Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a "gerinces" srácról? Sztem agyrém, de mégis igaz!

Figyelt kérdés

Következő a történet (hosszú, de érdemes elolvasni sztem):


Volt/van egy válogatott keret, megvoltak a nagy versenyek, válogatók stb, és persze a srácok a sok év alatt jól összeszoktak az edzőtáborok és a napi sok óra együttlét során. Igazából majdnem testvéri szintű barátságok alakultak ki.


Igen ám, de véget ért a versenyszezon, véget ért az Olimpia, a VB, ez a bizonyos keret csökkent, mert a jobbak maradtak, sokan viszont kiestek, és ez utóbbiak rájöttek, hogy a sportból biztosan nem tudnak megélni, és brutális irigykedés és rosszindulat ütötte fel a fejét a régi csapaton belül.


Míg aztán az egyik már nem tudott mást kezdeni magával, mint elment rendőrnek, és azóta rémálom a srácok élete, megbolygatta az egész válogatottat is, ugyanis ezt figyeljétek: azóta sorra dobja fel az egykori haverjait, akikkel még nemrég együtt füvezett és stb stb, na most odáig fajult a helyzet, hogy a srác előtt már nem mernek beszélni se az öltözőben, mert átment kémbe, és minden szóra nagyon figyel, aztán meg a hátuk mögött elintéz gyorsan ennek-annak egy házkutatást pl.


Mára ez az állapot olyan durva, hogy már kényszerből jópofiznak csak vele, nehogy ellenük is elkezdjen "ténykedni", és a fiúk már az öltözőben se mernek egymással beszélni, teljesen elmérgesedett a hangulat, mert egy véletlen kiejtett szónak is aztán következménye lesz, netán kap egy idézést ...


Mit szóltok ehhez? kedves egy ember, igaz?


Tulképpen a gyerekkori sporttársait, haverjait súgja be, ellenük szervezkedik folyamatosan, és volt is már, aki azon kapta magát, hogy hops megjelentek a lakásán. Persze ezt az egészet senki nem merné ilyen nyíltan a szemébe mondani, hiszen félnek tőle, de mindenesetre a mostani szilveszteri bulit is nagy titokban szervezik, nehogy megtudja, aztán ott is kavarjon valamit.


Szerintetek mekkora egy gerinctelen féreg az ilyen?


Tényleg ekkora úr az irigység, hogy képes így megváltoztatni és ennyire aljassá tenni egy embert? Vagy aki rendőrnek megy, annál ez a személyiségzavar alapnak tekinthető, és nincs ezen semmi csodálkozni való sajnos?


Mit gondoltok a történetről? Kíváncsi lennék a véleményekre!



2012. dec. 29. 09:26
 1/8 anonim ***** válasza:
59%

Aki füvezik, az megérdemli, hogy megbüntessék.


Az meg, hogy a kérdéses komolyan veszi a munkáját - ezt nem tartom gerinctelenségnek.


Mellesleg ez csak MO-on fordulhat elö, hogy aki a szabályok betartása mellett áll, azt gerinctelennek lehet nevezni...

2012. dec. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

na azért ...


nem figyeltél! Ő MAGA IS és bizony továbbra is füvezik ám, szóval nem egészen a szabályok mellett való kiálláson van itt szó!


na meg a füvezést csak egy példának hoztam, sok egyéb is van itt, és egyáltalán maga a jelenség az izgalmas, hogy tehát azóta megmérgeződött a hangulat, már senki nem mer bizalmas lenni senkivel meg ilyenek.

2012. dec. 29. 09:36
 3/8 anonim ***** válasza:
77%
Ez tök durva, és szerintem a srác viselkedése (aki ,,megkattant'') valóban undorító. Nem tudom mit lehet ilyenkor kezdeni, de kérdéskiíró, szerintem igazad van!
2012. dec. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

hogy mit is lehet kezdeni?

hmm jó kérdés ... az egy dolog, hogy senki se mer vele barátkozni, na csak az meg a másik, hogy mégis kénytelenek eljátszani a haverságot, mert így kimondatlanul is rettegésben tartja a bandát. Én csak azt nem értem, hogy két lehetőség van:

1, vagy nem érzi a gyerek h milyen kis féreg

2, vagy kifejezetten élvezi, hogy "hatalma van" a társai fölött


Na most mindkét esetben sztem pszichológus kéne sürgősen, csak az a baj h ő teljesen jól érzi magát így ... A csapatpszichológus se tudott mást ajánlani nekik, minthogy szigeteljék el, amennyire lehet, aztán hátha megutál edzésekre járni.

