Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mennyire vagyok rossz barát?...

Mennyire vagyok rossz barát? (Leírás)

Figyelt kérdés

Nem tudom, érez-e valaki hasonlóan, vagy tapasztalja ugyanezt.

Nos az van, hogy van egy nagyon közeli és jó barátom, akivel már gyerekkorunk óta barátok vagyunk. Nagyon szeretem őt, megbízható, együttérző és vicces/humoros. Tényleg, egy igazi "mintabarát".

Viszont én hogy is mondjam, vele ellentétben elég introvertált vagyok. Viszont ő nagyon is extrovertált, ezért rengeteg segítség sokszor magam mellett tudni.

Együtt járok vele gimibe (osztálytársam), viszont én suli után egyenesen hazamegyek, és vagy bújok egy könyvet, vagy tanulok, vagy pedig csak szimplán nyomom a videójátékokat. De filmeket is gyakran nézek.

Ez miatt akárhányszor ír nekem mess-en, hogy "Nincs kedved eljönni ....-ni?" És igazából úgy érzem, hogy muszáj igen-t mondanom, mert nagyon szeretem a társaságát, mégis nagyon nehezen szabadulok itthonról (tehát nincs kedvem kimozdulni, emberek közé menni)

Faluban lakunk mindketten, mégpedig ugyanabban, csak az utcák másak. Én a Fő út mellett, ő egy mellékutcában lakik.

Ezért általában elmegyünk egyet bringázni, vagy csak talizunk. Viszont amikor kitalálja, hogy akkor menjünk még át hozzájuk, aztán utána már hozzánk is menjünk (ez már 18 órakor) , az úgy nekem már nem a legjobb kikapcsolódás.

Mármint, szeretek vele lenni, de valamiért úgy érzem, hogy a szüleimmel is időt kéne töltenem (vagy bármi mással).

Vagy ha megbeszélünk mondjuk szombatra a városba egy talit, akkor ha úgy van, hogy lemondja, egyáltalán nem keseredek el. Sőt... Inkább örülök neki. :/

Persze ezeket nem mondom el neki, nem akarom megbántani. Rajta kívül nincs barátom, ha ő nem jön suliba, egész nap egyedül vagyok...


Lehetne engem nevezni (igaz) barátnak? Vagy ez inkább már valami más?



2023. máj. 22. 22:06
 1/4 anonim ***** válasza:
79%

Figyi. Annak idején én is próbáltam elhívni ide-oda egy csoporttársamat, aki szimpi volt. Ő meg kerek-perec leírta, hogy ő az egyetemi társakkal egyetemen tartaná a kapcsolatot, de egyetemen kívül inkább a családjával lenne.


Tök rendesnek és korrektnek tartottam és jóban maradtunk.

2023. máj. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
61%

#1 lehet jóban maradtatok, de baratság nem lett belőle. Ahhoz az kell, hogy programokat csináljatok.


Kérdező: elég nehez helyzet, mert ha elutasítod elégszer akkor keres másik társaságot akik hasonlóan extrovertáltak, és idővel kiesel az életéből.

2023. máj. 23. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
2, nem igazán, a barátság nem azon alapul, hogy sülve-főve együtt vagyok a másikkal, hanem hogy ott vagyunk e egymásnak, meg tudunk e osztani dolgokat egymással, segítünk-e egymáson, stb
2023. máj. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Viszont ha nem csináltok semmi közöset akkor keres a másik olyan embereket akikkel eljárhat, ami azzal jar hogy velük többet lesz, könnyebben megnyílik, könnyebben alakul ki barátság. Az akivel meg nem találkozik leépül szépen lassan. És ezzel nem azt mondom higy minden esetben így lesz, de ez törtenik általában.
2023. máj. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!