Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Első gyermekemet várom. Már...

Első gyermekemet várom. Már kiválasztottam a nevet. Nagyon közeli barátnőm a név hallatára nemhogy megerősítene,vagy inkább hallgatna,hanem egyszerűen hajtja a magáét, h. csunya név. Hogyan kezeljem ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés

Miért kell megsérteni ilyesmiben.


Hisz az ízlésünk nem egyforma.


Lehet valakinek pl bejön a Lilla,màsnak meg nem.


És a sajàt gyermekem nevét joggal én dönthetem el,vagy nem?


Ti is megmondtàtok volna hogy csúnya név?


Nem kell dicsérni,ha nem tetszik,de szerintem nem is helyes csunyànak vélni.


2023. máj. 31. 13:10
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
77%
Már csak a nevet kellene elárulnod.
2023. máj. 31. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
47%
Nem a barátnőd..
2023. máj. 31. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
88%
Mi lesz a gyerek neve?
2023. máj. 31. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
23%
meg kell fejelni
2023. máj. 31. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
88%
Ha közeli barátnőmről van szó, akkor igen, őszintén megmondom neki ha csúnya a név amit választottak szerintem.
2023. máj. 31. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
14%
Gizella, Matild, és a gyerekedet tönkre is tetted egy életre.
2023. máj. 31. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
94%
Megmondod neki, hogy ízlésben nem lehet vitatkozni. Neked ez tetszik, ez a TE döntésed, ő meg majd eldönti a saját születendő gyermekének a nevét, amibe pedig majd TE nem fogsz beleszólni. Mindenki olyan nevet választ a saját gyermekének (rengeteg szempont figyelembevételével), amilyet ő szeretne. Majd ha a barátnődnek lesz gyermeke, akkor majd úgy dönt, ahogy ő akar, de ez most nem az ő ideje. Véleménye lehet, el is mondhatja akár még akkor is, ha az nem egyezik a te véleményeddel, de ne tapló, sértő, udvariatlan, bántó formában tegye ezt, hanem korrektül. Mondja azt, hogy szerinte(!) "nem divatos" a név, vagy szerinte(!) nem illik a vezetéknévhez stb., de ne hajtogassa, hogy csúnya, mert ezzel nem tiszteli a döntésedet, nem tisztel téged sem és ha így folytatja a sértegetést, akkor hamarosan "leiratkozik" a barátnő-listádról. Bármely név lehet valaki számára gyönyörű szép, más számára pedig kevésbé szép (vagyis csúnya), ízlés kérdése. Ízlésről meg teljesen értelmetlen dolog vitázni vagy meggyőzni a másikat. Kinek ez tetszik, kinek az. Mindenki olyan nevet választ, ami neki tetszik és pont. Semmi gond nincsen azzal, ha neki nem tetszik a név. Csak ne ócsárolja, ne becsmérelje a nevet. Nem a saját gyerekének kell adnia ezt a nevet, nem neki kell hozzászoknia. Ő majd olyat ad a sajátjának, ami majd neki fog tetszeni és kész. A korrekt, őszinte vélemény és a megalázó taplóság között azért van különbség.
2023. máj. 31. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
82%

Tökre igazad van, Kérdező.

Mármint... el lehet mondani, hogy "nekem nem tetszik, de igazából nem is az én véleményem a fontos" de ennél többet semmiképp nem kéne. A hallgatás is jó megoldás teljesen. De az, hogy bszogassunk valakit, mert nem tetszik a név?


Jelezheted a barátnődnek, hogy ez neked nagyon rosszul esik és megérted, hogy neki nem tetszik, de ő meg azt értse meg, hogy ez nem különösebben szempont.

2023. máj. 31. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Valahogy én úgy vagyok vele,hogy bàrki bàrmilyen nevet ad a gyerekének az neki jó,akkor nekem is.


Egy idegenre mondhatja hogy de csúnya név,de szerintem a legjobb barátnő,még ha nem is tetszik neki,ne nyilvànitsa azt ki.


Egyébként ő a Manus név mellett szavazott.


Valahogy az az érzésem ő csufitani akarta a babàmat.

2023. máj. 31. 16:35
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Te hogy hívod a gyereked?
2023. máj. 31. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!