Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tennétek ebben a helyzetbe...

Mit tennétek ebben a helyzetben? Kicsit zavar hogy csak lelki szemetesnek használ.

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm akivel már régóta barátnők vagyunk viszont elég messze vagyunk egymástól így csak telefonon tartjuk a kapcsolatot. Régen tudtunk utoljára találkozni. Mégis az egyik legjobb barátnőmnek tartom mert tényleg régre visszamegy ez az egész. Viszont az utóbbi időben úgy érzem hogy én csak egy ilyen lelki szemetes vagyok neki úgymond akinek kiönti a bánatát. Biztos hozzájárul az is, hogy vannak barátnői is akikkel eljár szórakozni stb. Én ugye messze vagyok és nyilván jól esik, hogy engem beavat fontosabb dolgokba is az életével kapcsolatban, de az utóbbi időben túlzásba esik.

Egy elég szar helyzetbe került a párkapcsolata miatt és őszintén szólva az elején nagyon sajnáltam. Próbáltam segíteni neki, mindig meghallgatni, még ilyen messziről is mindig a rendelkezésére állni. Viszont az én életem sem éppen fenékig tejfel. Jelenleg én is olyan fázisban vagyok ahol éppen nekem is nagy szükségem lenne rá. De úgy voltam vele az övé nagyobb, vagyis igazából más jellegű probléma és elnyomtam az enyémet. Viszont ez a dolog több mint egy hónapja tart. Azóta csak azt hallgatom vele mi van. Az utóbbi időben próbáltam szépen apránként a saját életembe is beavatni de soha nem reagál semmire. Se egy hangüzenetre se egy szöveges üzenetre. Emiatt az utóbbi időben nincs is sok kedvem vele beszélni. Bennem mindig olyan lelkiismeret furdalás van ha keveset tudok csak reagálni a gondjára vagy csak később ő meg teljesen ignorálja mi van velem. Eleinte megertem Oke, nem is avattam be. De hónapok teltek el, szórakozni jár, annyira már nincs rosszul. Félek erről beszélni vele eddig mindig az lett az ilyennek a vége hogy én jöttem ki rosszul belőle. De mást nem tudom mit tehetnék. Ki mit tanácsol? Fiatalok vagyunk még egyetemisták.



2023. jún. 10. 20:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én az ilyen ismerőseimet elkezdem szépen lassan ignorálni, mert hosszútávon még jobban csak le tudnak húzni. Néha van, hogy pont ez segít, és valamelyik észbe kap, de ha nem, akkor csak erősíti bennem, hogy nem jó ötlet beszélni vele, és a végén totálisan taszítani fog, de ezzel szépen lassan megszünteti a bűntudatot is.

Szerintem te is kezdd el ezt lazítani, egy lehúzó barát rosszabb, mint egy nem létező.

2023. jún. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1-es valaszolo milyen tapasztalataid voltak a lehuzassal kapcsolatban? Es hogy ignoraltad oket?

Ilyen barat van az en eletemben is...ha viszont nekem van gondom akkor jon a valasz majd jovo heten talalkozunk...mindig tolja a talalkozast...ha irok valamit amikor nem jo sablonos a valasz...de...ha nemi rossz erdekes raer heti 4x is,meg chatelunk 2-3 orat is elet- halal kerdesekrol,az elet ertelmerol...faradok

2023. jún. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

2-es:

Többféle ilyen volt. Volt, aki csak akkor ért rám, amikor rá nem ért senki más. Az is klasszikus, hogy amikor minden rendben van, nem is hallom, kikkel merre érzi jól magát, de ha baj van, akkor folyamatos lelki segély lenne az elvárás. De volt olyan is, hogy a saját baját órákig kellene hallgatni és aktívan részt venni benne, de ha engem zavar valami, akkor le van tudva annyival, hogy "az szar". De még volt pár alfaj. Tulajdonképpen a túloldaltól függ a reakció, de aki rendszeresen a fentieket vagy hasonlókat művel, az azt éri el, hogy már nagyon hamar elhidegülök, vagy csak annyira támogatom amennyire visszafelé is tudom, hogy fog. Ha ez egy "az szar", akkor én is csak ennyire.


#1

2023. jún. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

De jol irod! Ez a rideg valosag...es minden igaz.Ismeros a helyzet akkor er ra ha nincs mas vagy depis.Ha jo neki,vannak programjai nem tudod kivel hol van,hogy erzi magat.Ha van programja es neked gondod van annyi idot elotte nem szakitana rad hogy egy kavet megigyatok vagy setaljatok.Az is ismeros elintez annyival az nem jo,vagy sz.r...Vagy nekem multkor mikor irtam van problemam fog a pszichikai stressz.Annyit irt sajnalom,remelem birunk majd talalkozni a jovo heten.Allamvizsgazott abban az idoben de egy kozos ismerosnonnkel tudott talalkozni,meg posztolni az Instan szuletesnapi osszejovetelrol,tehat nem volt annyira elfoglalt meg nem tanult 0-24h.De par nap mulva tudott irni mikor neki volt rossz hogy milyen allapotba van.En a bizalmat veszitettem el,csalodtam nagyot.

Hogy erted azt hogy a tuloldaltol fugg a reakcio?

2023. jún. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!