2012. dec. 29. 10:02
 5/8 anonim válasza:
55%

Erről az esetről egy film jutott eszembe, melynek témája ugyancsak az, hogy a rendőr visszaél a hatalmával és bárkinek felborítja az életét, akinek akarja. Nem véletlenül a film címét a " rémület ", " riadalom " szavakkal lehet fordítani.


Ez egy patthelyzet számotokra, mivel emberileg visszaél a hatalmával, de hivatalosan a törvény az ő oldalán áll, ráadásul semmilyen bűntudata nincs, ami képtelenné tesz bármilyen megállapodást köztetek. Sőt, a dolog hivatalos oldala miatt, nektek kell alárendelnetek magatokat neki addig, amíg az ő szeme alatt vagytok.


Egy lehetséges megoldás valóban az elszigetelés lenne, amitől esetleg elmegy a kedve, hogy titeket hajszoljon, de ugyanakkora az esélye annak is, hogy még inkább a nyomotokban lesz. Egyszerűen azért, mert megteheti.

Ugyanakkor a megoldás egy másik része pont ebből indulhat ki, hogy azt a lehetőséget, ami megvan neki jelenleg, hogy kémkedjen utánatok, azt megszüntessétek. Írtad, hogy öltözőben már aligha tudtok beszélni egymás közt, mert ő is ott van, hát akkor egyáltalán ne beszéljetek kompromittáló dolgokról előtte és akkor nem tudja meghallani azokat a dolgokat. A szilveszteri buli szervezését is beszéljétek meg valamelyikőtöknél otthon vagy egy olyan helyen, ahol ő nincs jelen.


Ezt a helyzetet csak kijátszással lehet kezelni jelenleg, de ha jól csináljátok, akkor megtudjátok oldani és idővel lehet, hogy ő is lefog szakadni rólatok.

2012. dec. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen, a kijátszás. Csak mondjuk ez szimatot fog mindjárt :)


Egyébként csak azért lettem volna kíváncsi a véleményre, hogy milyen lelki rongy az ilyen, aki élvezetet talál abban hogy a régi haverjaival szemétkedik ... Aztán milyen érdekes az élet, bezzeg ha bent maradt volna a keretben, nem kényszerült volna ilyen radikális változásra.


Hát az öltöző meg egy külön izgalmas dolog, ugyanis volt már, hogy valaki rajta kapta, amint mások mobilját birizgálta meg olvasgatta az sms-eket ... hu de durva !!!

Most az a baj hogy ha elküldjük máshova bulizni és rájön h mi külön csináltunk másikat, akkor beindul megint a szemétkedése. De volt már olyan eset h szándékosan félrevezettük aztán jót röhögtünk. Kint kéne "felejteni" az öltözőben egy mobilt valami szaftos sms-essel, és tuti ugrani fog rá :D

2012. dec. 29. 12:21
 7/8 anonim ***** válasza:

Már "csakazértisből" lesz razzia a szilveszteri buliban. Borítékolom.


Szóval a magatok érdekében inkább húzzátok meg magatokat, és szerek nélkül szórakozzatok. Kifejezetten minden meghívottat kérjetek meg, hogy semmi cuccot ne hozzon magával. Ezzel nem tudtok támadási felületet nyújtani.


A szereket meg amúgy is hanyagoljátok.

2012. dec. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

ne viccelj már, hogy lenne bármi "szer"?

válogatott keretről van szó, állandó tesztekkel és sportorvosi felügyelettel! ugye te se gondolod komolyan?


az illető meg már nem tartozik a válogatottba, így semmi keresnivalója a válogatott buliján se, na meg el is lett irányítva a Balatonra, ő úgy tudja, ott lesz :)

Mire vissza ér, már feltehetőleg hajnal lesz amúgy is, bár senki nem hívta meg.


Azért ha már harmadszor futnak "lyukra" a hülyeségei miatt mert fals infókkal látják el, előbb-utóbb csak nem veszik azt a félidiótát se komolyan, aztán megunja :)


Figyelj, nem szerről van szó, hanem egyszerűen nemkívánatos személy a köreikben, ennyi.

2012. dec. 30. 10:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!