Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Csak én látom úgy, hogy az...

Csak én látom úgy, hogy az egész társadalom ilyen szutyok?

Figyelt kérdés
Minden emberi kapcsolat(barátság stb) vmilyen direkt vagy tudatalatti érdekre épül. Ezt tudom, mert látom. De észre vettem h egyre jellemzőbb, h egy 'emberi kapcsolat' valamiféle hatalmi harc. Szóval tök normális emerek alakulnak át ilyen talpnyaló feelingű emberekké.Pl menő csávó+haverja fajinul elvannak, időnként nem beszélnek egymással olyan sokat de okés minden. De a haver egyszercsak olyan nyalós lesz, szóval látszik rajta, hogy igyekszik minél közelebb kerülni a másikhohoz, de annyira h szinte szánalmas. Más embereket eldob maga körül.(és aza vicc valójában h kb 1 éve ismerik egymást, most legjobb barátok, de többet utálkoztak egymásra mint amennyit nem. És a kérdés: tényleg ilyen elfajzott lesz a következő társadalom, vagy csak ez megint ilyen tinédzser szeszély nálam?

2012. aug. 20. 15:00
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha a szutykot az érdekkel azonosítod, akkor igazad van. Nemcsak az emberi kapcsolat, hanem a természet lényege a harc. Nevezheted hatalminak is.


Vannak idők és helyek, amikor ezeknek a rossz oldala dominánssá válik. De hogy ez nagyon időleges és lokális, legfőbb bizonyíték a természet és maga az ember létezése. Csak talán egyre több eszköz van az ember kezében érdekinek érvényesítésére (régen a hatalom érvényesítésére csak a közönséges gyilkolás volt, ma "finomabb" eszközök is rendelkezésre állnak).


Minden élőlényt az érdeke vezérel, csak az állatnál ezt ösztönnek, az embernél tudatnak nevezik. Ez az élő természet létének, működésének alapja, feltétele. Az persze nem mindegy, hogy egyéni, vagy társadalmi szinten milyen módon érvényesítik ezt. A mindenen átgázolók ellen találták fel a bíróságokat és börtönöket. Az "élni és élni hagyni" elv érvényesítésére a különféle intézményeket, beleérve a hatóságokat is. Ezek néha tökéletlenül működnek, rajtunk áll, hogy ez ne így legyen.Beszélhetsz normálisan egy hőzöngő haveroddal, sok mindent kitalálhatsz a csillapítására, végső soron ott is hagyhatod, bár az a gyengeség jele (vagy az időhiányé).

2012. aug. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Sajnos jól látod,én is ezt tapasztalom.Nehéz olyan embert találni,aki tényleg figyel rád és nemcsak érdekből van veled.Én egy kezemen meg tudom számolni,hogy ki az,aki figyelmesen végighallgatja a mondanivalómat és érdekli is,hogy mi történt velem.Mert legtöbbször,ha magamról szerettem volna mesélni valakinek,vagy csak valamit elmondani,ami velem történt,akkor egy idő után azon kaptam,hogy nem is figyel,elröhögi az egészet és témát vált.Ha valakit ennyire érdeklek,akkor az az ember olyan is az én szememben,nem jelent nekem semmit.Úgy vagyok vele,hogyha kiállok a képből,úgysem veszi észre,csak hogyha érdekében áll velem lenni.Amúgy velem is előfordult,hogy olyan emberek ragaszkodtak hozzám,akikkel egyébként semmi közös nem volt bennünk és régen alig tudtam megfejteni,hogy miért,mit látnak ezek bennem?De aztán leesett,hogy miután segítettem nekik megoldani a problémáikat és rendbe jött az életük,már sehol sem voltak,eltűntek és csak akkor kerültek elő,amikor megint bajban voltak.Mostmár ott tartok,hogy félek minden emberi kapcsolattól,sajnos jogosan,mert tényleg ilyenek.Alig akad pár ember,akiben megbízok és még ennek a kevésnek is örülök,mert tudom,milyen az,ha egyáltalán nincs kihez szólni.Undorító ez a világ és szerintem ez egyre rosszabb lesz.Minden megy tönkre.
2012. aug. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

az első is nagyon igaz, de a második majdnem mintha én írtam volna. no igen, ilyen emberek vesznek körül, csak éppen nem én vagyok, akinek nyalnak(vagyis csak akkor ha segítség kell). de leszarom. ilyen a világ alkalmazkodni fogok. megyek énis mások után, és közben kialakítok vmi tekintényt ami miatt körém is gyűlnek. igen szánalmas, de ezt a világot éljük, aki élni akar alkalmazkodjon!


