Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Érezted már magányosnak...

Érezted már magányosnak magad, mert nem találtál lelki és szellemi társat?

Figyelt kérdés

Elég sajátságos vagyok, komoly gondolkodású, és vannak céljaim az életben. Mindemellett érzelmes típus vagyok. Sokat szenvedek mostanában, leginkább a magánytól, mert nem találok senkit, akinek hasonló lelkivilága lenne, vagy szintén lehetne vele komoly dolgokról beszélni. Úgy érzem, a többséggel csak komolytalan és üres párbeszédet lehet folytatni, és hiába van meg a kontaktus másokkal, nem találok senkit, aki meg tudna érteni, vagy egyáltalán olyan alkat, aki kíváncsi a másikra. Szerintem sokan túl önzővé váltak és csak magukkal vannak elfoglalva. Én próbálok nyitni mások felé, érdeklődöm felőlük, próbálok közeledni és megismerni a személyiségüket, de sokan bizalmatlanok, vagy nem is tudom... olyan passzívak, fásultak, inkább facebook-oznak és ostobaságokat csinálnak ott, vagy játszanak valamilyen számítógépes játékkal, esetleg tv-znek. Egy szó mint száz, kevésbé vagyunk társas lények, vagy mi folyik itt?


A fentiek szerintem elég általános jelenség. Ami engem személyesebben érint, az az, hogy nem találok egy társat, aki nem az "élj a mának" elv alapján napról napra él mindenfajta terv nélkül, és igényes lenne, szeret filozofálni, elmélyedni magában, lelkileg igényes lenne.


Mi a véleményetek minderről? Voltatok már hasonló helyzetben? Szerintetek is nehezebb manapság igényes és komoly emberi kapcsolatokat építeni?


21/F



2013. jan. 20. 19:55
 1/7 yuda ***** válasza:

Azt tapasztalom, hogy megtalálja zsák a foltját. Nem vagy 21 évesen semmiről lemaradva és hogy még nem találtad meg a társad az egyrészről a korodnak is betudható, másrészről feltehetőleg nem olyan körökben mozogsz. ...lakókörnyezet, iskola, klub...

Változtass, ne várj sültgalambot...ha már magadról állítod, hogy komoly gondolkodású vagy, akkor ne sültgalambozz, hanem lépjél.


Igen, sok a felszínes ember, valóban kockulnak a számítógéppel, TV-vel, de nem mindenki.


Másik dolog ami eszembe jutott, hogy minden embertipus hasonlókat vonz magához. Biztos te is megtalálod a hozzád hasonlóakat. Lehetséges, hogy kevesebben lesznek, de jó barátból a kevés is érték.


Társkeresésnél,-oké-épp negatívan írsz a netről, de tegyük fel beírnád társkereső szövegbe, hogy filozofikus , komoly gondolkodású ffi vagy és kizárólag hasonló gondolkodású hölgyet keresel. Szinte egészen biztos kapnál normális megkereséseket.

2013. jan. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én mióta befejeztem az általános iskolát azóta érzem magamat magányosnak. Senkinek nem fontos az ami nekem igen, és én azt tapasztalom, hogy a mostani barátságok felszínesek tehát ha valaki azt mondja, hogy "jajj te vagy a legjobb barátom mindörökké" akkor ezt divatból mondják. Amikor baj van nincsenek egymás mellett. Talán el kell fogadnunk, hogy soha nem lesz egy olyan igaz barátunk akiért tűzbe tennénk a kezünket.
2013. jan. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van, minden féle komoly dolog veszendõben van.

Csakis a kivagyi-mivagyi létezik manapság, amely az ivásból, cigizésbõl, bulizásból, elfajult társalgásból stb. áll. Aki nem ilyen az ki lesz közösitve.

2013. jan. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
elég szomorú ez a mai világ... régen megvoltunk iphone, facebook, tablet nélkül. és normálisabbak voltak az emberek is nem?:)
2013. jan. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ajajj, de még mennyire, hogy érzem ezt.

Ne add fel, előbb-utóbb megtalálod a hasonló érdeklődésűeket, vonzzuk egymást.

2013. jan. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen, nagyon. Ezen az oldalon írtam már ki róla kismillió kérdést, majd kikeresek párat, ha érdekel. A legszomorúbb azonban az, hogy volt itt egy válaszadó, akit a válaszait olvasgatva azóta is mentoromnak tekintek, és nagyon szeretném megismerni, mert teljesen szellemi társamnak érzem és tanulnék tőle. Sajnos már kitörölte magát...
2013. jan. 20. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Teljesen így érzem magam. Ha gondolod olvasd el a blogom első bejegyzését. Ugyanez

[link]

2013. jún. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!