Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan lehetne meggyőzni...

Hogyan lehetne meggyőzni barátnőmet, hogy nem kell ennyire félni Pesttől?

Figyelt kérdés

Sajnálom, kicsit hosszú lesz.

Korábban feltettek egy picit hasonló kérdést, arról ugrott be egyik barátnőm viselkedése. Egy kis faluban élünk, a középiskola 10km-re volt tőlünk, így nem volt szükség rá hogy messzebb utazgassunk. Most 20 évesen úgy néz ki az életünk, hogy nekem ebben a tanévben véget ér a 2 éves képzésem és utána úgy gondoltam hogy felköltözök Pestre, mert itt nálunk (se a faluban, se a városban ahová suliba járok) nincs sok munkalehetőség. Barátnőm az egyetemet végzi levelező tagozaton. Minden héten fel kell járnia egy napra Pestre az egyetemre. A gond itt kezdődik. Tavaly minden egyes ilyen nap felkísérte vagy az anyukája vagy a barátja, hogy ne legyen egyedül. Mert ha egyedül megy akkor biztos hogy megerőszakolják vagy kirabolják. Az út annyiból áll, hogy vonattal vagy busszal fel kéne menni, aztán busszal/villamossal/metróval rögtön eljut az iskolához. De az édesanyja azt is megszabta, hogy nem mehetnek vonattal, mert az nagyon veszélyes mert ott minden egyedül utazó lányt megerőszakolhatnak. Egyébkét és sokat járok fel pl. kiállításokra, ritka hogy üres fülkét találjak, szóval nem lenne egymaga. Aztán Pesten nem mehetnek metróval, mert a föld alatt kitudja milyen emberek állnak lesben a sötétben. Aztán az egyetemnél az aktuális kísérőnek meg kell várni barátnőmet míg végez bent (ez 5-6 órát jelent általában), addig max az épület előtt lehet leülni és olvasgatni vagy zenét hallgatni. Ráadásul úgy megy fel, hogy a táskáját magához szorítja, nehogy ellopják tőle, gyűrűt nem hord, mert ellopnák vagy rosszabb esetben az ujját is levágnák vele, ha siet a rabló. Meg még sorolhatnám az óvintézkedéseket, hogy nem sminkel szintén a megerőszakolás miatt, stb...

Szerintem ez nagyon beteg felfogás. Ráadásul míg ő diákjegyet fizet, addig az anyukája és a barátja teljes árut, így több mint 10ezer elmegy egy nap csak az utazásra. Persze az anyuka ilyenkor vagy kivesz egy napot a munkahelyén vagy a srác utazását fizeti. A srácról annyit, hogy szerinte is jól van ez így és egyet ért mindenben. Ráadásul esze ágában sincs elköltözni neki, pedig már egy éve meg van a szakmája és azóta is keres munkát a környéken, de nem talál. Barátnőmre szintén ez a sors vár, mert amit tanul az nem túl keresett szakma, főleg nem vidéken.

A kérdés jogosan merül fel, hogy miért foglalkoztat ez engem, egyik részről, mivel a gyerekkori legjobb barátnőmről van szó. Másik meg, hogy az idei tanév első ilyen napján se az anyuka se a barátja nem ért rá, hogy felmenjen vele. Ekkor megkért engem, mivel nekem akkor még nem volt nekem suli, és Pesten meg volt egy program amire fel szerettem volna menni, pont aznap mikor barátnőmnek is kellett. Mondtam, hogy oké, felmegyek vele. A gond az volt, hogy a más irányban van a buszpályaudvartól amit én akartam csinálni és amit ő. Mondtam, hogy majd kettéválunk, és ha végez az egyetemen, akkor megcsörget és összefutunk a pályaudvaron. Kiderült, hogy ő úgy gondolta, hogy elkísérem az egyetemig, majd megvárom ott és ha végzett, visszamegyünk a pályaudvarra, ahonnan ő egyedül hazamegy busszal én meg mehetek a programomra. Mondtam, hogy szó sem lehet róla hogy 2X feleslegesen fizessek villamosra, utána 6 órán keresztül üljek egy helyben, majd a program legvégére betoppanhatok. Ennek az lett a vége, hogy az anyukája nem áll velem szóba, mert miattam kellett szabadságot kivennie, mert hogy én lesz.rom hogy a lányával mi történhet. Ráadásul barátnőm is duzzog.



