Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A barátaim miért mindig csak...

A barátaim miért mindig csak akkor szeretnek ha "ittasak"?

Figyelt kérdés
A haverjaim, akiket eddig a legjobb barátaimnak hittem, soha nem keresnek, mindig mást csinálnak. Mindig nekem kell megkeresnem őket és ha mondjuk elhívom őket biciklizni vagy ilyesmi, sosincs kedvük. Persze ha buliba hívom őket, vagy inni, akkor mindig jönnek. Múltkor is csináltam egy bulit, ahova meghívtam őket. Nem kellett hozniuk semmit, mindent én álltam, és ez nem az első eset volt hogy én szponzoráltam a szórakozásukat. Először bulit csináltam ahova meghívtam őket, aztán egy buliba én álltam a piát, aztán csináltam még egy bulit. Takarítani egyszer sem jöttek segíteni. Nem is tudom hogy írjam le mit érzek és mit gondolok most pontosan, talán én várok el tőlük túl sokat, remélem megértitek mi is a problémám velük és tudtok segíteni. Nyugodtan kérdezzetek amit akartok, ha úgy jobban értitek a kérdést.

2012. aug. 19. 19:16
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
16/F
2012. aug. 19. 19:17
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A leírtakból nekem az jön le, hogy ők csak kihasználnak téged. Egy esélyt adhatsz nekik, hogy megbeszéled velük ezt a dolgot, de én új barátokat keresnék a helyedben.
2012. aug. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
De ők a gyerekkori barátaim. Nem akarom őket eldobni.
2012. aug. 19. 19:24
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Hiába gyerekkori barátok, ha taplón viselkednek. Próbálj beszélni velük, de ha nem változik semmi, akkor továbbra is csak rosszul éreznéd magad a viselkedésük miatt.

Tudod, a barátság kétoldalú dolog.

2012. aug. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%

Rosszul választottad meg a barátaidat és emellett szerintem szeretethiányod van, abból ítélve, hogy egy ilyen felszínes "barátságnak" sem tudsz véget vetni.

Nemcsak ki kellene dobnod őket, de még egy pszichológushoz is célszerű lenne elmenni.

2012. aug. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
100%
Nem igazi barátaid. Mert az igaz barát, nem csak akkor van veled, ha jól kell éreznie magát. Hanem akkor is veled van, ha valamilyen bajod van, vagy segíteni kell neked. Hanyagold őket, ismerkedj új emberekkel, szerez új ismeretségeket és hátha találsz olyan barátot, aki nem csak akkor van veled, ha buli van.
2012. aug. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
100%
Miért nevezd őket barátnak?
2012. aug. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Azért néha ők is szoktak engem hívni valahova. Például ha mennek focizni vagy ilyesmi, igaz hogy nem tudok focizni, de akkor is. A szeretet hiányos dologban lehet hogy igazatok van, főleg most. Szerelmes lettem az egyik lány barátomba, akit kb másfél éve ismerek, nyár elején elmondtam neki, ez után mérges lett rám, nem beszélt velem, aztán megint normális lett velem, és most megint bunkó velem. És ez rossz érzés.
2012. aug. 19. 22:04
 9/13 anonim válasza:
Nekem is hasonló a probélmám, ha gondolod írj privátot. 17/F
2012. aug. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nekem is úgy jön le a dolog, hogy kihasználnak téged. Anyagilag főként. Talán az lenne jó, ha egy darabig nem keresnéd őket, kíváncsiságból, hogy mennyi idő kell nekik, hogy észrevegyék magukat, hogy hiányzol nekik. Ha hosszú idő után sem keresnek dobd ki őket.

Van két gyerekkori barátom, egyikre mindig számíthattam, és ő is rám. A másik anyagilag kihasznált, épp mint téged a barátaid. Későn esett le a dolog, de hanyagoltam egy darabig. Utána már csak akkor keresett, ha kellett neki valami. Egy darabig mondtam, hogy nincs, aztán elegem lett belőle, és elküldtem az édes anyukájába, rázúdítva mindent. Csak egy példa.


Csak haverjaidat írtál, így szám szerint nem tudom mennyien vannak, de ha kettő emberről van szó, akkor ott a harmadik személy már fölösleges valamilyen szinten. Tehát úgy szokott lenni, hogy ketten nagyon jóban vannak, a harmadik meg néha-néha hozzájuk csapódik.

Az írásodból úgy ítélem meg, hogy még fiatal vagy. Azt tudnod kell, hogy az életre szóló barátságok később kötődnek, középiskolában, egyetemeken.


A nők meg... Abszolút nem tudják kezelni az érzelmi szituációkat, főleg fiatalabb korban. Ezzel, hogy bevallottad neki az érzelmeidet, túlságosan nagy lovat adtál alá, most azt hiszi, hogy bármit megtehet veled, és épp most próbálgatja ennek a határait: "...ez után mérges lett rám, nem beszélt velem, aztán megint normális lett velem, és most megint bunkó velem...". Ne hagyd magad, szard le magasról a csajt, ne foglalkozz vele, előbb utóbb ő is a fejéhez kap.

A leírtak alapján szerintem olyan mindenkivel kedves, szerény gyerek lehetsz. Ezt felejtsd el, ezzel csak hátrányba kerülhetsz az életben. Legyél tökös, határozott, és rámenős, mindjárt más szemmel néznek rád az emberek.

2012. aug. 19. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!