Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Fiam retteg a barátja szüleitő...

Fiam retteg a barátja szüleitől mit tegyek?

Figyelt kérdés

5. es fiamnak van egy jó barátja.

Az ő szülei nagyon szigorúak. A gyerek árulkodó és ha a fiam valamit csinál már rohan az anyjához aki leordítja a gyerekem fejét. Persze az ő gyereke sem szent állandóan bunyózni akar folyton kötegszik és ha a fiam belemegy a bunyóba (sajnos vagy szerencsére ő az erősebb) és legyűri már rohan anyuhoz sírni.

Most már ott tartunk hogy nem mer a fiam még rá sem szólni semmiért mert tart a szülőktől. Minap csörgött a telefon és a fiam félve rohant hogy nem-e őt keresik a szülők a Roli miatt. Akkor szembesültem vele mennyire fél. Nekünk jó a kapcsolatunk a szülőkkel egy osztályba is járnak, szinte mindennap összefutunk velük. Hogy szóljak hogy a szülők se sértődjenek meg.



2012. szept. 5. 11:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%

Milyen jó barát, sajnos nekem is volt egy ilyenem.

Mondjuk vele más volt a gond.

2012. szept. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%
Mondjuk én meghívnám a szülőket és a fiúkat is egy beszélgetésre. Majd ott közösen rákérdeznék, hogy mégis miért ordítják le a fiamat, és miért nem hallgatják meg az ő verzióját is?? Lehet normálisan is tárgyalni, ha ezek után csak hőbörögnek akkor megmondanám, hogy ezentúl ha bármi gondjuk van engem keressenek, ne a fiamat zaklassák. Majd odafordulnék a kölyökhöz, és neki is elmondanám, hogy ezentúl rajta tartom a szemem, és ha hazudik kimosom a száját szappannal.
2012. szept. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
87%

Nem értem. Íratlan aranyszabály, hogy ha problémám van egy másik gyerekkel, akkor sem a gyereket veszem elő, hanem a szüleivel, vagy a pedagógussal beszélem meg.

A barátja szülei, milyen jogon ordítja le a gyereked fejét? És ezek után még jó kapcsolatot ápolsz velük?


Igaz, hogy én anyatigris vagyok (a kelleténél talán vehemensebb). De nem is hagytam soha, hogy másik szülő vegzálja a fiamat.


Sürgősen változtassatok ti szülők a magatartásotokon. Te és a párod ne legyetek ilyen megértő nyuszik, vdjétek meg a fiatokat. A másik szülők meg szálljanak magukba. Innentől kezdve, ha bárkinek problémája van a másik gyerekével, akkor azt ti felnőttek rendezzétek le egymás között.

2012. szept. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
77%
Én biztos nem tűrném el hogy az én gyerekemmel más ilyet tegyen!
2012. szept. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
kötekszik bocs gyorsan írtam más hiba nincs?
2012. szept. 5. 12:03
 6/15 A kérdező kommentje:
Én is anyatigris vagyok ha nem lenne jó viszony a szülőkkel már elküldtem volna őket melegebb éghajlatra. De így kínos ők se előttünk csinálják a balhét hanem mikor mi nem vagyunk ott.
2012. szept. 5. 12:05
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Még annyit. Ha a hátatok mögött csinálják (mint írod), akkor nyugodtan sértődjenek csak meg.

Hiszen pont azért csinálják a hátad mögött, mert tudják, hogy nem így kéne rendezni.


Ne félj a sértődésüktől. Csak a buta ember sértődik meg!

2012. szept. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
77%

Üvölt a gyerekeddel, és még ők nehogy megsértődjenek? :)

No comment!


Én egy nagyon halk szavú ember vagyok, de párszor elgurult a gyógyszerem már ilyen esetben. Mindenki ugasson a saját kölykének, ha gond van, nekem jelezze.

2012. szept. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Kedves "T. Almeida"

Azért ne hunyjunk szemet afölött a tény fölött hogy az én gyerekem sem szent tehát nem teljesen minden ok nélkül üvöltenek vele. Mert úgy más lenne a helyzet!!!

A teljes szitu a következő úgy kb kéthetente megdorgálják mert állítólag bántotta Rolikát. A gond az hogy nincsenek tanuk és mind a két gyerek két külön verziót mesél otthon!!!

2012. szept. 5. 12:44
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

De csak a te felhatalmazásoddal tehetik meg, hogy kiabálnak vele. Nem a hátad mögött. Legalább ezt beszéld meg velük!


Pl. A fiam edzője előre megkérdezte a szülőket, hogy üvöltözhet-e (illetve megragadhatja-e erősebben a gyerekeket) ha a nevelői munka során eljön az a pillanat, amikor erre szükség van.

A válaszunk az volt kollektíve, hogy így igen. Ha tudunk róla és nem él vissza a felhatalmazásunkkal, akkor használhat drasztikusabb fegyelmezési eszközöket.

De ha fordítva történt volna. Ha nem kérdez meg minket, csak este a fürdőkádban a külsérelmi nyomokból tudom meg, hogy a Jani bának erős keze van, akkor lehet a rendőrségre mentem volna feljelenteni...

2012. szept. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!