Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Barátokkal "szakítani"?

Barátokkal "szakítani"?

Figyelt kérdés

Van két lány, akikkel jóban vagyok, szeretem őket, de "kis adagban". Túlságosan rám akaszkodnak, mindig programokat szerveznek, el akarnak jönni hozzám, hívnak mindenfelé, de én nem érzem magam túl jól velük, és már szinte bújkálok előlük.

Ha a pasim lenne szakítanék velük, mert egyértelműen nem érzem jól magamat velük, de mit csináljak így, hogy a barátaim?

Annyira kínos, mert közben aranyosak meg minden, jól esik, hogy így foglalkoznak velem, csak ne kellene ennyit velük lennem. Nem találhatok ki folyton hazugságokat, amikor ismét velem akarják tölteni a fél napot, mert egyrészt ismernek, és tudják, hogy nem nagyon megyek sehova, másrészt meg úgysem tudok hazudni.

Mi a francot csináljak?

17/L



2012. júl. 25. 11:05
 1/4 anonim ***** válasza:
38%
miért jobb neked az, h egész nap otthon ülsz, ahelyett, h kimozdulnál a barátnőiddel? örülj neki, h vannak! követnek téged, veled akarnak lenni, felnéznek rád. nehogy baj legyen. fogd fel máshogy: lesz kivel eltölteni a nyári szünetet! :) nehogy már a pc jobban érdekeljen, mint az emberek.
2012. júl. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 omba ***** válasza:

Hát mond, hogy nem mész velük, mert mást csinálsz.


Ebben a mondatban van egy kis ellentmondás:

"egyértelműen nem érzem jól magamat velük, de mit csináljak így, hogy a barátaim"

Ha az első fele igaz, - úgy tűnik nagyon is, akkor nem a barátaid!

2012. júl. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nahát, mintha csak a saját problémámat olvasnám... Nekem is van egy - amúgy nagyon jó! - barátnőm, aki kicsit túlzásba viszi: minden szabadidőnket együtt akarja tölteni.

Én tényleg nagyon szeretem őt, de ez már sok. Vannak más barátaim is, felnőtt ember vagyok: programjaim vannak, otthoni dolgaim. Egyszerűen sok az, hogy MINDIG keres. Állandóan csörög a telefon.


Már félek, mikor közeledik a hétvége, mert kezdek kifogyni a kifogásokból. Persze 99%-ban igazak, de az, hogy mondjuk moziba megyek, nem jó, mert akkor közli, hogy jönnek ők is (ráadásul nem is egyedül ő, hanem mindig hoz vagy két embert még...). Az mindegy, hogy én mondjuk teljesen más társasággal mennék...


Én egy dologra jutottam: egyszerűen kénytelen leszek őszintén megmondani, hogy mondjuk havonta kétszer érek rá kb., vagy ilyesmi, de nem tudok mindig vele lenni, mert rengeteg más barátom is van. Nagyon remélem, ha eljutok ide, akkor nem sértődik meg, hanem megérti. Az állandó hazudozás, meg fél-igazságok szerintem sokkal rosszabb.


Egyszer volt olyan, hogy simán csak nem volt kedvem aznap tényleg sehova menni, mert fáradt voltam, és ezt akkor tényleg őszintén megmondtam neki. Na, akkor pl. nagyon megsértődött... :s Szóval remélem, a következő őszinteségi rohamom több sikerrel jár majd...


Neked is csak azt tudom tanácsolni, hogy beszélj vele, mert állandóan kifogásokat keresni nem lehet, és nem is tisztességes.

2012. júl. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Talán az őszinteség célravezetőbb lenne...


Amúgy meg egyet jegyezz meg: nem attól lesz valaki barát, hogy jót akar neked, meg foglalkozik veled, akár akarod, akár nem. Attól lesz az, hogy pontosan azt adja neked, amire szükséged van.

Magyarul: ők NEM a barátaid.

2012. júl. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!