2012. szept. 21. 19:19
 1/5 anonim válasza:

Ha ez a sztori igaz, akkor nagyon durva...

Nevetséges az egész ahogy van, ennyire nem lehet félni mindentől, ráadásul ilyen hülye indokokkal...

(Amúgy mellesleg a metróban nincs sötét, sőt sok esetben sokkal világosabb van még nappal is ott, mint az utcán...)


Ha ennyire félti a szülő, akkor az utcára se engedje ki, ott is bármikor elütheti egy autó az embert, sőt a lakásban is annyi minden történhet.

Ez nevetséges...

2012. szept. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ó te jó ég!!!! Erre nem tudok mit mondani. Pesti vagyok, a gyerekekkel minden gond nélkül közlekedek, metrózok.
2012. szept. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ezek az "óvintézkedések" tényleg túlzóak. Nem félhetünk egész életünkben.

Én 22 évesen költöztem fel Pestre, és minden gond nélkül közlekedtem és közlekedek most is egyedül, akár éjszaka is. Soha nem történt semmi incidens velem, pedig sokszor látok bizar és fura alakokat.

A legfontosabb, hogy magabiztosnak tűnjön az ember és ne látszon rajta a félelem vagy a bizonytalanság. Én próbálok pozitívan állni minden emberhez, lehet ebben is van valami.

Meg azért Pest nem olyan "fertő", tele gazfickókkal, hogy ne lehessen pl. sminkelni anélkül, hogy megtámadnának.

Szóval a barátnődnek ideje lenne önállósodni, különben nem fog talpon maradni ebben a világban.


23/N

2012. szept. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Neeeee... Ez már annyira beteg, hogy ilyen nincs is.
2012. szept. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az ilyen szülők miért nem fogják fel, hogy a gyerekük már nem gyerek, hanem felnőtt? Kismillió gyerek már 14-15 évesen is egész héten távol van a szülőktől egy idegen városban, ha kollégiumba kerülnek a középiskola miatt. És azok is túlélik.

Amúgy, a barátnőd csak azért jár levelezőre, mert messze van az egyetem, vagy miért? Dolgozik esetleg? Mert akkor ez már így önmagában röhejes, hogy ráérne nappalin tanulni, de anyuci közelében kell lenni. Hát gratulálok a kedves anyukának, hogy sikerült egy teljesen életképtelen gyereket felnevelnie.

Amúgy én nem vagyok pesti (bár laktam ott egy ideig), de most komolyan, az nem esik le a barátnődnek és az anyukájának, hogy ott is ÉLNEK emberek? Ha ennyire gáz lenne a helyzet, akkor mégis ki a fészkes fene akarna ott lakni? Mégis érdekes módon sokan költöznek oda, sokan élnek ott, sokan adják gyerekvállalásra a fejüket ebben a "szennyes" városban.

Velem eddig a legdurvább, ami Pesten történt, az az volt, hogy ÉJSZAKA (tehát messze nem akkor, amikor a barátnőd az egyetem miatt megy ide-oda) sétáltam haza, és szembejött velem egy igen nagydarab néger pasas, és ahogy elment mellettem, megfogta a fenekem. Ez tényleg kellemetlen volt, meg kissé para is, de fél év alatt tényleg ennél durvább nem történt, és azt is hozzá kell tennem, hogy egyrészt nem a legjobb környéken laktam (pontosabban kicsit kevésbé kellemes környékeken is át kellett mennem, hogy hazajussak), másrészt úgy dolgoztam, hogy minden nap éjjel mentem haza, ha meg épp nem melóztam, akkor buliban voltam, ahonnan szintén éjjel jártam haza, tehát fél év alatt nagyjából 10-12 alkalom volt, hogy éjszaka nem sétálgattam kint az utcán.

És akkor mindössze 19 éves voltam, és sose voltam ennyire besz*ri. Mellesleg anyám sem. Gondolom aggódott miattam, amikor egyedül felmentem Pestre dolgozni, de senkinek eszébe nem jutott, hogy mellém még bébiszitter is kéne.

2012. szept. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!