Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nekem miért nincs egyetlen...

Nekem miért nincs egyetlen egy igaz barátom/barátnőm sem?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, boldog kapcsolatban élek a párommal, már az első babánkat várjuk...Általában én kezdeményezek az emberi kapcsolataim zöménél, és illedelmes, figyelmes vagyok, mindenkit szívesen meghallgatok bármilyen problémájával, tanácsot is adok, ha tudok, de ezt soha nem kapom meg viszont...

Csak addig vagyok jó mindenkinek, míg meghallgatom a gondjait... Én viszont jó ideje nem panaszkodom már senkinek, mert úgysem kíváncsiak rám, mellesleg míg meg nem kérdezik, hogy hogy vagyok, mi újság, addig biztosan nem kezdek el a saját bajaimról fecsegni...

Csak egy lelki szemetes lennék?

Rám miért nem kíváncsi senki?

Nem akarom sajnáltatni magam, és biztos, hogy velem van a baj, de mi??? Mégis mit rontok el? Mert hogy vmivel taszítom magamtól az embereket, az tuti...de mivel? Pedig annyira igyekszem, de... :(



2012. szept. 28. 23:17
 1/6 anonim válasza:
66%
Szerintem te az a tipikus lelki szemetesláda vagy akit kihasználhatnak az emberek. Nem hiszem hogy veled van a baj sokkal inkább azokkal az emberekkel úgy általánosságban akikkel kapcsolatot próbálsz létrehozni. De lehet hogy (és szólj ha nem így érzed vagy rosszul látom) de neked abból áll a barátkozás hogy meghallgatod a panaszaikat? Mert ha úgy kezded hogy gyere rám mindig támaszkodhatsz akkor valószínűleg a továbbiakban is úgy érzik hogy hozzád fordulhatnak. ÉS el fogják várni tőled. Mert természetesnek veszik hogy te mindig meghallgatod őket. Nem tudom érted-e hova szeretnék kilyukadni:)
2012. szept. 28. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nagyjából értelek, de nem tudom... Ha épp nem is a gondjával keres meg vki, akkor is az az első, hogy megkérdezem, hogy na, hogy vagy? Esetleg ha előtte vmi bajáról beszéltünk, akkor rákérdezek, hogy megoldódott-e... Ha vmi sikerélményük van, akkor gratulációmat kinyilvánítom, szval együtt örülök, együtt bánkódok mindenkivel...

Elég lelki beállítottságú vagyok, sok rosszat átéltem már, és ebből kifolyólag igyekszem mindenkivel megértő lenni.

De velem mégsem azok az emberek úgy általánosságban...

Ha vki megbánt vmivel, akkor azt egyértelműen közlöm vele, hogy na, ezt nem kellett volna... Mindig is őszinte vagyok (talán túlságosan is) azokhoz, akik közel állnak hozzám, és volt már rá példa, hogy meg is bántottam egy pár személyt ezzel...

2012. szept. 28. 23:43
 3/6 A kérdező kommentje:
Várom a válaszokat, kérdezzetek rólam bármit nyugodtan, kíváncsi vagyok a véleményekre, illetve szeretném megtudni az okát annak, hogy minden igyekezetem ellenére miért nincsenek egészséges baráti kapcsolataim?
2012. szept. 28. 23:54
 4/6 lizzie20 válasza:
100%
Sajnos ilyenek az emberek. Saját magukkal vannak elfoglalva, és lesz*rják a másikat, csak lelki szemetesnek jók. Én is ilyen emberekkel vagyok körbevéve sajnos :/
2012. szept. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%
ismerj meg minél több új embert! aztán te is válogathatod, hogy kivel beszélsz, kivel érdemes egyáltalán foglalkozni. azért használnak ki, mert sosem elégeled meg a folytonos panaszkodást. észre sem veszik, hogy ők nem elég érdeklődőek. nem taszítod el az embereket, inkább vonzod, nem tudom miért nem akarnak kölcsönösen megismerni téged, biztos jó intuíciós képességeid vannak, és úgy néznek rád, mint egy pszichológusra. én pl. szeretem, ha valaki panaszkodik nekem, és amikor tanácsot adok, akkor a válaszba beleszövök a saját életemből dolgokat, így, ha figyel, akkor valamennyire megismerhet, nekem ennyi bőven elég. mondjuk én egész életemben ezzel kívánok foglalkozni. ne hagyd magad!
2012. szept. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. Aki esetleg még most olvassa a kérdést, ill. a kommenteket, írhat bátran! Szívesen fogadok minden nemű kritikát! :)
2013. ápr. 11. 23:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!