Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Feltétel nélkül szeretni? Mit...

Feltétel nélkül szeretni? Mit jelent ez?

Figyelt kérdés
Nem tudom definiálni ezt a mondatot! Mit jelent? Köszi előre is

2012. okt. 1. 18:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem vársz cserébe semmit.

Nem azért szeretsz valakit, mert akkor kapsz tőle xy dolgot.

Nem kötöd a szeretet feltételekhez.

Tehát szeretlek azért, aki te vagy és nem pedig szeretlek, ha ezt meg azt megteszed....

2012. okt. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy szeretni kellene. Ha akkor is szeretlek, ha már nincs benned semmi szerethető, és még akkor is, ha elvileg már képtelen vagyok szeretni.
2012. okt. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindenki csak úgy szeretné azokat akiket szeret, akkor nem lenne olyan, hogy valakiben ne legyen semmi szerethető. Szeretni lehet valakit feltétel nélkül, de feláldozni saját szuverenitásunkat ennek oltárán, ha azt az illető a világon semmivel nem érdemelte ki, eszméletlen baromság.
2012. okt. 1. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
23.04.ha Ő nem áldozta volna fel"a saját szuverenitását"értem, aki ezt tényleg nem érdemeltem, akkor mi értelme lenne az én életemnek. A szeretet nem érdem, nem érzelem, hanem áldozat. A szeretetet nem azért kapod,mert vagy, aki vagy, hanem adom, mert vagyok, aki vagyok és nem várok semmit. Viszonzást sem, mert rajtam az már nem változtat.(mondhatnám, ha már tökéletessé lettem volna a szeretetben, de még nem mondom, csak így gondolom)
2012. okt. 2. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A feltétel nélküli és az önzetlen szeretet ugyanaz?
2012. okt. 2. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyjából ugyanaz. Lényegében azt jelenti, a másikat önmagáért szeretem, egyszerűen jól érzem magam abban az állapotban, és nem gondolok arra, hogy ezért kapnom kell valamit, bármit. Amit eszembe jut, hogy mit kapok én ezért, onnantól a szeretet nem feltétel nélküli, nem önzetlen, kimondva, vagy titkolva, szeretnék érte cserébe kapni valamit.

De ebből még nem következik, hogy ez a szeretet már rosszabb. Végül is a szeretet egy kellemes állapot, és mindenki szeretne ilyenben maradni minél hosszabb ideig. Természetes tehát, hogy - ebben az értelemben - önzésből szeret. Reméli a viszonzást, mert fokozni akarja az élvezetet.

2012. okt. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!