Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tegyek, hogy az új osztály...

Mit tegyek, hogy az új osztálytársak végre szeressenek?

Figyelt kérdés

Idén egy másik gimibe megyek költözés miatt. Az előző sulimba is úgy érkeztem,hogy mindig mosolygok,kedves vagyok velük,igyekszem segíteni és részt venni a közös programokban,és nem zárkózom el tőlük,hanem beszélgetek velük,de csak annyira,amennyire még nem vagyok elviselhetetlen vagy idegesítő,vagy gond a nyakukon. (és hogy azért önmagamat is adjam,mert mit ér a színjáték?)Senkit se beszéltem ki,nem akartam senkire egy rossz szót se mondani,se állást foglalni valaki ellen. Nagyon igyekeztem,hiszen általánosban gyűlöltek az osztálytársaim,és így,gondoltam,többre megyek,ha így állok hozzá a dolgokhoz. Megjelenésben,beszédben,viselkedésben,és tanulásban is igyekeztem nem okot adni arra,hogy kibeszéljenek,vagy utáljanak.(se káromkodás,se cigi,se dicsekvés,semmi) Próbáltam őszinte lenni mindenkihez,minden nap ápoltan,csinosan mentem iskolába(nem kihívó öltözetben),és a legtöbb dolgozatra és felelésre is készültem (4.6 lett az átlagom),szóval végül is sikerült a tervhez igazodni. És mégis,most megint én vagyok vagy a hülye stréber,vagy a kis r*banc,a beképzelt liba,meg most az egyik nagyszájúbb lány azért utál,mert "odapofátlankodok és kitúrom a helyéről",vagy ami épp jön,lényeg,hogy semmi jó,szinte csak fiú barátaim vannak,sehol egy barátnő,akivel azért másabb barátkozni,mint a srácokkal,de a lányok közül nagyon kevesen szeretnek,és az még csak olaj a tűzre,hogy a fiúk velem barátkoznak(tényleg csak barátilag,ezt mindenki tudja,meg amúgy is,osztálytárssal nem járunk),de nem tehetek róla,egyedül lenni meg mégrosszabb,én nem akartam ezt,én senkinek nem akartam ártani.:(( Pedig csak egy év telt el... Mire vigyázzak,mit kéne tennem,hogy a következő sulimban ez ne forduljon elő? Teljesen tanácstalan vagyok.

16/L



2012. máj. 11. 09:31
 1/2 anonim ***** válasza:
77%

aww tök hosszú választ írtam erre kitöröltem véletlen xd aaaa ne már :P Szóval rövidebben az volt benne, hogy:

Túl nagy a megfelelési vágyad, ne akarj mindenkinek megfelelni. Ne foglalkozz a rosszakarókkal, azok mindig vannak, de ha látják h nem érdekel leszállnak, ha meg ne, akkor szánalmasak lesznek azzal, hogy még mindig próbálkoznak. Az új suliban inkább add magad, úgyis lesz aki befogad. Ne a menőkhöz rohanj csicskáskodni meg segget nyalni :)

2012. máj. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
88%
Igaza van az elsőnek. Ne akarj rögtön a menőkhöz hozzá csapódni. Én javaslom azt hogy akit látsz hogy egyedül van vagy csak 1-2 baráttal van akkor hozzájuk menjél oda elsősorban. Tudom milyen érzés új suliba menni, főleg olyanba ahol már kialakultak a klikkek, szerencsémre én nem a menőkhöz meg nem a lúzerekhez kerültem hanem a 2 közti társaságba ahol mindenki normális, értelmes volt. A lényeg add önmagad és lehetőség szerint mindenkivel próbálj szót érteni mert valaki csak magához fogad vagy valami.
2012. máj. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!