Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit lehet tenni, hogy ne...

Mit lehet tenni, hogy ne halványuljanak el a barátokkal, haverokkal való kapcsolatok? F/22

Figyelt kérdés

Látom ez most egy eléggé aktuális kérdés itt, de jó lenne, ha minden korcsoportból lennének válaszolók. Kíváncsi vagyok ti mit csináltok akkor, amikor nem nagyon keresnek titeket a haverok és mindig nektek kell keresni őket.


Esetleg ti hagynátok ezeket az "álbarátokat" és nyitnátok új ismeretlen emberek felé?


Illetve az igazi nagy titkokat elmondjátok másoknak, vagy van olyan téma, amit inkább megtartotok magatoknak?


Én azt veszem észre, hogy egyre nehezebb a haverokkal szervezni bármit is, ugyanis mindenkinek más lesz/lett a fontos. (munka, párkapcsolat, iskola, új barátok)


Nem akarok túl hosszú leírást írni, csak szeretném látni, hogy mások is küzdenek-e ilyen jellegű problémákkal.


Életkort és nemet írhatnátok.


Ha szeretnétek, akkor nyugodtan írhattok bővebb választ is, köszönöm előre is! :)



2013. jan. 21. 00:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Táplálni kell a barátságot. Rengeteg közös program, sok erőfeszítés. Máshogy nem megy. Az se baj, ha rendszeresített programok vannak. Pl nálunk minden évben megtartunk egy hármas születésnapot május elején, az rendesen összehozza a a társaságot. Pedig már gyerekek is vannak. 35F
2013. jan. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Jól írta az első. Minél idősebbek lesztek, annál több erőfeszítést kell tenni, és: leadni a büszkeségből is.

Sok ember hajlamos abban a gyerekes gondolatban maradni: ha ő nem ír, én ugyan minek írjak?!

Persze, ha sokáig csak ad az ember, és ad bele, és nem jön vissza szinte semmi, tehát nem talál célt az erőfeszítés, akkor erőltetni valóban nem lehet.

De hátra dőlni sem! Táplálni kell a kapcsolatokat, és szervezni programokat, tudatosan is.

Igen, idővel valóban sok minden másabb kapcsolat fontosabb lesz az embereknek, de nekem az a tapasztalatom, habár én lány vagyok, aki igazán hozzánk tartozik, és valóban fontosak vagyunk egymásnak: azzal mindig, és akár újra és újra, hosszú idő után is, képesek vagyunk megtalálni egymást. Az igazi nagy titkokat is elmondjuk egymásnak igen. De nálam ez nem több két embernél,akiket eme posztra méltányosnak találok.

A többi inkább haver, azok meg bocsánat, de általában mindig is jöttek mentek az életemben, amit nem bánok, szeretek új embereket megismerni, valahogy úgy érzem tőle, hogy pörög az életem, és ritmusban vagyok, új impulzusok is érnek, és ez jó. Ehhez persze elengedni is kell tudni a régieket, könnyedén akár, és nyitottnak lenni.

Szerintem idővel sok kapcsolat átalakul, és azt kell megtalálnod, kivel mennyit és mit osztasz meg, nem árt ha rugalmas vagy ilyen szempontból, idővel lehet valaki közelebb kerül hozzád, míg aki közel volt távolabb kerül, és valami új születik belőle.

Nem igazán szeretjük a változást.

Igazából erről nagyon sokat lehetne írni.

De a lényeg az: aki fontos, annak tudj megbocsátani, és becsüld meg, aki igazán az életedhez tartozik, mint barát, életszövetséges, azokra fordíts időt.

A többi: jön és megy.


21/N

2013. febr. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Nekem lehet hogy így fiatalon mèg sokkal könnyebb mint az idõseknek, de èn a legjobb barátommal minden nap szinte órákat vagyok együtt ès ez remèlem sokáig így marad. A többi ember meg jön megy, csak azzal foglalkozz aki megerdemli.
2013. dec. 28. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Elfelejtettem: 15f
2013. dec. 28. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!