Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mi értelme van az emberi...

Mi értelme van az emberi kapcsolatoknak, ha egy pillanat alatt véget lehet nekik vetni?

Figyelt kérdés
Elég ha valaki rosszat szól, vagy elfelejt valamit (szülinapot pl). És máris vége, jön a kapcsolat megszakítása, volt, nincs. Így mi értelme van az egésznek? Hogy folyamatosan szorongjak, nehogy rosszat szóljak, megbántsam a másikat, és itt hagyjon? Valaki magyarázza ezt meg nekem.

2023. ápr. 10. 14:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
58%
értelme? Inkább értéke. Semmi.
2023. ápr. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Az ismerősök, barátok jönnek-mennek. Felesleges emiatt aggódnod. Inkább azzal törődj, hogy a saját lelki békédet megtaláld akkor is ha senkit sem érdekelsz, senki nem foglalkozik veled.
2023. ápr. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%

Stabilnak kell lenned amihez nagyon jo alap az önértékelés.

Az önértékelés kedves szavakkal önmagadhoz fog épülni.

2023. ápr. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
34%
Nem értem ezt én sem, de nálam meg is van az eredménye. Ha nincs érdek mögötte, akkor lényegében semmi. Az ember önmagát is tudja tutjgatni, önbizalmat lerombolnia-felépítenie, sokunknak egyedül kell megoldani rengeteg problémát, így valóban nem értem én sem, hogy mire fel/miért görcsöl rá szinte mindenki az emberi kapcsolatokra.
2023. ápr. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
72%
A személyiséged fejlődik általuk. A magányban pedig az egyéniséged.
2023. ápr. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Aki ilyesmi miatt megszakítja a kapcsolatot, annak soha nem is voltál fontos, szülinaptól meg hasonlóktól teljesen függetlenül. Velem még senki nem szakította meg a kapcsolatot azért, mert elfelejtettem a szülinapját (pedig előfordul, mert nem nagyon érdekel), úgyhogy az az érzésem, hogy rossz helyen keresgélsz.
2023. ápr. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló gondolatom nekem is van, de talán másoknak is. Lehet lelki betegnek fogok hangozni, de a párkapcsolatokkal vagyok így. Nem merek belekezdeni az ismerkedésbe, mert arra gondolok, hogy lehet ezzel önként sétálok bele egy újabb traumába, azt meg ki akarná? Olyan sok mindenkit traumatizálnak a kapcsolatai, sokan élnek mérgező kapcsolatban. Sokan depresszióba esnek szakítás/válás után, van aki öngyilkos is lesz, unokatestvérem például az lett.


Van persze ellen példa is. Édesanyám a nevelőapámmal 10 éve, hogy együtt laknak, előtte is párkapcsolatban éltek, jól elvannak. Nem azt mondom, hogy lehetetlen, csak ez az egész olyan orosz rulett. Vagy szerencséd van, vagy nincs.

2023. ápr. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Minden ember mást tud adni, tanítani neked. Ugyanígy te is nyújtasz valamit magadból, amit magával visz a másik. Nem érdemes a másikhoz nagy elvárásokkal indulni. Csak azt várjuk el, amit meg is tud adni, s ha meg adta azt, vegyük is észre. Senkivel se feleslegesen találkozik az ember, mindenből tanulunk.
2023. ápr. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
29%

Akit szeretsz annak nem felejted el a születésnapját.


Mi értelme az életnek ilyen alapon, hisz kilépsz az utcára és elgázol hat egy autó.

2023. ápr. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
70%

Légy teljes ember és akkor nem szorong attól, hogy mit mondd más.


Én nem szorongok attól, hogy a párom otthagy e, bár nem is vagyok annyira hülye, hogy azt a 2-3 fontos dátumot ne tudjam megjegyezni.

2023. ápr. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!