Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Létezik IGAZI barátság?

Létezik IGAZI barátság?

Figyelt kérdés

Számomra az igazi barátság azt jelenti hogy két hasonló ember kölcsönös tisztelettel és odaadással fordul egymáshoz. Minta ők egyek lennének. Elmondhatnak mindent egymásnak, még a legféltettebb titkokat is. Nem kell megjátszani semmit egymás előtt, mert tökéletesen elfogadják a másikat. Nem használják ki a másikat semmilyen célból. Nem irigykednek. Soha nem hazudnak egymásnak. Figyelmesek. Bármit megosztanak egymással.

Nem addig tart a barátság amíg minden happy, hanem akkor is ha az egyikük bajban van. Bármit megtennének egymásért. Úgy tekintenek a barátjukra mint saját magukra.


Én röviden ezt gondolom a barátságról és eddig mindig így álltam hozzá, viszont már nem tudom hogy létezik-e még valaki, aki így gondolkozik erről. Volt már pár barátnőm, de előbb utóbb mindig kiderült hogy csak kihasználtak vagy átvertek. Az utóbbihoz is hat év kellett hogy rájöjjek csak az én részemről volt igazi, közben pedig csak kihasználtak ahol csak tudtak.


Van olyan ember aki tényleg a szívére teszi a kezét és úgy gondolja hogy nincs egy titka sem a barátja előtt és tényleg bármit megtenne érte???

(Mondjuk amíg nem kell megtenni semmi komolyabbat addig úgy sem tudod megtennéd-e. Mert képtelenség elképzelni olyat amit még soha nem tapasztaltál.)


Szóval a kérdés, létezik igazi barátság, vagy ehhez túl önzőek az emberek?

25/N



2012. szept. 27. 14:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem NEM létezik igaz barátság! És ezt én nem önzésnek hívnám. Amit Te leírtál azt (jó esetben) a család adja: szülők, gyerekek, társ. Talán.
2012. szept. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen, létezik, én már lassan egy évtizede élek egy ilyen barátságban :) Tényleg csodálatos, mindent megbeszélhetünk, megbízhatunk egymásban, nincs versenyzés és tudom hogy mindig mindenben számíthatok rá, és ő is tudja hogy bármiben számíthat rám. Az életemet is rábíznám :)

Egy évtized alatt elég sok minden megtörtént velünk, így nem a levegőbe beszélek, tényleg megtennénk egymásért bármit.

Nagyon szerencsések vagyunk, és ha tényleg meg van írva a sorsunkban egy-két dolog, akkor hiszek benne hogy a mi történetünk is meg volt írva előre :)))

Kívánom hogy te is találj igaz barátra/barátokra :) Hidd el, csodás lesz :)


23/N

2012. szept. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb barátnőm és köztem lévő barátságot tökéletesen jellemzi az, amit éppen leírtál. Tényleg mindig ott vagyunk a másiknak, és ezt többször is bizonyítottuk tettekkel, nem csak szavakkal. Most éppen mind a ketten nehéz időszakon megyünk keresztül, de még mindig itt vagyunk, és támogatjuk a másikat. Titkunk egy sincs a másik előtt, tényleg mindent megbeszélünk - persze, honnan tudhatnám, hogy Ő nem titkol e előlem millió és egy dolgod, de ugye azt érzi az ember, ha valaki belekakilt a palacsintába. : )

Már nővéremként tekintek rá, nem legjobb barátnőmként. Ha sírok valamiért, akkor elég ha csak annyit mondd, hogy "Na aggódj húgi, én itt vagyok, és vigyázok rád, ahogy eddig is." és máris megnyugszom. Én sem tudtam teljesen őszintén kijelenteni sosem, hogy létezik ilyen barátság, de most már hál' istennek megtapasztaltam. Remélem egyszer te is találsz egy igazán jó barátot. : )

2012. szept. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

#1

Úgy értettem az önzést hogy az emberek túlságosan a saját érdekeiket nézik a barátságban is. Azt hogy nekik ebből mi lenne a jó, és ezáltal kihasználják a "barátjukat".


#2 #3

Én tökéletesen tudom hogy mit éreztek! Én is ugyanígy éreztem, de remélem nektek nem az lesz a vége mint nekem!

Úgyhogy inkább Nektek sok sikert hogy örökké tartson!!! :)

2012. szept. 27. 15:10
 5/15 anonim ***** válasza:
én már két éve megtaláltam ezt az embert, egy éve egy párt is alkotunk, de azt hiszem, ez a kérdésed szempontjából részletkérdés. őt tekintem a legjobb barátomnak, mióta közel kerültünk egymáshoz, és ez kölcsönös.
2012. szept. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
3# vagyok. Köszönöm szépen. : )
2012. szept. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Köszönöm, én is remélem hogy örökké fog tartani :)))


2. voltam

2012. szept. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:

Létezik igaz barátság, de nem pont olyan, mint amit leírtál. Különösen a második mondattal nem értek egyet. ("Mintha ők egyek lennének.")


Én és az "igaz barátaim" előfordul, hogy valamiről másképp gondolkozunk. Az igaz barát nem attól igaz barát, hogy mindenben egyetért veled, hanem attól, hogy ha nem ért egyet, akkor kegyetlenül és habozás nélkül a szemedbe mondja.


Az "igaz barátság" egy másik fontos ismérve, hogy a barátok nem függenek egymástól, legalábbis abban az értelemben nem, hogy folyamatosan egymás jelenlétét igénylik.

2012. szept. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

#8

A "mintha egyek lennének"-et én nem úgy gondoltam mint ahogy azt Te értelmezted! A következő mondatokban tulajdonképpen kifejtem hogy mire is gondoltam!

Amiket írtál azok szerintem egyértelmű dolgok, teljes mértékben egyet értek!

2012. szept. 27. 20:16
 10/15 A kérdező kommentje:
*egyetértek
2012. szept. 27. 20:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!