Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit csináljak, hogy ne "élőskö...

Mit csináljak, hogy ne "élősködjön" rajtam?

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm,akivel kb. legjobb barátnők lettünk pár hónap alatt.

Én idén ballagtam,ő tavaly.Ugye nekem most elég sok pénzem van,de nincs mind nálam,meg nem is akarom azért elkölteni mindet délutánonként,amikor elmegyek sétálni a belvárosba vele.De folyton meghívatja magát velem,pl. tegnap bementünk egy pékségbe,mert már majd' éhen pusztultam és erre mondja,hogy "Veszel nekem valamit?",mondtam,hogy nincs nálam már annyi(és tényleg csak 1 ötszázas volt nálam,amiből mást is akartam venni),de mondta,hogy 500 forintból mind a ketten jól lakunk,ne csináljam már...

De én fizetem neki a buszjegyet,ha megyünk valahová,mert ő "foglal helyet,én vegyem meg a jegyeket",ha elmegyünk valamerre és magamnak veszek inni vagy fagyit,akkor vagy ő issza/eszi meg, vagy magának is vetet velem.


És ez kicsit már zavar,mert 1 hét alatt lazán elköltök 10-15 ezret kajára,mert mikor délutánonként bemegyek vele a Mekibe,akkor hívjam már meg egy sajtburger menüre,csak van rá 450 forinton,de azért még vesz hozzá nuggets-et is meg

fagyit,szóval lazán kifizetek 2000 forintot csak az ő részére...És azért nem kajára akarom elkölteni minden pénzemet.


De ha mondom neki pl,hogy most nem tudom meghívni,akkor megkapom,hogy mekkora suttyó vagyok...És kicsit az is zavar,hogy nem engedi,hogy másokkal is találkozzak.Elég sokan hívnak,hogy találkozzunk(és akkor a legjobb barátnőmet is hívják),de ő nem akar soha jönni és eléri,hogy én se menjek.Csak ez nekem szar,mert reggeltől késő estig vele vagyok(mert általában itt van 22-23 óráig),de én másokkal is szeretném tartani azért a kapcsolatot.



Nem akarom megbántani,mert amúgy nagyon jól megvagyunk,de ezek kicsit zavarnak...És már mások is szóvá tették,hogy senkivel nem foglalkozom,csak vele.



2012. júl. 25. 22:43
1 2
 1/18 anonim válasza:
100%
Egy barát nem használ ki, és nem viselkedik úgy mint egy élősködő. Már bocsánat, nem megbántani akarlak, de aki ilyen hülye, hogy hagyja, azt mindig is ki fogják használni az életben az ilyenek, mint a "barátnőd". Egyszerűen mondj nemet.
2012. júl. 25. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Mond meg neki, hogy múltkor én hívtalak meg most te hívj meg.

Ez nem barát, rázd le. Azért vagytok meg jól mert kihasznál.

2012. júl. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

De ha meg azt mondom neki,hogy "nem",akkor addig nyaggat és cseszeget,amíg be nem adom a derekamat meg mondja,hogy milyen bunkó meg k***ög vagyok.


Rábeszélt,hogy vegyek egy nyomtatót,amire igazából nem is volt annyira szükségem.Oké,megvettem.Azt mondta,hogy ki kéne neki nyomtatni pár képet,majd átlinkeli őket.Aha,átküldött 60 képet és mire kinyomtattam,kifogyott a színes patron.De most megint küldött vagy 10-et és mondta,hogy azt jobb lenne fotópapírra...Szóval még fotópapírt is vegyek+patront.

