Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit mondanátok annak a barátna...

Mit mondanátok annak a barátnak, aki csak akkor lenne hajlandó meglátogatni benneteket, ha külön szabadságot vesztek ki?

Figyelt kérdés
Tavaly költöztem új lakásba és azóta hiába próbálom elhívni a barátomat, hogy jöjjön el hozzám vendégségbe, folyamatosan azzal magyarázza ki magát, hogy munkaidő után teljesen le van merülve (6-tól 3-ig dolgozik) a hétvégére pedig szüksége van, hogy újból fel tudjon töltődni. A barátnőjére és a saját programokra mindig van ideje, de hozzám valamiért csak akkor lenne hajlandó jönni, ha szabadságot vennék ki, mert akkor "egész napra jönne". Találkozni most is csak úgy tudunk, ha én látogatom meg őt. Ti kivennétek szabadságot csak azért, hogy a barátotok meglátogasson benneteket? Én ezt egy kicsit abszurdnak tartom...

2023. máj. 24. 12:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg abszurd, nem munkaidőben szokták egymást meglátogatni az emberek.
2023. máj. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
(7-től 3-ig, nem 6-tól 3-ig. Elírtam).
2023. máj. 24. 12:25
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát, amióta en Pestre költöztem többször is voltak már itt barátaim, de mi úgy szoktunk, hogyha eljönnek mondjuk pénteken du. (mert mi is dolgozunk), akkor itt alszanak és másnap még csinálunk valamit, aztán megy mindenki a dolgára. Attól is függ hogy mennyire van messze mert pl az egyik barátnőm Debrecen melletti kis faluból jött, kb 4 órát utazott szóval nálam egyáltalán nem elvárás hogy eljöjjön, ez tőle egy jó gesztus hogy mégis eljön olyan messziről.

Szóval akinalarja, amúgy megoldja

2023. máj. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
18%
Kedves kérdező, essen már le hogy nem kíváncsi rád. Próbál nem megbántani, de ennél egyértelműbb már csak az lenne ha az arcodba mondaná
2023. máj. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
77%
Nem őt nem akarja látni, hanem utazni nem akar. Ez nem ugyanaz. Én vennék ki szabit
2023. máj. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
"Kedves" válaszoló. Nem látod át a kapcsolatot - legjobb barátok vagyunk, ezért is nem esik jól a hozzáállása. 10 km-re lakik tőlem, a munkahelye még közelebb van. Érdekes, ha én nem írok neki, mert senkire nem szeretek ráakaszkodni, akkor ő ír egyből.
2023. máj. 24. 12:38
 7/18 A kérdező kommentje:
(A 4-esnek írtam az előbbi választ)
2023. máj. 24. 12:39
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
De akkor ő is szabadságot venne ki arra a napra, nem? Vagy hogy érted, hogy "egész napra" menne? Milyen távolságról beszélünk egyébként? Ha másik város pl. akkor nem tartom elvetemült ötletnek, hogy évente 1x mindketten kivesztek egy nap szabit, és az egész napot együtt töltitek, csináltok valami programot pl. Bár mondjuk nem lehet benne túl erős a szándék, ha egyetlen szombatot sem tud "beáldozni" érted.
2023. máj. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem mindenkinek más a teherbírása. Neki pont ennyi, és most érthető, hogy a barátnő is prioritás az életében.


Szóval én vennék ki 1 nap szabit. Egy alkalom szerintem belefér. De utána megbeszélném vele, hogy ezt így többször nem tudom vállalni, inkább munka után vagy hétvégén találkozzunk, akkor is, ha az meg neki kényelmetlenebb.

2023. máj. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Valahogy úgy érzem, hogy nem tudna elszámolni az idejével a barátnője előtt, aki talán nem is alaptalanul féltékeny. Ha legközelebb szabira küldenek, mondhatod, hogy szívesen látod.
2023. máj. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!