Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ha már nem szeretném tovább...

Ha már nem szeretném tovább folytatni a barátságot egy barátnőmmel, azt egyenesen a szemébe kéne mondanom? Mi a jobb megoldás?

Figyelt kérdés

Ugy érzem belefáradtam a barátságunkba, vagy ő változott meg, vagy én, vagy csak félreismertük egymást, de a legutobbi néhány találkozónál azt vettem észre magamon, hogy alig várom, hogy haza menjek.

A legutolsó találkozónál bekamuztam valamit és leléptem - emiatt bűntudatom is van.

Úgy érzem borzaszto lekezelően beszél velem, és lenéz, toxikus személyiség, kicsit olyan mintha állandóan azt éreztetné velem, hogy ő a méhkirálynő, én meg az alattvalója vagyok. Már nem birom elviselni, borzasztoan zavar és rosszul esik. Állandoan beszólogat, pl. Ha magárol van szó, ugy beszél, mintha maga a mennyből leszállt istennő lenne, hogy ő micsoda szuper csaj, az ő ruhái valami álomszépek (szerinte), amikor én pl megmutatom mit fogok felvenni az “nem rossz”.

Olyan beszólásai vannak amik nem nekem szólnak, de rám is igazak, pl.

(3 évvel idősebb vagyok) én 26, ő 23, és akkor olyat mond, hogy: van egy csoporttársa aki már tök öreg, milyen gáz, megkérdezem hány éves? 26… 😣

Vagy én nem jártam egyetemre, akkor azt mondja, akinek nincs diplomája, az lenézendő stb.

A legutobb amikor találkoztunk, végig unott fejet vágott, majd elhivta egy másik varátnőjét is, amikor ő megérkezett, már egyből mosolygós és jókedvű lett.. ez is sz*rul esett…

Nem birom elviselni, és nem is akarom erőltetni ezt. Az én részemről elég volt.

Ilyen esetben érdemes megmagyarázni neki? Vagy csak szimplan ritkábban válaszoljak stb?


2023. máj. 29. 10:50
 1/4 anonim ***** válasza:
80%
Hagyd őt a fenébe! Nekem nem kellene ilyen személy az eletembe! Ne írj neki aztan majd észre veszi magát,ha keress és rá kérdezz mi a baj,mond el neki és engedd el!
2023. máj. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hagyd kifutni a baratsagot. Egyre kevesebbet talalkozzatok, ne jelentkez lehet o sem fog ha o erolteti megm9ndhatod nem erzed ugy hogy jot tesz
2023. máj. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Én ghostoltam. 😁
2023. máj. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha találkoztok még, a szemébe érdemes mondani, de röviden és indulatmentesen: "úgy érzem megváltozott a kapcsolatunk és ezért..." vagy ahogy gondolod.


Ami a legrosszabb választás, amit tehet bárki, ha a környezetnek kezded el mondani: "Xy-vel már nem akarok többet barátkozni, ezt-azt-amazt csinálom, várom hogy észrevegye magát", "nem veszi észre magát, most is azt írta hogy...", "hát ez már nem a régi, mert..." stb...

2023. máj. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!