2012. júl. 25. 23:03
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj de te hülye vagy? Ne válaszolj ha megkeres. Mit szólnak a szüleid, hogy ennyit költesz. Mond neki azt, hogy nincs pénzed mert kell szeptemberre a sulira. Úgy elfog tűnni, hogy csak na.
2012. júl. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
100%
Te nagyon hülye vagy már neharagudj!!!Miért hagyod magad????Egyértelmű,hogy kihasznál.Ahogy elkezdtem olvasni az elején még az volt bennem,hogy szegénynek nincsen pénzze,tudom milyen nekem se volt soha,de én soha,de soha nem kéregettem max kölcsönbe.Ez nagyon durva és pofátlan!Mondd meg neki,hogy nem!Hiába van sok pénzed,szeretnéd félre rakni,mert mittom én pl autóra gyűjtesz.Kész
2012. júl. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Meg tényleg tök szívesen találkoznék másokkal is,de kb. 2-3 hetente tudok elmenni,ha hívnak a többiek,de akkor is egész végig hívogat,hogy mikor érek már haza,kikkel vagyok,majd hívjam fel,ha hazaérek és mikor mondom neki,hogy találkozok másokkal,akkor látom,hogy nem tetszik neki a dolog.Folyton azt csinálja,hogy megcsörget és leteszi és ha nem hívom vissza,akkor én vagyok az utolsó szemét.

De az a baj,hogy ha visszahívom,akkor képes 1 órán át beszélni úgy,hogy én alig szólalok meg.

Vettem egy kicsit komolyabb fényképezőt(ő beszélt rá,mert azzal végre normális képeket tudok csinálni magamról),mondta,hogy majd ő is fotóz engem,de eddig csak az ő képeivel van tele a kártya és folyton fikázza,hogy milyen béna vagyok,stb.Rólam 5 kép van kb,de azt is úgy csinálta meg,hogy könyörögtem neki.

De nem tudom lerázni,mert idejön hozzánk és anyáék folyton beengedik,mert nagyon szeretik és ők nem tudják ezeket a dolgokat.És amúgy tényleg nagyon jól elvagyunk,csak ha megyünk valahová,akkor mindig ez van és ez zavar:SS

2012. júl. 25. 23:14
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

"Meg tényleg tök szívesen találkoznék másokkal is,de kb. 2-3 hetente tudok elmenni,ha hívnak a többiek,de akkor is egész végig hívogat,hogy mikor érek már haza,kikkel vagyok,majd hívjam fel,ha hazaérek és mikor mondom neki,hogy találkozok másokkal,akkor látom,hogy nem tetszik neki a dolog"

Persze mert félti, hogy másra költöd a pénzed.

2012. júl. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
100%

Nagyon jólelkű ember vagy, de ha nem véded meg magad a hozzá hasonló "barátoktól" és nem állsz ki magadért, abból még nagyon sok bajod fog származni.

Engem az döbbentett meg, hogy téged milyen nevekkel illet, ha nem fizetsz ki neki valamit. Na ne már! Én az első ilyen esetnél faképnél hagytam volna. Milyen jogon sérteget? Biztos, hogy ilyen barátra van szükséged? Miközben a többi szép lassan leír téged?

Igenis bántsd meg, teljes nyugalommal! A legjobb, ha nem viszel magaddal semmi pénzt, amikor találkoztok, felszerelkezel buszjeggyel, szendviccsel és innivalóval, ha elfogy, hazamész és kész. Kiváncsi lennék, így is olyan jó barátnőd lesz-e, és veled akar-e majd egész napokat lógni...

2012. júl. 25. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
91%
Ja és a szüleiddel is beszélj ezekről a dolgokról. Jobban jársz, ha leépíted ezt a barátságot. Amúgy hány éves vagy, nem derült ki számomra, hogy 14 vagy 18? Ha 18, akkor inkább pasizz :)
2012. júl. 25. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
100%

Ez egy idióta! Ez nem a barátnőd vedd észre!Ez egy pióca,ezzel nem szabad foglalkozni.Lenne helyette sok barátnőd lehet legjobb barátnőd is,mert ez nem az! És mond meg neki hogy egy barátnő nem viselkedik így!Legyél már bátor és mond meg neki.Ha leköcsögöz akkor mond meg neki hogy akkor Ő micsoda?Egy bunkó paraszt.Ne hallgass rá soha,menj bulizni a többiekkel,érezd jól magad.És Ne vedd fel ennek a telefont,sőt ne is vidd magaddal!

Vagy leszbikus és hót szerelmes beléd,vagy olyan nyomorék hogy a kutya se áll vele szóba...rajtad kívól.Legyél észnél!EZ NEM A BARÁTNŐŐŐD!SOHA NEM IS LESZ AZ!Pasizz be inkább,minthogy ilyenre pazarlod a nyári szünetet!

2012. júl. 25. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!