ha vki tud vmit még hozzáfűzni a válaszlókhoz akkor írjon

2012. aug. 20. 17:24
 4/9 anonim válasza:

kérdező. nem értem hogy mi köze a talpnyalásnak a "hatalmi harchoz"? úgy tudtam, hogy az pont az ellenkezője? vagy én értettem rosszul. magyarázatot kérnék:)


amúgy valóban szánalmas, és tetszik ez a téma, mert engem is nagyon foglalkoztat épp.


szeretem az igazi barátságokat. de azokat az őszinte, valódi mélyről jövő, öntudatos(ha nevezhetem így) barátságokat. így elborzadok, amikor valaki, aki nem is ért meg engem, és én sem őt, annyira kib***ttul kötődik hozzám. nem tudom minek nevezzem azt az embert. Főként párkapcsolatokban zavar, avagy ha egy ilyen srác nyomul rám. Talán sok ember megszokhatta, hogy a kapcsolatok nem ebből állnak. De ettől függetlenül még nagyon bénák a szememben.


Ijesztő egyes emberek látásmódja. Elgondolkodtat, hogy most én vagyok naiv, lelkes, romantikus jólelkű csaj, vagy velük a baj, és ezt észre sem fogják venni, soha! Zavar, hogy sokan úgy vélekednek a barátságokról/ kapcsolatokról, hogy én azt mindig úgy reagálom le, hogy "A barátaim az én szememben tökéletesek." pedig nagyravágyó beállítottságú vagyok.

2012. aug. 24. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
2.-es válasza kb. nagyon leírja. Bár az én szemszögemből: vannak emberek, akikben látok valamit, ami vonz, de mégis arra kényszerülök, hogy távol tartsam magam tőle, mert érzem, hogy ő ezt akarja(mintha ő is így gondolkodna). emiatt felmerül a kérdés, attól eltekintve, hogy vannak talpnyalók, nem lehet, hogy előítéletesek vagyunk? Sokan nyitottak és nem úgy látják, hogy "mindenkinek meg van a maga ego szférája" amiből ki kell zárni másokat. azért mind emberek vagyunk:-?
2012. aug. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

utolsó előtti: írtam üzenetet


utolsó: pont az a baj h hajlamos vagyok megnyílni mindenkinek, és nem veszem észre mindig a hátsó szándékot.

2012. aug. 24. 20:19
 7/9 anonim válasza:
hatalmi harc:) én úgy állok hozzá, hogy "mások árnyékában" nem érzek hatalmat, főleg ha utál az illető. emberek, akiket fent leírtál sajnos felszínesen látják a "jó" fogalmát. és szerintem ez nem vezet sokra, szerintem a hatalmat az öntudatban érezni, én így látom és ezt nem változtathatja semmi. emiatt nem értettem (pedig régebb tucatabb fejjel értettem volna). az én szememben lealacsonyodnak azok az emberek, akiken azt veszem észre, hogy talpat nyalnak. szerintem nem is rossz szándék ez, vagy hátsó szándék, mert az tudatos, ez(ahogy fent leírtad) tudatalatti, gyengeség. szerintem nem hatalomra törekszenek, hanem szánalmasan valami tucat, elfogadott(?), felszínes képet próbál kialakítani magáról, ha még a barátait is eldobja, mert talán ők nem voltak menők? az én szememben ez unalmas és figyelmen kívül hagy. inkább arra törekszem, hogy őszinte embereket ismerjek, akiket nem érdekel a látszat, és ez a felszíneskedés.
2012. aug. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
az egészbe a vicc az hogy a nyalós emberke is "menő". Csak más körökben. Akinek nyal (jófej egyébként) nem veszi észre az ilyesmit. Azt hiszi milyen nagy spanok, holott annyi h a nyalós feladta a régi énjét, sok kapcsolatát h maximálisan a menőcsávó bandájába tartozhasson.
2012. aug. 24. 23:07
 9/9 anonim válasza:

hogy érted, hogy ő is menő?

ha ő is az, akkor jó helyen van, nem?

"feladta a régi énjét", ebből még nem tudhatom, milyen sz@r a helyzet, lehet, hogy épp azért adta fel, hogy megtalálja az "igazi énjét", vagyis ahol jól érzi magát. régi én nem föltétlenül "igazi én". én nem kedvelem a régi barátaimat: nem azért mert menőbb csaj táborba tartozom, hanem mert nem volt jó nekem. talán a haverodnak sem. szerintem amit te mélységesen utálsz, az másnak épp, hogy jó:) és hiába is jönnék akár ezer kritikával, másnak úgyis jó, mert ez ilyen. Eleve olyan körben vagy, ahol nem veszik észre az ilyesmit, tehát nem is számít nekik. Van aki ezt értékeli, ez a jó neki, de sokaknak nem. gondolom te is oda tartozol, így csak kb. őket veszed észre, "szutyok társadalom képet" alkotva.

2012. aug. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!