinálsz nagy bulit, vagy csak élvezni akarod a valódi, igaz barátaiddal a közösen töltött időt.

2023. ápr. 10. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:
Na, most hétvégén volt a szülinap, és direkt leszámoltam, hogy hány ember jött el: velem együtt kb 25. Nagyon nagy buli volt, azóta is ezt pihenem ki. Szóval ez nem volt igaz, hogy alig mennének el az emberek.
2023. ápr. 16. 22:24
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!