Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért nem reagálnak semmit?

Miért nem reagálnak semmit?

Figyelt kérdés

Eddig nem voltam fenn egyik közösségi oldalon sem. 3 hónapja regisztráltam a facebookra. Eleinte nagyon megörültem, hogy viszontláthattam régi osztálytársakat, barátokat..sokukkal váltunk néhány szót ha úgy adódik. Ám azt nem értem, hogy miért van az, hogy vannak akiket bejelöltem de még csak vissza sem igazolnak...semmi..pedig soha semmi problémánk nem volt egymással...jóban voltunk. Nem is értem...mit illik ilyenkor tenni? Vissza kell vonni az ismeretséget? Olyan megalázónak érzem, ha írok nekik így, hogy miért nem ismer meg....Ettől még az is jobb ha azt írnák, hogy "köszi, de nem tartok rád igényt".

Nektek is van hasonló tapasztalatotok?



2012. aug. 5. 11:38
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Én sem jelölök vissza olyan embereket, akikkel "néhány szót váltunk", vagyis semmitmondó hülyeségekről beszélünk három mondatot havonta. Minek? Semmi köze az életemhez.
2012. aug. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Több oka is lehet

1. nem volt még fent, így nem látta hogy bejelölted

2. felmegy de még nem reagált a jelölésedre

3. Nagyon régen találkoztatok,és nem ugrik be neki hogy ki vagy.

4. nem akar az ismerősöd lenni a közösségi oldalon.

2012. aug. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az alapvető illemszabályokkal sokan nincsenek tisztában.

És olyan is fenn van, aki nem is tudja használni.

Ha csak egy-két ilyen van, nyugodtan írj neki levelet, szia, én vagyok.

Ha viszont túlnyomóan nem igazolnak vissza, két dolgot lehet, vagy nem ismernek meg/fel; vagy technikai probléma van.

2012. aug. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, első kettőnek igaza van, az is reális lehet, hogy nem akarnak visszaigazolni.
2012. aug. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

"Én sem jelölök vissza olyan embereket, akikkel "néhány szót váltunk", vagyis semmitmondó hülyeségekről beszélünk három mondatot havonta. Minek? Semmi köze az életemhez."


De akkor mégis minek vagy fenn az oldalon? Van akit nem láttam 10 éve, Amerikában él a családjával (nyilván nem tudok vele találkozni, szorosabb viszonyt áploni, de attól még 8 évig része volt az életemnek, jóban voltunk stb...mindketten nagyon örültünk egymásnak...elmeséltük kivel mi történt stb...szoktunk beszélgetni.

Én csak azt a kb 3 embert nem értem, akik nem is akarnak megismerni. Nekem is volt olyan ismerősöm, aki nem ugrott be, annyira megváltozott, férjes nevét viselte stb...de amikor ő bejelölt, akkor írtam neki pár sort, hogy tudjam hova tenni. Másrészt azt is meg lehet nézni, hogy kik a közös ismerősök. Szóval még mindig nem értem.

Ha valaki azt akarja, hogy ne vegyem fel vele a kapcsolatot, akkor miért nem tudja normális módon tudatni az emberrel? Írhatná, hogy ne haragudj, de csak azokat jelölöm vissza, akikkel napi szinten beszélek. Kész elfogadnám, megérteném. De ez így szerintem bunkóság. Vagy az ilyen emberek egyből törlik azt akivel, az élet elválasztja őket egymástól...pl: munkahelyet vált, elköltözik...de előtte jóban voltak?

2012. aug. 5. 12:02
 6/10 anonim ***** válasza:
Vagy elfelejtette,tehát nem direkt nem jelöl vissza,vagy csak nem akar az ismerősöd lenni és magyarázkodni sem.Ne vedd ilyen szigorúan.Nem biztos,hogy az a legjobb barátod,aki visszajelöl.Engem pl csupa olyan ember akart bejelölni,akiket amúgy utálok,mert alattomos kis sunyi disznók.Meg sem mondtam nekik,hogy fent vagyok,de ha mégis rám találnának,nem jelölném őket vissza,mert nem akarnám,hogy belekontárkodjanak ott a dolgaimba és telerakják baromságokkal az üzifalamat.Így kevés ismerősöm van és nem is akarom gyűjteni őket,minek?
2012. aug. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Azért vagyok fent, hogy a barátaimmal, és a családommal könnyebben tudjak kapcsolatot tartani. A hatvanharmadik hülyét meg had ne jelöljem már vissza!
2012. aug. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ez az Amerikában élő illető lehet, hogy azt hiszi, segítséget akarsz kérni. Sokszor előfordul az, hogy ha megtudják a régi ismerősök, hogy valakinek kicsit jobban megy, mondjuk külföldön él, akkor rögtön kezdik a "nem tudnál nekem szállást/munkát keresni kint?" műsort. Gondolom neki is volt már ilyenben része és óvatosabb.
2012. aug. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Velem is volt már, hogy nem fogadták el a jelölésem és nekem is rosszul esett, visszavontam a jelölést ilyenkor. Tudomásul kell venni, hogy vannak ilyen emberek, de fogsz még ilyenekkel találkozni, sajnos. Akitől nekem nagyon rosszul esett, én letiltottam és jólesett :) Ha már nem kíváncsi rám én se rá alapon.
2012. aug. 15. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én nálam is van,hogy bejelölnek,tudom is ki az illető,de nem reagálok. Majd csak elfelejti a dolgot.

Hogy miért nem szólok neki,vagy írok neki pár sort,hogy bocs,de nem jelöllek vissza?? Mert nem akarok még 1-2 mondatot sem váltani vele.

Pl:

Nem is olyan régen bejelölt egy régi kolléganőm. Sosem voltunk jóba,sőt az idő alatt amíg együtt dolgoztunk (ami csak pár hónap volt) olyan viselkedése volt ami nálam kiverte a biztosítékot. Egyszerűen ritkán találkoztam olyan rosszindulatú, "eltaposom a másikat" embert mint őt. Azóta eltelt már 5 év. Azóta nem is láttam (hál istenek). Erre most bejelöl,hogy ismerjük egymást.. Kösz,de én inkább nem ismerem..Semmi kedven utána az ő szövegét, vagy az életében részt venni.. Majd észreveszi magát,és törli a jelölését.

2012. aug. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!