Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért nincsenek igazi barátaim?

Miért nincsenek igazi barátaim?

Figyelt kérdés
Az a problémám, hogy soha nem voltak még igaz barátaim. Mindig haverjaim voltak, volt amikor még az se. 2 éve volt egy társaság, velük jártam el ide oda, jó volt velük szórakozni meg minden, de nem igazán bírtak ott, én nem voltam elég menő hozzájuk vagy nem tudom. Kikerültem onnan, és egészen mostanáig nem is voltak barátaim. Új suliba kerültem, úgyhogy új embereket ismertem meg, 1 évbe telt, amíg össze tudtam velük haverkodni. De így is érzem, hogy valahogy én kisebb rangú vagyok, mint ők, és én vagyok az, akit a legkevésbé kedvelnek. Az egyik lányt látszólag nem is érdeklem, neki mindegy, hogy ott vagyok-e vagy nem (de azért inkább ne legyek), nem is figyel arra, amit mondok, ha akar valamit csinálni, menni valahova, nem is nagyon hív. Egy másik csaj (szintén a társaságunkból) pedig újabban kritizál, nem olyan durván, de érzem, hogy szégyell engem, vagy nem is tudom minek nevezzem már ezt. Elegem van, nekem miért nincsenek soha rendes barátaim? Mert nem tudom sehol megtalálni a helyem? Mindig bekerülök egy társaságban valahogy, aztán csak hopp, egyszer ki, és nem is tudom, hogy min kéne változtassak, mert ha megmutatom az igazi énem, úgy néz ki nem igazán értékelik. Már nem tudom, mit tehetnék, belefáradtam, hogy én beleadom a maximumot a "baráti" kapcsolataimba, és egy-egy pedig emberszámba se vesz. Mit tehetnék? Előre is köszönöm a választ.

2023. máj. 23. 15:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Át tudom érezni a helyzeted, mert a húgom pont ugyanettől szenved, mint te, és látom rajta, hogy mennyire bántja a dolog. Tudom, nem valami hasznos tanács, de esetleg járj el sportolni, menj olyan szakkörökre, rendezvényekre, ahol valami olyan témával foglalkoznak, ami érdekel téged. A hasonló preferenciákkal rendelkező emberek között hátha sikerülne mélyebb köteléket kialakítani valakivel. Tényleg szomorú látni, mennyire elértéktelenednek az emberi kapcsolatok mostanában. Mindenkinek van Facebookon, Instán egy csomó haverja, de ha úgy igazán bajba kerülne, sok ember szerintem nem tudna kitől segítséget kérni, mert mindegyik kapcsolata kimerül pár szia?mizu-ból. Én egyébként ezeknek a ,,csoportos barátságoknak" vagy nem is tudom, minek nevezzem ezt amikor öt-hat ember összeáll, hogy akkor ők most egy nagy baráti csoport, nem is nagyon értem a működési elvét, mármint... én egy emberben bízom meg igazán, és az a legjobb barátnőm. Neki mindent elmondok, stb. De ha még négy másik emberrel is ugyanilyen szoros viszonyban kellene lennem, akkor biztos nem mernék annyira megnyílni. Szóval neked is azt tudnám tanácsolni, hogy egy-két személlyel próbálj először jóban lenni, aztán majd ők úgyis bevisznek a saját társaságukba. És néha egy igaz barát többet ér, mint száz másik. Kitartást, remélem tudtam segíteni valamennyit.
2023. máj. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod! Valóban rosszul esik, keresem a hibát magamban, próbálok változni, de nem megy. Ahogy írtad, én is mindig arra összpontosítottam, hogy legalább legyen egy legjobb, igaz barátom, de mindig kicsesződtem. Volt 2 közelebbi barátnőm, mondjuk úgy, hogy legjobb, aztán ők ketten kizártak engem, és legjobb barátnők lettek ketten. Soha nem találtak meg a jó barátságos, ahogy én sem találtam még meg őket. De ha egyéb nem, legalább az nyugtat, hogy hátha egyszer elköltözok messzire, és ott majd talán találok hozzám illő embereket.:/
2023. máj. 23. 21:37
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

“De így is érzem, hogy valahogy én kisebb rangú vagyok, mint ők”


Kulcsmondat!

Csak benned játszódik le! Ők nem tudnak az okról. Neked kell változtatnod.

1 nem vagy kevesebb senkinél

2 önálló személyiség vagy

3 egyéniség vagy, saját gondolatokkal, érdeklődési körökkel


Neked kell magabiztosan fellépned, nyitnod, programokhoz csatlakoznod, vagy programot szervezned, ahova másokat meghívsz.

Így közös témák kerülnek terítékre, stb.


Önbizalom, határozottság, nyitottság.

Empátia.

Derű, humorérzék.

Fog az menni!👍

nov. 19. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
54%

Az a helyzet hogy a ,,barátok ,, csak egy illúzió arra jók ,hogy akkor

tapossanak az emberbe amikor az a legkevésbé számít rá! Pénzért képmutatóan bájvigyorgó ,,barátok ,, azok vannak olyan meg kinek kell?

nov. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!